Telewizja Polska
13.04.2024 09:45 Wyciekło, ile pieniędzy zarabia się w nowym TVP. Tyle dostaje rekordzista

Wyciekły zarobki dyrektorów w nowej TVP. Według nieoficjalnych ustaleń, największą pensję pobiera szef TVP Sport Jakub Kwiatkowski. 

Jacek Kurski
22.03.2024 11:57 Jacek Kurski na celowniku prokuratury. Właśnie wpłynęło zawiadomienie

Nie tak zapewne Jacek Kurski wyobrażał sobie swój powrót do Polski. Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz złożył w sprawie byłego prezesa TVP zawiadomienie do prokuratury. O podjęciu zdecydowanych kroków prawnych poinformował w piątek za pośrednictwem portalu X. Jego zdaniem, to właśnie Kurski zniszczył publiczną instytucję i doprowadził do degradacji jej misji.

TVP
12.02.2024 21:49 TVP chce miliona złotych od TV Republika. Grozi procesem

Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz został wezwany przez likwidatora TVP do zapłaty miliona złotych odszkodowania za naruszenie autorskich praw majątkowych. Roszczenia dotyczą popularnej audycji "#Jedziemy" prowadzonej przez Michała Rachonia, która po kosmetycznych zmianach pojawiła się także na antenie TV Republika.

Maciej Orłoś Teleexpress
07.02.2024 18:17 "Teleexpress" z materiałem spod Sejmu. Mocne sceny z Kamińskim

"Teleexpress" znów zrobił duże wrażenie na widzach. W środowym wydaniu, które poprowadził Maciej Orłoś, pojawiło się wiele interesujących materiałów. Największe wrażenie zrobiły niewątpliwie te ze świata polskiej polityki. Fani programu TVP mogli zobaczyć na własne oczy sceny, do których doszło pod Sejmem.

TVP, dziennikarka, mikrofon
01.02.2024 16:49 Prawda o pracy w TVP. W sieci od razu lawina komentarzy

Telewizja Polska nieustannie szuka pracowników. Rewolucja kadrowa dotknęła nie tylko najbardziej znane twarze i w redakcjach oraz w przestrzeni technicznej TVP brakuje pracowników. Niemniej oferty dostępne na stronie internetowej pod zakładką “kariera” zaskakują. Nie brakuje długich list oczekiwań wobec kandydatów, ale… osoby chcące pracować w TVP nie dowiedzą się kluczowej rzeczy. Takie zachowanie jest już na rynku pracy otwarcie krytykowane.

None
18.01.2024 16:44 Wujek Samo Zło mówi, ile zarabiał w TVP i uderza w Tedego

Raper Maciej Gnatowski, znany pod pseudonimem Wujek Samo Zło, widnieje na liście komentatorów TVP, którzy za swoje wystąpienia otrzymywali wynagrodzenia. - Płacili normalnie, jak to w telewizji. 300 zł za komentarz, minus podatek - wyjaśnia w rozmowie z Gońcem. Przy okazji atakuje krytykującego go innego rapera Tedego.

TVP
18.01.2024 15:43 Sondaż Gońca: ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia formę przeprowadzenia zmian w TVP

Choć sposób, w jaki nowa władza przejęła kontrolę nad TVP wywoływał duże emocje, to jednak większość Polaków ocenia działania rządu pozytywnie. Jak wynika z sondażu SW Research dla Gońca, tylko 28 proc. Polaków jest przeciwnego zdania.

TVP siedziba
17.01.2024 15:04 Samuel Pereira może trafić przed sąd? Do prokuratury trafiło zawiadomienie

Samuel Pereira trafi przed sąd? Ostatni zachowania byłego dziennikarza TVP Info doczekały się reakcji. Do prokuratury trafiło "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia czynów zabronionych przez byłego pracownika TVP". Lista zarzutów nie jest krótka.

Danuta Holecka TVP
17.01.2024 09:28 "Eksperci" z TVP zarabiali krocie, widzowie nie mieli pojęcia. Wyciekła lista nazwisk

Bajońskie pieniądze za występy przed kamerą TVP. Krzysztof Breja ujawnił, jakie kwoty trafiały do kieszeni “publicystów”, którzy komentowali dla Telewizji Polskiej poszczególne kwestie. Zawierano umowy, a rekordzista może pochwalić się zarobkiem wynoszącym niemal 300 tys. zł. Ujawnił to Krzysztof Brejza.

Jarosław Kaczyński Jan Maria Tomaszewski
13.01.2024 17:20 Kuzyn Kaczyńskiego ofiarą "czystek" w TVP. Ile zarobił w 7 lat?

Po ośmiu latach mlekiem i miodem płynących, przyszedł czas na rozliczenie polityków PiS i ich bliskich. Nowy rząd robi potężne porządki m.in. w państwowych mediach, a te sięgnęły także doradców zarządu TVP. Sprawa ta odbija się teraz szerokim echem z uwagi na fakt, że w szanownym gremium zasiadał Jan Maria Tomaszewski, czyli kuzyn Jarosława Kaczyńskiego. “Newsweek” policzył, ile pieniędzy trafiło na jego konto od 2016 roku. Liczby są szokujące.

