Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Były senator PiS zatrzymany przez policję. Był poszukiwany listem gończym
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.07.2024 12:15

Były senator PiS zatrzymany przez policję. Był poszukiwany listem gończym

radiowóz
fot. Pixabay/GP_Design (zdj. ilustracyjne)

Poszukiwany od kilku dni listem gończym były senator PiS Waldemar Bonkowski jest już w rękach policji - przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Były polityk był poszukiwany, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary za znęcanie się nad psem.

Waldemar Bonkowski zatrzymany przez policję

Do zatrzymania byłego senatora PiS doszło dzisiaj ok. godz. 10.00. Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali Waldemara Bonkowskiego, poszukiwanego listem gończym za znęcanie się nad zwierzętami - potwierdziła rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku komisarz Karina Kamińska. 64-latek zostanie teraz doprowadzony do aresztu śledczego.

Jarosław Kaczyński ukarany. Jest decyzja Sądu Apelacyjnego

Waldemar Bonkowski znęcał się nad psem

Obrońca Waldemara Bonkowskiego przyznał w rozmowie z Polsat News, że do zatrzymania 64-latka doszło na parkingu przed budynkiem sądu, gdzie dziś miał być rozpatrywany wniosek o zamianę kary więzienia na dozór elektroniczny. Posiedzenie odroczono.

ZOBACZ: Zaufany prokurator Ziobry może usłyszeć zarzuty. Naraził świadka na niebezpieczeństwo

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Gdańsku w kwietniu skazał byłego senatora PiS za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Waldemar Bonkowski w marcu 2021 r. ciągnął zwierzę na lince za swoim samochodem. Pies nie przeżył, a całą sytuację nagrał inny kierowca. Mimo iż wyrok się uprawomocnił, były senator nie stawił się do odbycia kary.

Waldemar Bonkowski był ścigany listem gończym

W poniedziałek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku Mariusz Kaźmierczak poinformował w wystawieniu listu gończego za Waldemarem Bonkowskim. Podstawą poszukiwań był "Art. 35 ust. 2 Działanie sprawcy czynu określonego w art. 35 ust. 1 ze szczególnym okrucieństwem".

Waldemar Bonkowski został skazany przez sąd na trzy miesiące bezwzględnego więzienia oraz prace społeczne.