Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Aż huczy od plotek nt. Przemysława Czarnka. Teraz zabrał głos
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.02.2024 14:58

Aż huczy od plotek nt. Przemysława Czarnka. Teraz zabrał głos

Przemysław Czarnek
Michal Zebrowski/East News

Już niebawem czekają nas wybory samorządowe oraz te do Parlamentu Europejskiego. Kolejny wyborczy maraton sprawi, że politycy znów ruszą w Polskę. Czy jednym z kandydatów PiS do wyjazdu do Brukseli będzie Przemysław Czarnek? Były minister odniósł się do medialnych spekulacji w programie "Fakt Live".

Czarnek wystartuje do Parlamentu Europejskiego?

W ostatnim gorącym okresie politycznym w Polsce nieco głośniej zrobiło się o możliwym wyjeździe do Brukseli Przemysława Czarnka. Były minister miałby stanąć w szranki w wyborach do Parlamentu Europejskiego z lubelskiej listy PiS.

Przemysław Czarnek gościł 2 lutego w piątek w programie "Fakt Live". Były minister został zapytany przez prowadzącego właśnie o tę kwestię. Odpowiedź posła Prawa i Sprawiedliwości była bardzo stanowcza i jednoznaczna.

"Pragnienia" Andrzeja Dudy po prezydenturze. Padły mocne słowa

Przemysław Czarnek komentuje medialne doniesienia

Przemysław Czarnek stwierdził, że nie zamierza startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak podkreślił, w trudnym obecnie sejmowym okresie został wybrany, aby służyć Polsce.

ZOBACZ: Burza po słowach prezydenta. Andrzej Duda musiał się tłumaczyć

W 100 proc. to możemy powiedzieć wówczas, kiedy te listy będą rejestrowane, natomiast nie jest moim zamierzeniem startowanie do Parlamentu Europejskiego i przechodzenie z Warszawy do Brukseli. Po to zostałem wybrany na posła do Sejmu, żeby tu w tym Sejmie, w trudnym Sejmie, przez następne lata wykonywać mandat poselski - powiedział Czarnek w "Fakt Live".

"Mam swoje ustalenia z prezesem"

Ja mam swoje ustalenia z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim i z kierownictwem naszego ugrupowania. Ja jestem od tego, żeby być w Warszawie - dodawał Czarnek.

ZOBACZ: Czarnek pokazał zdjęcia sprzed Sejmu. “Tak wygląda strach Marszałka rotacyjnego”

Jednocześnie podczas rozmowy były minister dał do zrozumienia, że jest obecnie zaangażowany w wybory samorządowe, które odbędą się w Polsce 7 kwietnia.

Oderwał mnie pan od biurka. Czeka w kolejce w korytarzu mojego biura poselskiego w Lublinie kolejnych kilku interesantów, którzy przychodzą w sprawach wyborów samorządowych i jeszcze drobnych korekt w niektórych okręgach, na niektórych listach do powiatu, bo w większości, no, 19 z 20 powiatów mamy już te listy zatwierdzone, więc to nas zajmuje dzisiaj wybory samorządowe i tylko wybory samorządowe. W ogóle nie myślimy o Parlamencie Europejskim - stwierdził Czarnek.

 

Źródło: "Fakt Live"