Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Aleksander Kwaśniewski znalazł się na celowniku mafii, po latach ujawnił prawdę. "Bałem się o córkę"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 30.04.2023 11:35

Aleksander Kwaśniewski znalazł się na celowniku mafii, po latach ujawnił prawdę. "Bałem się o córkę"

Aleksander Kwaśniewski
KAPiF

Aleksander Kwaśniewski po latach ujawnił prawdę dotyczącą planowanego zamachu na jego życie. Wygadać się o całej sprawie miał słynny gangster Pershing. Kwaśniewski przyznał się do tego dopiero po latach. Jak zamierzano przeprowadzić operację?

Aleksander Kwaśniewski miał paść ofiarą zamachu

Aleksander Kwaśniewski niewiele opowiadał o kulisach swojej prezydentury. Więcej w temacie mówiły jego żona i córka, które pokazywały, jak wyglądał świat Pałacu Prezydenckiego od środka. Kwaśniewski w podobnych tematach był bardziej zachowawczy.

Ostatnio zdecydował się jednak opowiedzieć o sprawie, która kiedyś mogłaby wstrząsnąć Polską. Chodzi o planowany zamach na jego życie, do którego, na szczęście, nigdy nie doszło. Wygadać o nim miał się gangster Pershing. 

TVP przerwało nagrywanie "Jeden z dziesięciu". Niepokojące wieści o Tadeuszu Sznuku

Aleksander Kwaśniewski opowiedział o niebezpieczeństwach

Aleksander Kwaśniewski rozmawiał z Aleksandrem Kaczorowskim na potrzeby książki “Prezydent”. Mówił m.in. o wydarzeniach, które bezpośrednio uderzały w niego lub jego rodzinę, jak choćby rzucanie w niego i jego żonę jajkami przez m.in. Mariusza Kamińskiego z PiS. 

- Wszystkie wybory wzbudzają emocje, teraz nawet bardziej niż wtedy. Podział bywa ostry, z tym trzeba się liczyć. Ale od tego są służby ochrony, żeby minimalizować ryzyko. Dlatego wziąłem do ochrony ludzi, którzy mieli już doświadczenie w BOR-ze - wyjaśnił.

Aleksander Kwaśniewski opowiedział o planowanym zamachu

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Kaczorowskim powiedział również nieco więcej o planowanym zamachu. Zdaje się, że i on nie otrzymał zbyt wielu informacji na ten temat - nie wiadomo nawet, kiedy miałoby dojść do ewentualnej próby w czasie jego prezydentury.

- Któryś z gangsterów, chyba szef Pruszkowa "Pershing", przyznał, że chcieli mnie zabić przy jakiejś okazji. Nie spotkałem się bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa, co nie znaczy, że nie było sytuacji trudnych. Najbardziej bałem się o córkę - wyjaśnił Kwaśniewski. Dobrze, że ostatecznie nic takiego jednak się nie stało. W czasie, gdy Aleksander Kwaśniewski był prezydentem, sytuacja dotycząca bezpieczeństwa w Polsce wciąż była bardzo niepewna.