Wiadomosci.Goniec.pl > Prokuratura

Prokuratura

Maciej Wąsik
13.05.2024 12:42 Maciej Wąsik znów w poważnych tarapatach. Jest śledztwo prokuratury

Maciej Wąsik z kolejnymi problemami. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna, wobec byłego wiceszefa MSWiA wszczęto śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień. Chodzi o incydent z udziałem śmigłowca Black Hawk w sierpniu 2023 r.

Michał Janczura
08.05.2024 08:49 Wstrząsające kulisy medycznego podziemia. "Widać było każdą kość"

- Znam człowieka, który przez tę kurację schudł do 39 kilogramów. Już był w stanie praktycznie agonalnym. Karmiono go dożylnie i praktycznie wszystko trzeba było z niego wypłukiwać, bo żołądek nie pracował. Nagle dostałem zdjęcie człowieka, gdzie widać każdą kość. To są niewyobrażalne historie. Wyniszczanie organizmu w sposób niekontrolowalny - mówi o kulisach medycznego podziemia Michał Janczura, dziennikarz Tok FM. 

Daniel Obajtek
30.04.2024 19:18 Daniel Obajtek przerwał milczenie. "Próbują dokonywać na mnie linczu"

Po tym, jak były prezes Orlenu zapadł się pod ziemię, prokuratura postanowiła przyspieszyć ze śledztwami dot. nieprawidłowości w koncernie. Na dzisiejszej konferencji przekazano, że w sprawie obecnie toczą się aż trzy postępowania. Tymczasem niespodziewanie Daniel Obajtek przerwał milczenie i opublikował wpis na portalu X. - Nie mam i nigdy nie miałem niczego do ukrycia - zapewnił.

Daniel Obajtek Orlen
30.04.2024 14:17 Przeszukanie u Daniela Obajtka. Prokuratura ma w planach przesłuchanie

Prokuratura potwierdziła, iż doszło do przeszukania u Daniela Obajtka. Działania służb związane są z fuzją Orlenu i Lotosu. - Zaplanowane są także przesłuchania, jeszcze nie wiemy w jakim charakterze - powiedział na konferencji prasowej prokurator krajowy Dariusz Korneluk.

Jarosław Kaczyński
19.04.2024 17:29 Były senator PiS usłyszał wyrok, trafi do więzienia. Kaczyński nie będzie zachwycony

Zapadł wyrok w sprawie byłego senatora PiS. Waldemar Bonkowski został skazany na trzy miesiące bezwzględnego więzienia i rok prac społecznych. Sprawa wyszła na jaw po oburzającym nagraniu, na którym widać, jak mężczyzna znęcał się nad psem. W rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że zaostrzenie wyroku jest “farsą polityczną”.

mariusz kamiński
17.04.2024 21:31 Kamiński nie stanie przed komisją śledczą? Zaskakujące doniesienia

Sejmowa komisja śledcza ds. afery wizowej zaplanowała na czwartek przesłuchanie Mariusza Kamińskiego. Były szef MSWiA ma w tym samym czasie stawić się jednak w prokuraturze. Michał Szczerba nie wyklucza, że oba przesłuchania odbędą się jednego dnia.

Kamiński i Wąsik
16.04.2024 15:26 Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński wezwani do prokuratury. Usłyszą zarzuty

Były poseł PiS Mariusz Kamiński, podczas zwołanej przez siebie konferencji prasowej, poinformował, że wraz z Maciejem Wąsikiem w najbliższy czwartek mają się stawić w prokuraturze. Chodzi o sytuację, kiedy po prawomocnym wyroku skazującym polityków na dwa lata więzienia, ci weszli do Sejmu i uczestniczyli w głosowaniach. 

Zbigniew Ziobro Mateusz Morawiecki
11.04.2024 13:04 Ziobro i Morawiecki w tarapatach. Jest zawiadomienie do prokuratury

Gorący dzień w polskim Sejmie. W trakcie, gdy wszyscy czekają na debatę ws. projektów dotyczących aborcji, Roman Giertych ogłasza inne ważne decyzje. Znany mecenas i poseł Koalicji Obywatelskiej poinformował, że do prokuratury trafiło właśnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobrę. W tle jest sprawa wielkich pieniędzy.

Antoni Macierewicz
10.04.2024 18:10 Macierewicz znalazł winnego katastrofy smoleńskiej? Złożył wniosek do prokuratury

Antoni Macierewicz niespodziewanie poinformował o skierowaniu do prokuratury wniosku przeciwko Donaldowi Tuskowi. Na antenie Telewizji Republika padły oskarżenia dotyczące udziału polityka w “potencjalnej zbrodni zamachowej na prezydenta RP”.