świeczka TVP logo
13.01.2024 11:07 Nie żyje były dziennikarz TVP. Zmarł nagle, miał zaledwie 42 lata

Wyjątkowo smutne wiadomości obiegły polskie media. Nie żyje były dziennikarz TVP. Jakub Mikołajczuk miał tylko 42 lata. - Kuba, bardzo nam będzie Ciebie brakowało! - napisali koledzy w pożegnaniu. Jeszcze w dzień swojej śmierci reporter normalnie pracował i zamieścił w sieci wpis.

siedziba TAI
11.01.2024 11:47 TVP zamyka budynek TAI. Wszystko przez "Protest Wolnych Polaków"

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, likwidator spółki Telewizja Polska Daniel Gorgosz zdecydował o zamknięciu budynku Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wszystko ma związek z czwartkową manifestacją zapowiadaną przez Prawo i Sprawiedliwość jako "Protest Wolnych Polaków". Gorgosz podkreśla, że decyzja podyktowana jest kwestią bezpieczeństwa.

Adamczyk
11.01.2024 10:04 Adamczyk wzywa dyrektorów TVP na spotkanie. Wyciekło pismo

Mianowany przez Radę Mediów Narodowych na prezesa Telewizji Polskiej Michał Adamczyk wezwał dyrektorów TVP na spotkanie. Jak zaznacza w piśmie, "obecność wszystkich jest obowiązkowa". Magazyn "Press" dotarł do treści dokumentu.

Bogdan Zdrojewski
04.01.2024 11:09 Bogdan Zdrojewski zapowiada rewolucję w mediach. "Jest gotowa"

Szef sejmowej Komisji Kultury i Środków przekazu Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że jeszcze w marcu lub kwietniu tego roku w życie wejdzie ważna ustawa medialna. Rząd ma podjąć zdecydowane kroki ws. Rady Mediów Narodowych.

None
04.01.2024 09:44 Maciej Orłoś specjalnie dla Gońca: wracam do korzeni

Emocje przed debiutem? Dość duże, z kilku powodów. Po pierwsze, 7,5 roku minęło od mojego odejścia z Teleexpressu i w ogóle z TVP, gdzie pracowałem bez przerwy przez ponad 25 lat. Więc w pewnym sensie to taki powrót do korzeni - pisze w specjalnym tekście dla Czytelników Gońca Maciej Orłoś. 

jarosław kaczyński mównica wystąpienie
03.01.2024 16:03 Jarosławowi Kaczyńskiemu puściły nerwy na konferencji. "Serdecznie państwu współczuję"

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak w środę wystąpili na konferencji promującej organizowaną przez PiS demonstrację w obronie “wolności mediów”. Po zakończeniu przemówień zostali zasypani przez dziennikarzy niewygodnymi pytaniami. Skończyło się awanturą.

Adrian Zandberg
02.01.2024 14:17 Zandberg o zmianach w mediach publicznych. "Na stole leżały mniej ryzykowne scenariusze"

Czyżby szykował się poważny rozłam w koalicji rządzącej? Lider partii Razem Adrian Zandberg zdaje się być już kolejnym politykiem sejmowej większości, który sceptycznie podchodzi do decyzji ministra Bartłomieja Sienkiewicza ws. TVP. Jego zdaniem, sprawę można było załatwić w o wiele mniej kontrowersyjny i wątpliwy prawnie sposób. Na łamach “Faktu” polityk zdradził także swój własny sposób na naprawę publicznych mediów. Czy rząd pójdzie za jego głosem?

Jarosław Kaczyński
31.12.2023 21:05 Jarosław Kaczyński nie odpuszcza. Na jaw wyszło, gdzie spędził sylwestra

Jak donosi portal wPolityce.pl, Jarosław Kaczyński postanowił nie odpuszczać nawet w sylwestra i 31 grudnia br. pojawił się w siedzibie TVP przy ul. Plac Powstańców Warszawie. Prezes PiS już wcześniej odwiedzał ten budynek z interwencją poselską.  

Zbigniew Łuczyński 19:30
31.12.2023 18:53 Ogromna wpadka w "19:30". Wszyscy się mylili, prawda wyszła na jaw

Ogromna wpadka w sobotnim wydaniu “19:30”. W programie pokazany został materiał autorstwa Blanki Dżugaj, traktujący o filmach, które PiS miał zabronić pokazywać na antenach TVP. Dziennikarka pokazała całą listę takich tytułów, ale zaliczyła przy tym poważne potknięcie. Zdemaskowali je dopiero reporterzy Onetu, którzy zweryfikowali informacje przedstawione w wieczornym serwisie.

