Michał Adamczyk
27.12.2023 10:35 "Bił mnie po twarzy, błagałam, żeby przestał". Wraca sprawa Michała Adamczyka

We wrześniu tego roku Michał Adamczyk zniknął z anteny TVP. Stało się to po tym, gdy opisałem w Onecie, że w przeszłość znęcał się nad swoją kochanką, co zostało potwierdzone przez sąd. To nie przeszkodziło jednak Radzie Mediów Narodowych, by wybrać go nowym prezesem Telewizji Publicznej i tym samym uczynić symbolem PiS-owskiej walki o wolność słowa. 

Michał Adamczyk
26.12.2023 19:36 Michał Adamczyk został nowym prezesem TVP. Dostał konkretne zadania

Michał Adamczyk został nowym prezesa TVP. Skompromitowany dziennikarz został następca Mateusza Matyszkowicza we wtorek 26 grudnia. O decyzji rady Mediów Narodowych poinformowała Joanna Lichocka. Dotychczasowy szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej otrzymał już pierwsze zadania.

Marek Czyż
26.12.2023 16:11 Marek Czyż niespodziewanie przeprosił widzów "19.30". Złożył ważną obietnicę

Marek Czyż w szczerych słowach skomentował program “19.30” w TVP. Dziennikarz opublikował wymowny film, gdzie nie zabrakło przeprosin w stronę widzów Telewizji Polskiej i już zapowiedział zmiany w formacie. Pojawiła się również obietnica względem polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz wyborców przyzwyczajonych do “Wiadomości”.

flagi tvp siedziba logo
25.12.2023 15:06 Nagła zmiana na stołku prezesa TVP. PiS kontratakuje w bitwie o telewizję

Maciej Łapiński wystosował specjalny list tłumaczący obecny wygląd zarządu TVP. To właśnie on jako przewodniczący rady nadzorczej ma teraz pełnić obowiązku prezesa zarządu TVP, w związku z rezygnacją dotychczasowego prezesa Mateusza Matyszkiewicza. Jest już reakcja Piotra Zemły, przewodniczącego rady nadzorczej TVP powołanego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Joanna Dunikowska-Paź
23.12.2023 21:35 Lawina komentarzy po nowym odcinku "19:30" TVP. Wszystko przez nową prowadzącą

Dalszy ciąg zmian w TVP. Po tym, jak główny serwis informacyjny stacji zmienił nazwę z “Wiadomości” na “19:30”, przyszedł czas na odkrywanie kolejnych twarzy programu. Jego sobotnie wydanie po raz pierwszy poprowadziła znana z TVN24 Joanna Dunikowska-Paź, która do tej pory pozostawała w cieniu koleżanek po fachu. Jak jej występ ocenili widzowie? Opinie są zgodne.

Jarosław Kaczyński
23.12.2023 19:52 Jarosław Kaczyński pojawił się w gmachu TAI. Doszło do przepychanek

Trwa okupacja budynków należących do Telewizji Polskiej przez polityków Zjednoczonej Prawicy. Parlamentarzyści Suwerennej Polski oraz Prawa i Sprawiedliwości dyżurują na zmianę przy Woronicza i Placu Powstańców, twierdząc, że nie dopuszczą do całkowitego, bezprawnego przejęcia telewizji publicznej. Co ciekawe, w protest aktywnie angażuje się także sam Jarosław Kaczyński, który w sobotę osobiście pojawił się w gmachu Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wraz z pojawieniem się prezesa PiS temperatura sięgnęła zenitu, a jeden z posłów twierdzi nawet, że naruszono jego nietykalność.

Marek Czyż
23.12.2023 17:21 Polacy nie obejrzą nowych "Wiadomości" o 19:30. TVP nagle zmieniła ramówkę

Od czwartku 21 grudnia na antenie TVP możemy oglądać nowy serwis informacyjny, który zastąpił historyczne już “Wiadomości”. “19:30”, bo tak nazwano program, od początku budzi wiele emocji i jest szeroko komentowana, także pod kątem nowego tytułu. Dosyć krytycznie wypowiedziała się o nim m.in. Jolanta Pieńkowska, która powiedziała wprost, że nazwa “nie jest dobra”. Zdaje się, że dziennikarka może mieć trochę racji, o czym twórcy formatu przekonają się już w Wigilię.

TVP Krzysztof Kwiatkowski
23.12.2023 14:23 TVP bankrutuje? Senator pokazał raport, "Bizancjum za publiczne pieniądze"

TVP bankrutuje? Pieniądze pompowane przez lata w Telewizję Polską nie pomogły w uratowaniu stanu telewizji publicznej? Jednoznaczne słowa senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego. “TVP: Bizancjum za publiczne pieniądze”.

None
21.12.2023 23:22 Co dalej z „obroną” TVP? Kaczyński nie ma wątpliwości

- Demonstranci powinni dalej bronić TVP - mówi Gońcowi Jarosław Kaczyński. Na pytanie o to, czy odbyły się jakieś rozmowy z Donaldem Tuskiem w celu zażegnania konfliktu wokół mediów publicznych, prezes PiS odpowiedział krótko: „ja z nim na pewno nie rozmawiałem”.