Jarosław S. ps. Masa
09.04.2024 19:46 Jarosław S. ps. Masa: Odbiło mi. Myślałem, że jestem nieśmiertelny

- Znowu poczułem się jak za starych czasów i myślałem, że jestem nieśmiertelny. Wydawało mi się, że mogę sobie pozwalać na wszystko. Jestem wściekły na siebie za tamten czas i tamten sposób myślenia - mówi w rozmowie z Gońcem najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław S. pseudonim Masa.

Grzegorz Braun
09.04.2024 17:20 Grzegorz Braun z zarzutami. Chodzi nie tylko o incydent z gaśnicą

Grzegorz Braun usłyszał we wtorek 9 kwietnia zarzuty dotyczące znieważenia na terenie Sejmu RP grupy osób na tle religijnym. Mowa o incydencie ze zgaszeniem w Sejmie świec chanukowych, ale nie tylko. Polityk nie przyznał się do zarzucanych czynów.

Zapadł wyrok ws. zabójstwa więziennej psycholożki
02.04.2024 14:17 Głośne zabójstwo więziennej psycholożki. W końcu zapadł wyrok

Sąd skazał na karę dożywotniego więzienia 39-letniego Artura R., który dwa lata temu zamordował w Zakładzie Karnym psycholożkę i funkcjonariuszę Służby Więziennej Bogumiłę B.-P. Wyrok nie jest prawomocny. 

zbigniew ziobro
27.03.2024 21:08 Ziobro zabrał głos. Wspomniał o zniszczeniach w swoim domu

Zbigniew Ziobro wygłosił nowe oświadczenie w sprawie przeszukań, przeprowadzonych w jego domu. Stwierdził, że czynności ABW zostały przeprowadzone z pozbawieniem praw, które przysługują każdemu obywatelowi polskiemu, a ”przeszukanie przeprowadzono w sposób bandycki”. Wyliczył szkody, które miały zostać dokonane w jego posiadłościach.

zbigniew ziobro
27.03.2024 17:10 Przeszukano dom Ziobry. Prokuratura ujawnia, co znaleziono

W środę doszło do przeszukania kolejnego domu należącego do Zbigniewa Ziobry. Wszystko w związku z aferą Funduszu Sprawiedliwości. Dzień wcześniej były minister sprawiedliwości komentował okoliczności przeszukania posiadłości w Jeruzalu (woj. łódzkie). Teraz na jaw wyszło, co miał przechowywać w jednej z nich.

Zbigniew Ziobro
26.03.2024 10:43 Przeszukanie w domu Zbigniewa Ziobry. Prokuratura zabezpiecza dowody

Zbigniew Ziobro ma kolejne kłopoty. Jego bliski współpracownik, europoseł Patryk Jaki, poinformował o przeszukaniu, do jakiego doszło w domu byłego ministra sprawiedliwości. Działania podjęte zostały na zlecenie prokuratury, co potwierdził już szef MS Adam Bodnar i mają być prowadzone także w mieszkaniach innych polityków Zjednoczonej Prawicy. Tymczasem Patryk Jaki grzmi o “włamaniu” i zapowiada, że będzie domagał się specjalnego posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości.

Jan Gołębiowski i Mateusz Baczyński
25.03.2024 19:44 „Miał żonę i dziecko, a nocami napadał prostytutki”. Profiler o kulisach swojej pracy

- To był człowiek normalnie funkcjonujący w społeczeństwie. Miał żonę, dziecko, stałą pracę i dodatkowo służył w Ochotniczej Straży Pożarnej, a nocami napadał na prostytutki. Kierowały nim jego chore fantazje, które były pełne przemocy - opowiada w programie „Na Osobności” Profiler Jan Gołębiowski.

Jacek Kurski
22.03.2024 11:57 Jacek Kurski na celowniku prokuratury. Właśnie wpłynęło zawiadomienie

Nie tak zapewne Jacek Kurski wyobrażał sobie swój powrót do Polski. Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz złożył w sprawie byłego prezesa TVP zawiadomienie do prokuratury. O podjęciu zdecydowanych kroków prawnych poinformował w piątek za pośrednictwem portalu X. Jego zdaniem, to właśnie Kurski zniszczył publiczną instytucję i doprowadził do degradacji jej misji.

pilne
14.03.2024 19:37 Zwłoki przy granicy Polski z Białorusią. Pilny komunikat służb

Pilny komunikat służb. W lesie koło miejscowości Sorocza Nóżka (powiat hajnowski) odnaleziono ciało mężczyzny. Poinformowano, że zmarły jest 32-letnim obywatelem Pakistanu. W sprawie już jutro ma zostać wszczęte śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Piotr Wawrzyk
26.02.2024 16:33 Spięcie Wawrzyka z posłem Konfederacji. "Jest pan tchórzem"

W poniedziałek 26 lutego przed sejmową komisją śledczą do spraw afery wizowej odbyło się przesłuchanie Piotra Wawrzyka. Były wiceminister spraw zagranicznych skorzystał z prawa do odmowy zeznań. Po przesłuchaniu Wawrzyk udzielił krótkiej wypowiedzi mediom, podczas której doszło do spięcia z posłem Konfederacji.

