Wiadomosci.Goniec.pl > Donald Tusk

Donald Tusk

Donald Tusk
20.05.2024 22:23 Donald Tusk o rosyjskich sabotażach w Polsce. "Aresztowano 9 podejrzanych"

- Mamy w tej chwili aresztowanych dziewięciu podejrzanych z zarzutami, którzy zaangażowali się na zlecenie rosyjskich służb w akty sabotażu w Polsce - powiedział w poniedziałek premier Donald Tusk w kontekście działalności obcych służb na terytorium RP. Jednocześnie podkreślił, że polski rząd "odzyskuje kontrolę" nad tym, co dzieje się w Polsce.

Donald Tusk
20.05.2024 14:48 300 mln euro trafi do Polski. Donald Tusk właśnie potwierdził

W poniedziałek premier Donald Tusk poinformował, że zatwierdzono wynoszącą 300 milionów euro pożyczkę Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Cała kwota zostanie przeznaczona na polski komponent satelitarny do programu europejskiej tarczy antyrakietowej.

Donald Tusk Aleksandr Łukaszenka
10.05.2024 22:34 Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Donald Tusk pojedzie na miejsce

Premier Donald Tusk przekazał po dzisiejszym posiedzeniu Kolegium ds. Służb Specjalnych, że w sobotę 11 maja pojawi się na granicy polsko-białoruskiej. Szef rządu zadeklarował, że spotka się tam z funkcjonariuszami i żołnierzami. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, reżim Łukaszenki przygotowuje w najbliższym czasie szturm migrantów na granicę z Polską.

Jarosław Kaczyński
10.05.2024 14:45 Kaczyński wygłosił pilne oświadczenie. Uderzył w premiera

Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie ws. Zielonego Ładu. Prezes PiS zaatakował w nim Donalda Tuska, zarzucając mu współpracę w forsowaniu znienawidzonych przez rolników przepisów z szefową KE Ursulą von der Leyen. Jednocześnie stwierdził, że projekt ma na celu cofnięcie naszej ojczyzny w rozwoju. - Myśmy wyciągnęli Polskę z trzeciego świata, bo kraj z głodnymi dziećmi to jest kraj trzeciego świata - wskazywał, komplementując rządy Zjednoczonej Prawicy.

Donald Tusk
09.05.2024 20:05 Poseł PiS nagle wtargnął na mównicę. Przerwał wystąpienie Tuska

W czwartek w Sejmie parlamentarzyści głosowali nad wotum nieufności wobec minister Pauliny Hennig-Kloski. Podczas burzliwej debaty premier Donald Tusk zwrócił się z mównicy w kierunku posłów PiS. - Płatni zdrajcy, pachołki Rosji - mówił. W pewnym momencie jeden z posłów opozycji podszedł do Tuska i postawił przed nim tabliczkę z wymownym napisem. Interweniował marszałek Hołownia. 

Donald Tusk
08.05.2024 15:03 Pilny komunikat Donalda Tuska. Nowi ministrowie w rządzie

Donald Tusk poinformował o dymisji czterech ministrów. Nowe nazwiska zostaną podane w piątek. Premier zaznaczył, że przeprowadzone zostały konsultację z prezydentem w sprawie rekonstrukcji rządu. Rezygnację ze stanowiska złożył już minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz.

Donald Tusk
30.04.2024 11:01 Nagła konferencja Donalda Tuska. Premier mówił o aferze w Orlenie

Donald Tusk zabrał głos w sprawie afery w Orlenie. Premier podczas konferencji prasowej poruszył temat Daniela Obajtka oraz doniesieniach o jego rzekomych kontaktów z członkiem Hezbollahu. - Te sprawy się toczą - powiedział szef rządu. Wcześniej spotkał się z Adamem Bodnarem i Tomaszem Siemoniakiem.

Donald Tusk
28.04.2024 14:36 Donald Tusk komentuje słowa Kaczyńskiego. "Wszyscy się śmieją, a powinni się bać"

Donald Tusk skomentował w niedzielę nad ranem słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły podczas wystąpienia prezesa PiS na sobotniej konwencji partii dotyczącej przyszłości Unii Europejskiej. - Wszyscy się śmieją, a powinni się bać - stwierdził premier odnosząc się do zapowiedzi Kaczyńskiego.

Donald Tusk
27.04.2024 20:59 Wydało się, jaki majątek posiada Donald Tusk. Horrendalne kwoty

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała na swojej stronie internetowej oświadczenie o zeszłorocznych dochodach i oszczędnościach premiera. Oszczędności Donalda Tuska robią wrażenie. 