None
21.12.2023 20:06 Obejrzałem nowe Wiadomości/19.30. Koniec seansów nienawiści

W III RP nikt tak brzydko nie tracił władzy jak PiS. TVP była uczestnikiem tego procesu, a teraz stała się jego słuszną ofiarą. W czwartek 21 grudnia o 19:30 na Woronicza wróciło dziennikarstwo, ale to początek długiej i trudnej drogi.

TVP
21.12.2023 11:55 Zdradził, co dzieje się w TVP. Niektórzy pracownicy płaczą, inni korzystają z "tajnych przejść"

Chaos w budynku TVP. Niektórzy dziennikarze mają problem z wejściem do budynku w związku z deaktywacja kart dostępu. Niemniej jeden z pracowników TVP Info ujawnił, że cześć osób ominęła bramki ochrony, gdyż skorzystała z “tajnych przejść”.

Andrzej Duda Sejm
21.12.2023 09:45 Andrzej Duda odpowiedział prezesowi PiS. Poszło o TVP

Andrzej Duda odpowiedział Jarosławowi Kaczyńskiemu. Krytyka ze strony prezesa PiS doczekała się jednoznacznych słów prezydenta RP. - Każdy ma swoje obowiązki i swoje zadania - powiedział stanowczo. Nie zabrakło tematu rewolucji w TVP.

None
20.12.2023 16:55 Politycy PiS grzmią: nasza posłanka została pobita!

Według polityków Prawa i Sprawiedliwości ich posłanka Joanna Borowiak miała zostać pobita w gmachu TVP przez nieznajomego mężczyznę. - Był bardzo brutalny, napastliwy, kolegom było trudno dać odpór jego agresji - mówi sama parlamentarzystka.

Jarosław Kaczyński
20.12.2023 14:32 Jarosław Kaczyńki nie wytrzymał pod TVP. Wulgarne słowa prezesa PiS skierowane do młodego mężczyzny

Jarosław Kaczyński nie wytrzymał pod siedzibą TVP. Otoczony tłumem ludzi prezes PiS usłyszał dwa słowa, które wyprowadziły go z równowagi. Skierował w stronę młodego mężczyzny deklarację, którą można potraktować zarówno jako ostrzeżenie, jak i groźbę. “Uważaj g*wniarzu…”.

Adrian Borecki
20.12.2023 12:52 Dziennikarz nagle przerwał program TVP i powiedział to na żywo. Szybko wyłączono nadawanie

Adrian Borecki przerwał program w TVP 1 i zwrócił się do widzów. Zamiast kolejnej informacji w Agrobiznesie widzowie Telewizji Polskiej usłyszeli o “przejęciu” polskich mediów. Sygnał został nagle wyłączony, a widzowie zobaczyli zapętlone nagranie z logo TVP.

TVP Bartosz Sienkiewicz
20.12.2023 11:40 Bartosz Sienkiewicz zadecydował o losie TVP. Ministerstwo opublikowało komunikat

Zapadła decyzja na temat przyszłości najważniejszych osób w TVP. Bartosz Sienkiewicz powołał zupełnie nową radę nadzorczą Telewizji Polskiej. TVP nie jest jednak jedyna. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało obszerny komunikat.

Jarosław Kaczyński TVP Info
20.12.2023 08:46 Zaczęło się okupowanie telewizji? Nieprawdopodobne, co zapowiedział Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński będzie bronić TVP. We wtorek pojawił się w siedzibie Telewizji Polskiej i spędził tam całą noc. Udzielił również wywiadu, gdzie stwierdził, że media publiczne to… media antyrządowe. Politycy Prawa i Sprawiedliwości mają prowadzić w budynku TVP specjalne dyżury.

siedziba TVP politycy PiS
20.12.2023 08:19 Politycy PiS noc spędzili w siedzibie TVP. Terlecki z wuwuzelą, Lichocka w reżyserce

Politycy PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, zamiast na głosowaniu w Sejmie pojawili się w siedzibie TVP. W sieci pojawiły się zdjęcia z nocnego dyżuru posłów, którzy chcą bronić “pluralizmu mediów”. Dodatkowo we wtorek (19.12) wieczorem TVP 1 przerwało nadawanie filmu i przekazało widzom wiadomość na temat niekorzystnej decyzji posłów. Zmieniono również paski na czarny kolor symbolizujący żałobę. W sieci zaroiło się od zdjęć.

TVP
18.12.2023 19:43 To koniec kultowego programu TVP. Był nadawany od 1996 roku

Z anteny TVP znika kultowy program TVP. Był nadawany od 1996 r., ale w 2024 r. nie pojawią się jego nowe odcinki. Redakcja “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” opublikowała wpis informujący o decyzji Telewizji Polskiej. Dziennikarze mówią wprost, iż działanie stacji jest dla nich “niezrozumiałe i druzgocące”.

TVP proporce
17.12.2023 18:44 Złe informacje dla widzów TVP. