Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Atak nożownika w Watykanie. 52-latek zmierzał na plac Św. Piotra
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 28.01.2024 19:31

Atak nożownika w Watykanie. 52-latek zmierzał na plac Św. Piotra

watykan plac papież franciszek
Paula11767/Annett_Klingner/ Pixabay.com

Włoscy policjanci zapobiegli tragedii, jednak sami na tym ucierpieli. Przed popołudniową modlitwą tłum wiernych zgromadził się na placu Świętego Piotra, żeby zobaczyć papieża Franciszka. W czasie kontroli jeden z przechodniów nagle wyciągnął nóż.

Dramatyczne sceny na placu Świętego Piotra. Mężczyzna przyszedł z nożem

Jak podaje włoska agencja Ansa, oczekiwania na popołudniową modlitwę Anioł Pański z papieżem Franciszkiem zostały zakłócone przez niebezpieczny incydent. Zdarzenie miało miejsce w czasie rutynowej kontroli osób idących aleją via della Conciliazione na plan Świętego Piotra. Jeden z mężczyzn został poproszony o otwarcie torby. Wówczas doszło do przerażających scen.

Znamy datę likwidacji abonamentu RTV. Członek KRRiT zdradził jeden z planów

Mężczyzna zaatakował nożem przed placem Świętego Piotra

Agencja Ansa relacjonuje, że mężczyzna nie chciał pokazać zawartości swojej torby. Kiedy został do tego zmuszony przez funkcjonariusza, nagle wyciągnął z niej nóż i skierował go w stronę policjanta. Zranił go w nogę.

Zaatakował nożem policjanta przed pojawieniem się papieża Franciszka

52-letni napastnik został natychmiast obezwładniony i aresztowany. Jak podaje agencja Ansa, mężczyzna najprawdopodobniej jest osobą niezrównoważoną. Policjant odniósł lekkie obrażenia.

Źródło: Radio ZET

Tagi: Kościół