piotr wawrzyk
26.02.2024 15:27 Piotr Wawrzyk przed komisją śledczą. Odmówił składania zeznań

W poniedziałek (26 lutego)  rozpoczęło się przesłuchanie Piotra Wawrzyka przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Pełnomocnik byłego wiceszefa MSZ na wstępie złożył wniosek o wyłączenie z prac komisji jej przewodniczącego, Michała Szczerby. Chwilę później Wawrzyk oświadczył, że odmawia składania zeznań.

mariusz błaszczak
25.02.2024 14:32 Mariusz Błaszczak pisze o ”tuskostanie”

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe umorzył postępowanie w sprawie Magdaleny Adamowicz z uwagi na przedawnienie. Europosłanka była oskarżona o dwa oszustwa podatkowe. Cofnięty został także wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu. Do spraw odniósł się były minister obrony narodowej. Mariusz Błaszczak nie szczędził mocnych słów w kierunku Donalda Tuska.

Tomasz Komenda
24.02.2024 19:24 Człowiek, który stał się symbolem. Droga Tomasza Komendy

Opowiadał mi, że w więzieniu był traktowany gorzej niż karaluch. Ale nasza rozmowa była też pełna nadziei. Tomasz Komenda odszedł w środę w wieku 46 lat.

Krystyna Lewenfisz (po prawej). Aleksandra Popławska, Marek Kalita, Małgorzata Potocka, Bartosz Żukowski (po lewej)
20.02.2024 06:48 Rola życia. Jak znani aktorzy wpadli w sidła agentki

Znani polscy aktorzy przerywają milczenie i zarzucają wpływowej agentce Krystynie Lewenfisz szereg oszustw i manipulacji. - Ona nie boi się niczego. Ani prokuratury, ani sądów - mówi Aleksandra Popławska. I dodaje: - W końcu wpadłam w paranoję, że sama mogłam przyczynić się do krzywdy kolejnych osób.

jarosław kaczyński mównica wystąpienie
04.02.2024 19:48 Jarosław Kaczyński ma poważne problemy. Śledczy wkroczyli do akcji

Prokuratura podjęła ważną decyzję. Już niedługo ruszy śledztwo w sprawie „dwóch wież”, czyli deweloperskiego projektu spółki Srebrna, powiązanego z Jarosławem Kaczyńskim. Inwestycja szybko upadła. Prezes PiS został oskarżony przez biznesmena odpowiedzialnego za przygotowanie „dwóch wież”, natomiast prokuratura w czasach rządów Zbigniewa Ziobro odmówiła wszczęcia śledztwa. Teraz sprawa może wreszcie doczekać się należytego zbadania. 

Adam Bodnar
29.01.2024 10:51 PiS uderza w Adama Bodnara. Jest zawiadomienie do prokuratury

Prawo i Sprawiedliwość nie zatrzymuje się i znów uderza w rząd Donalda Tuska. W ostatnim czasie zmasowana fala krytyki spada przede wszystkim na ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Partia Jarosława Kaczyńskiego już w ubiegłym tygodniu zapowiedziała złożenie wniosku o wotum nieufności wobec polityka. Dziś (29 stycznia) z kolei przekazano, że w spawie jego działań, o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomiona zostanie prokuratura.

Wąsik Kamiński
25.01.2024 19:08 Kolejne kłopoty Wąsika i Kamińskiego. Duda będzie musiał ich ułaskawić po raz trzeci?

Na Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika czekają już kolejne kłopoty. Byli szefowie CBA opuścili zakłady karne, ale są bohaterami kilku innych toczących się postępowań. Jedno z nich, dotyczące inwigilacji przy użycia Pegasusa, w końcu ruszyło. Poszkodowany europoseł Krzysztof Brejza w czwartek (25 stycznia) został wezwany do prokuratury na przesłuchanie.

prezydent andrzej duda flagi sop mundur
23.01.2024 15:08 Na jaw wyszło, co działo się w pałacu po zatrzymaniu Kamińskiego i Wąsika. "Wyzywał i kazał się wynosić"

Prezydent miał obarczyć winą za doprowadzenie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do więzienia SOP. “Obraził się” na służby za zatrzymanie dokonane na terenie Pałacu Prezydenckiego. Otoczenie głowy państwa ma być głęboko zaniepokojone faktem, że SOP podlega resortowi spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska. Ma w ich opinii „śledzić” sytuację w Pałacu. 

TVP siedziba
17.01.2024 15:04 Samuel Pereira może trafić przed sąd? Do prokuratury trafiło zawiadomienie

Samuel Pereira trafi przed sąd? Ostatni zachowania byłego dziennikarza TVP Info doczekały się reakcji. Do prokuratury trafiło "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia czynów zabronionych przez byłego pracownika TVP". Lista zarzutów nie jest krótka.

  • 1
  • 2