Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Debata wyborcza w TVP? Wysłano zaproszenia, znamy datę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.10.2023 16:48

Debata wyborcza w TVP? Wysłano zaproszenia, znamy datę

TVP
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

TVP ma planować zorganizowanie przedwyborczej debaty. Telewizja Polska wysłała specjalne zaproszenia do przedstawicieli komitetów wyborczych. Znany jest nieoficjalny plan “Debaty Wyborczej” TVP. Kluczowa będzie środa 4 października.

Nieoficjalne: TVP planuje debatę wyborcza

TVP zorganizuje przedwyborczą debatę wszystkich partii, które chcą dostać się do Sejmu i Senatu? Wszystko wskazuje na to, że specjalne zaproszenia trafiły już do rąk przedstawicieli komitetów partyjnych walczących w wyborach 2023.

Polacy pójdą 15 października do urn, ale wiele osób nadal nie jest zdecydowanych na kogo oddać swój głos. “Debata Wyborcza” TVP ma pomóc im zdecydować. Co wiadomo w sprawie planów Telewizji Polskiej?

Rodzina zginęła na A1. Firma tuningowa wydała oświadczenie w sprawie BMW

Kiedy "Debata Wyborcza" TVP?

2 października mija termin zgłaszania się wyborców, którzy chcą skorzystać z transportu do lokalu wyborczego. Niemniej, zanim Polacy pójdą oddać głos, muszą przemyśleć to, kto najlepiej będzie reprezentował ich interesy w parlamencie. TVP chce pomóc w wyborze.

Komitety wyborcze, które wystawiły kandydatów we wszystkich okręgach, otrzymały od TVP zaproszenie na “Debatę Wyborczą”. Wirtualna Polska dotarła do treści pisma. Zgodnie z planami TVP politycy mieliby się spotkać w studio w poniedziałek 9 października o godzinie 21. Debata TVP ma odbywać się w siedzibie Telewizji Polskiej. Niemniej kluczowa ma być środa 4 października.

Najważniejsze ustalenia dotyczące debaty w TVP zaplanowano na środę 4 października

Obecnie tajemnicą pozostaje, kto poprowadzi "Debatę Wyborczą” TVP. Z grona kandydatów wykluczyć można Michała Adamczyka, który w ostatnim czasie jest bohaterem głośnego skandalu. Wirtualna Polska dotarła jednak do informacji, iż to, kto pojawi się w siedzibie Telewizji Polskie 9 października, rozstrzygnie się w środę 4 października.

To wtedy ma odbyć się ustalenie szczegółowych zasad i warunków “Debaty Wyborczej” TVP. Także w tym terminie ma zostać rozlosowana kolejność wypowiedzi reprezentantów poszczególnych partii.

- Wszystkie największe partie opozycyjne rozważały dotąd udział w debacie TVP. Ostateczna decyzja będzie zależała od warunków, jakie pojawią się w czasie spotkania organizacyjnego - przekazała w nieoficjalnych wiadomościach Wirtualna Polska.

Źródło: wp.pl