Wiadomosci.Goniec.pl > Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski
18.05.2024 17:39 Zapytali Kwaśniewskiego o trzecią kadencję. Takiej odpowiedzi nikt się nie spodziewał

Aleksander Kwaśniewski oddał Lechowi Kaczyńskiemu klucze do Pałacu Prezydenckiego w 2005 roku. Zanim jednak zakończył swoją prezydenturę, udzielił wywiadu, w którym został zapytany o ewentualną, trzecią kadencję. Odpowiedź byłego prezydenta może zaskoczyć.

Aleksander Kwaśniewski
08.04.2024 08:19 Aleksander Kwaśniewski mocno o wyborach. Jasno mówi, kto przegrał

Aleksander Kwaśniewski skomentował wyniki wyborów samorządowych 2024. Były prezydent wskazał, iż wynik osiągnięty przez Prawo i Sprawiedliwość powinien. Być “zimnym prysznicem” dla koalicji rządzącej. Polityk wskazał, że jedna z powtarzanych tez dotycząca partii Jarosława Kaczyńskiego okazała się totalnie nieprawdziwa.

aleksander kwaśniewski
07.03.2024 08:57 Kwaśniewski ostrzega Polaków. "Dramatyczny moment"

Aleksander Kwaśniewski nie ma wątpliwości, że „poziom naszego bezpieczeństwa się zmniejszył”. Były prezydent przestrzegł przed zagrożeniami ze strony Rosji, ale podkreślił, że nie chce wywoływać paniki. Ze smutkiem stwierdził, że Donald Trump najprawdopodobniej wygra nadchodzące wybory, co może mieć katastrofalne skutki dla dalszej obronności Ukrainy. 

Kwaśniewski
12.02.2024 09:37 Aleksander Kwaśniewski o Tusku: Jest bezwzględnym politykiem

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski był gościem poniedziałkowej rozmowy w Radiu Zet. Pytany był m.in. o decyzję premiera Donalda Tuska o tym, żeby wycofać się ze wspólnego startu w wyborach samorządowych z Lewicą pomimo wcześniejszych deklaracji. Kwaśniewski stanowczo przyznał, że nie dziwi go ruch premiera. Określił go mianem bezwzględnego polityka. Były prezydent mówił też m.in. o sojuszu z USA i kontrowersyjnych słowach Donalda Trumpa.

Aleksander Kwaśniewski
16.10.2023 05:35 Aleksander Kwaśniewski zdradził, kto będzie nowym premierem. Ma mocny typ

Wybory 2023. Tuż po zakończeniu głosowania i ogłoszeniu wyników badania exit poll Aleksander Kwaśniewski ujawnił, kto jego zdaniem zastąpi Mateusza Morawieckiego w roli szefa rządu. Jego zdaniem polityk ten "będzie tym, który zatrzyma PiS, tak jak Tomaszewski zatrzymał Anglię". Atutem faworyta byłego prezydenta ma być doświadczenie.

Aleksander Kwaśniewski
05.10.2023 11:35 Aleksader Kwaśniewski zdradził, na kogo zagłosuje w wyborach 2023. Padły trzy nazwiska

Aleksander Kwaśniewski zdradził, kogo poprze w zbliżających się wyborach parlamentarnych 2023. Były prezydent już jakiś czas temu informował, że w tym roku odda swój głos na Lewicę. Teraz ujawnił nazwiska swoich faworytów.

Aleksander Kwaśnewski
08.06.2023 14:00 Aleksander Kwaśniewski zdradził, na kogo zagłosuje w wyborach. Tych polityków “słucha z przyjemnością”

Aleksander Kwaśniewski został poproszony o komentarz na temat współczesnej lewicy i tego, które ugrupowanie zyska jego głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jak przekazał były prezydent, polityków pewnej formacji “słucha z przyjemnością”.

Aleksander Kwaśniewski
30.04.2023 11:35 Aleksander Kwaśniewski znalazł się na celowniku mafii, po latach ujawnił prawdę. "Bałem się o córkę"

Aleksander Kwaśniewski po latach ujawnił prawdę dotyczącą planowanego zamachu na jego życie. Wygadać się o całej sprawie miał słynny gangster Pershing. Kwaśniewski przyznał się do tego dopiero po latach. Jak zamierzano przeprowadzić operację?