Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Niespodziewany kandydat na prezydenta. To on zastąpi Andrzeja Dudę?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.06.2024 10:01

Niespodziewany kandydat na prezydenta. To on zastąpi Andrzeja Dudę?

Andrzej Duda
Fot. East News/Adam Burakowski

Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Giełda nazwisk trwa. Koalicja Obywatelska liczy, że powtórzy jesienny sukces wyborczy i ponownie wygra. Okazuje się jednak, że to nie Rafał Trzaskowski jest najpoważniejszym kandydatem na prezydenta. Elżbieta Jakubiak, była szefowa gabinetu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wskazuje innego mocnego kandydata.

Kto zastąpi Andrzeja Dudę w roli prezydenta?

Andrzej Duda nie będzie mógł ubiegać się o kolejną kadencję prezydentury. Nie milknie dyskusja na temat tego, kto zajmie miejsce prezydenta. Chociaż głośno mówiło się o kandydaturze Szymona Hołowni, to Koalicja Obywatelska liczy, iż w Pałacu Prezydenckim pojawi się jej przedstawiciel.

ZOBACZ TAKŻE: Sawicki: "Rozwód Trzeciej Drogi jest życzeniem naszych wrogów". Koalicja podzielona

Rafał Trzaskowski próbował już swoich sił w wyścigu o fotel prezydencki. Polacy sądzą, że ponownie to prezydent Warszawy zostanie wybrany na przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej. Elżbieta Jakubiak, była szefowa gabinetu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w programie Newsroom WP wskazała, że nie jest to tak oczywiste.

Po reportażu Gońca: Szpital Bielański zwalnia pracownika z mroczną przeszłością. "Nie mieliśmy jak sprawdzić karalności"

Radosław Sikorski będzie kandydatem KO na prezydenta?

Wydaje mi się, że naturalnym kandydatem wcale nie jest Donald Tusk czy Rafał Trzaskowski. Wydaje mi się, że jest to Radosław Sikorski i że on będzie kandydatem PO na prezydenta - powiedziała była szefowa gabinetu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w rozmowie w programie Newsroom WP.

Elżbieta Jakubiak wskazała, że pojawiają się sygnały, iż to wcale nie Rafał Trzaskowski będzie kandydatem na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Radosław Sikorski już zaczął kąpanie wyborczą?

"Gra się toczy"

Była szefowa gabinetu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ujawniła, iż już teraz zauważa prężne budowanie zaplecza oraz tworzenia pozycji Radosława Sikorskiego “na nowo”. Zdaniem Elżbiety Jakubiak może to sugerować to, że szef dyplomacji przygotowuje się do startu w wyborach prezydenckich w 2025 r.

ZOBACZ TAKŻE: Komisja Europejska podjęła decyzję ws. Polski. Rusza specjalna procedura

Jeśli ta gra się toczy, a Radek dementuje, że nie wybiera się do Brukseli, to wydaje mi się, że zaczęły się przedbiegi do kampanii prezydenckiej. […] Jest to najpoważniejszy kandydat PO na prezydenta - dodała.