Bartłomiej Sienkiewicz
24.04.2024 15:32 Bartłomiej Sienkiewicz rezygnuje ze stanowiska ministra kultury

Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska w rządzie. Minister kultury i dziedzictwa narodowego poinformował w mediach społecznościowych, iż Donald Tusk otrzymał już jego wniosek. Powodem są nadchodzące wybory.

Mariusz Kamiński, Donald Tusk
22.04.2024 11:41 Mariusz Kamiński nie będzie miał wyjścia. Donald Tusk podjął decyzję

Donald Tusk podjął decyzję w sprawie Mariusza Kamińskiego. O kroku podjętym przez premiera poinformował Michał Szczerba. Na otwarciu poniedziałkowego posiedzenia ds. afery wizowej poinformowano, iż były szef MSWiA został zwolniony z obowiązku zachowania tajemnicy informacji niejawnych.

Mateusz Morawiecki
18.04.2024 20:18 Mateusz Morawiecki chwali pomysł KO. Tego nikt się nie spodziewał

Ministra zdrowia Izabela Leszczyna powiedziała w środę 17 kwietnia, że na stacjach benzynowych nie powinien być sprzedawany alkohol. Ku zaskoczeniu wielu Polaków, dzień później pomysł ten publicznie pochwalił były premier Mateusz Morawiecki. 

Prof. Marcin Matczak
18.04.2024 19:16 Prof. Marcin Matczak: to jest zaczątek państwa mafijnego

- Zaczynamy być uczeni idei matki Pawlaka, że sąd sądem, prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Oczywiście sprawiedliwość przez nas definiowana. To jest zaczątek państwa mafijnego, bez względu na to, kto nim rządzi, bo to jest sytuacja, w której rządzą ludzie, a nie reguły - mówi w rozmowie z Gońcem prof. Marcin Matczak. 

Donald Tusk
13.04.2024 16:39 Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. "Awantury są na porządku dziennym"

Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. Jeden z wiceministrów resortu rodziny, pracy i polityki społecznej odchodzi ze stanowiska. Oficjalnym powodem rezygnacji mają być “powody osobiste”, jednak zakulisowe ustalenia dziennikarzy wskazują na napiętą atmosferę wśród współpracowników Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Antoni Macierewicz
10.04.2024 18:10 Macierewicz znalazł winnego katastrofy smoleńskiej? Złożył wniosek do prokuratury

Antoni Macierewicz niespodziewanie poinformował o skierowaniu do prokuratury wniosku przeciwko Donaldowi Tuskowi. Na antenie Telewizji Republika padły oskarżenia dotyczące udziału polityka w “potencjalnej zbrodni zamachowej na prezydenta RP”.

Donald Tusk
08.04.2024 08:59 Donald Tusk z samego rana skomentował wybory. Martwią go trzy rzeczy

Donald Tusk opublikował w poniedziałek rano wpis, którym podsumował wyniki w wyborach samorządowych 2024. Szef Koalicji Obywatelskiej mimo przegranej z PiS widzi pozytywny aspekt wyniku wyborczego. Wskazał jednak również trzy punkty, które go martwią. Wśród nich “demobilizacja”.

Rafał Trzaskowski i Donald Tusk
07.04.2024 22:23 Kampania bez historii i emocjonujący finisz. Trzy największe zaskoczenia tych wyborów

Dziś najszczęśliwszym politykiem jest bez wątpienia Rafał Trzaskowski, który ponownie zdobył fotel prezydenta Warszawy w pierwszej turze i zdeklasował Tobiasza Bocheńskiego, który typowany był nawet na kandydata prawicy na prezydenta Polski. Choć Jarosław Kaczyński ogłosił triumf w wyborach do sejmików, to powody do zadowolenia ma też Donald Tusk, którego partia zmniejszyła dystans do odwiecznego rywala. Największy orzech do zgryzienia ma za to Włodzimierz Czarzasty. Tym razem Lewica znalazła się za Konfederacją i niebezpiecznie zbliża się do progu wyborczego.

Marek Zuber
02.04.2024 20:28 "Rumunia nas dogania". Marek Zuber o stanie polskiej gospodarki

Polska wcale nie była najszybciej rozwijającym się krajem w okresie 2014-2019 - tak Marek Zuber skomentował opinie o cudzie gospodarczym nad Wisłą w czasach dobrej koniunktury. Najszybciej rozwijała się Rumunia w naszej części Europy, jest ona od nas już tylko troszeczkę biedniejsza - skwitował ekonomista Akademii WSB.

Premier Donald Tusk
02.04.2024 11:08 Nerwowo w rządzie Donalda Tuska. Ci ministrowie mogą stracić stanowiska

100 dni rządu Donalda Tuska za nami i niedługo może dojść do pierwszych przetasowań w jego szeregach. Jak donosi dziennik "Rzeczpospolita" - aż pięciu ministrów może stracić stanowiska. Pomocne w rekonstrukcji mają być zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Kto znalazł się na cenzurowanym u premiera? 