Michał Adamczyk
31.12.2023 15:49 Michał Adamczyk postawił ultimatum. Nowy "prezes TVP" żąda 45 mln zł

Michał Adamczyk zażądał 45 mln złotych na rzecz Telewizji Polskiej od ministra kultury, Bartłomieja Sienkiewicza. Ma to być "częściowa naprawa szkody w majątku spółki" spowodowanej "osobistym bezprawnym działaniem podejmowanym w dniach 20-27 grudnia br.". Na realizację wypłaty szef resortu otrzymał 3 dni. 

Samuel Pereira Michał Adamczyk list TVP
31.12.2023 11:27 Pracownicy TVP otrzymali specjalny list. Michał Adamczyk się nie hamował

Michał Adamczyk napisał specjalny list do pracowników Telewizji Polskiej. “Prezes” TVP straszy dziennikarzy i reporterów, iż „ideologiczna miotła zmiata wszystkich”. W oficjalnym piśmie nie zabrakło wulgarnych słów i oskarżeń o bezprawne działanie.

Jacek Kurski
30.12.2023 16:45 Te filmy miały być zakazane w TVP. Jakie tytuły na "czarnej liście"?

W filmowej redakcji TVP był odgórny zakaz wyświetlania niektórych filmów. Zgodnie z decyzjami wcześniejszych władz telewizji, nie można było pokazywać aż 17 produkcji - donosi "Gazeta Wyborcza". Powodem banicji filmów były poruszane w nich tematy, lub występujący tam aktorzy.

Marek Sierocki Mateusz Morawiecki
30.12.2023 14:10 Morawiecki broni Sierockiego. "Co następne? Wyrzucą Bolka i Lolka?"

Zwolnienie Marka Sierockiego z Teleexpresu zostało skomentowane przez Mateusza Morawieckiego. Były premier opublikował wymowny wpis w związku ze zmianami w TVP. Wskazał na to, że może to nie być koniec rewolucji, gdzie nawet legendy Telewizji Polskiej nie są bezpieczne.

budynek TVP Zbigniew Boniek
29.12.2023 11:18 Kosmiczne zarobki byłych dziennikarzy TVP. Zbigniew Boniek grzmi: tu chodzi o wolność portfela

Zbigniew Boniek zadrwił z dziennikarzy TVP, którzy grzmią o zamachu na wolne media i wolność słowa. Były szef PZPN i obecny wiceszef UEFA nie miał litości dla Samuela Pereiry. Wskazał, że ma inne odczucia co do motywacji niektórych osób niepozwalających na to, aby oddzielić PiS od Telewizji Polskiej.

Jacek Sobala
28.12.2023 10:20 Skandaliczne słowa w TV Republika. Tak wyglądają standardy dziennikarskie obrońców dawnej TVP

Skandal na antenie TV Republika. Medium, które stało się nowym domem dla byłych gwiazd TVP i TVP Info, zszokowało ogromną część opinii publicznej słowami, jakie w środowy wieczór padły z ust Jacka Sobali. Związany ze stacją były prezes Polskiego Radia nie hamował się ani na chwilę i w haniebny sposób zwrócił się do Donalda Tuska. Wszystko po tym, jak zdecydował się skomentować decyzję ministra kultury o postawieniu w stan likwidacji mediów publicznych.

Michał Adamczyk
28.12.2023 09:33 Michał Adamczyk w nocy wydał kolejne oświadczenie. Niedawno był bohaterem skandalu, teraz stawia się w roli obrońcy prawa

Jeżeli ktokolwiek liczył na rychłe zakończenie sporu wokół mediów publicznych, jego nadzieje z pewnością były płonne. Obrońcy starego układu nie mają zamiaru odpuszczać i intensyfikują swoje działania. Powołany przez Radę Mediów Narodowych na prezesa TVP Michał Adamczyk udowadnia tymczasem, że świetnie czuje się w swojej nowej roli uzurpatora. Dziennikarz w środku nocy opublikował w sieci pełne dramatyzmu i teorii spiskowych oświadczenie. - Władza spłaci swój wyborczy dług, zyski wyjadą za granicę, a ludzie w TVP, PR i PAP stracą pracę - postraszył.

TVP
27.12.2023 20:40 TVP w "stanie likwidacji". Ruszyła lawina komentarzy po nagłej decyzji. "Działanie na szkodę państwa"

Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa i Polskie Radio zostały postawione w stan likwidacji. Po decyzji Bartłomieja Sienkiewicza pojawiła się lawina komentarzy. Na jaw wyszła zaskakująca wiadomość na temat przepływu informacji wewnątrz koalicji.

TVP
27.12.2023 18:25 TVP postawione "w stan likwidacji". Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję

Bartłomiej Sienkiewicz podjął kolejną decyzję dotyczącą losów TVP, PAP i Polskiego Radia. Minister kultury wydał oświadczenie, gdzie wprost mówi o postawieniu spółek w “stan likwidacji”. Znamy treść całego komunikatu.