Dr Mirosław Oczkoś
29.03.2024 16:40 "Ziobro strzelił sobie w stopę”. Mirosław Oczkoś ostro o Suwerennej Polsce

„To był strzał w stopę” - mówił w studiu Gońca ekspert ds. wizerunku polityków dr Mirosław Oczkoś, analizując wystąpienie publiczne Zbigniewa Ziobry. Wykładowca zwracał również uwagę na nerwowość, jaka towarzyszyła posłom Suwerennej Polski, którzy nie ukrywali swoich emocji podczas konferencji prasowej w Sejmie. „Patryk Jaki jaki jest, każdy widzi” - podsumowywał Oczkoś.

Zbigniew Ziobro
27.03.2024 20:22 "Chory? Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Polacy Bezduszni dla Zbigniewa Ziobro

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie! - komentowali emocjonalnie Polacy na ulicach Warszawy zapytani o wtorkową akcję służb ABW, która przeszukała dom Zbigniewa Ziobry. - Jak tak można?! - pytała z kolei bezradnie reportera Gońca jedna ze zwolenniczek byłego ministra sprawiedliwości.

Donald Tusk
22.03.2024 15:02 100 dni rządów Tuska. Rozliczamy obietnice premiera

100 dni. Właśnie tyle na czele polskiego rządu stoi już Donald Tusk, lider zwycięskiej koalicji. Po ponad trzech miesiącach sprawowania władzy czas na pierwsze podsumowania i rozliczenia. Nasz dziennikarz Daniel Arciszewski, wraz z zaproszonymi ekspertami i politykami, szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego większość obietnic Tuska nie została spełniona.

marcin kierwiński
20.03.2024 17:59 Znamy nazwisko nowego szefa policji. Jest komunikat MSWiA

Decyzja premiera Donalda Tuska w sprawie nowego Komendanta Głównego Policji już zapadła. Szef MSWiA Marcin Kierwiński poinformował w mediach społecznościowych o powołaniu br. insp. Marka Boronia na to stanowisko. Pełnił on obowiązki komendanta głównego od grudnia, po rezygnacji gen. Jarosława Szymczyka. 

Donald Tusk
16.03.2024 15:01 Tusk odpowiada na słowa Kaczyńskiego. "Zezwalam"

Premier Donald Tusk odniósł się w sobotę do słów Jarosława Kaczyńskiego z piątkowego przesłuchania przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Prezes PiS stwierdził, że nie może udzielić wszystkich informacji bez zwolnienia go z klauzuli tajności. - Proszę mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę - napisał szef rządu.

radosław sikorski
13.03.2024 23:14 Odwołanie ponad 50 ambasadorów. Jest komentarz Andrzeja Dudy

W środę poinformowano o decyzji ministra spraw zagranicznych w sprawie zakończenia misji przez ponad 50 ambasadorów. Radosław Sikorski wycofał także kilkanaście kandydatur zgłoszonych do akceptacji przez poprzedni resort. Prezydent Andrzej Duda skomentował te doniesienia.

Andrzej Duda
13.03.2024 20:59 Awaria prezydenckiego samolotu w USA. Jest zmiana planów

Nastąpiły niespodziewane trudności w powrocie polskiej delegacji ze Stanów Zjednoczonych. Boeing-737, którym miał podróżować Andrzej Duda, doznał drobnej usterki. Czy utrudni to lot prezydenta do Europy? W czwartek Andrzej Duda ma odbyć spotkanie z Jensem Stoltenbergiem w Brukseli.

Andrzej Duda
11.03.2024 10:17 Prezydent Andrzej Duda wygłosi specjalne orędzie. Przekazano szczegóły

Jak przekazał w Radiu Zet szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek, prezydent Andrzej Duda wygłosi w poniedziałek 11 marca specjalne orędzie do narodu. Ma być ono poświęcone przede wszystkim kwestiom bezpieczeństwa kraju. - Bezpieczeństwo powinno być wyłączone ze sporu politycznego. To przekaz pana prezydenta - zapowiedział Mastalerek.

Kaczyński i Tusk
03.03.2024 11:34 Kaczyński zmienił zdanie. Wymowna reakcja Tuska

Jarosław Kaczyński zaskoczył i niespodziewanie "zmienił plany". Polityk dalej chce być prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Przyznał, że na przyszłorocznym kongresie partii zgłosi swoją kandydaturę na stanowisko prezesa i poprosi o wybór na kolejną kadencję. Na te doniesienia zareagował premier Donald Tusk. Wystarczyły tylko dwa słowa.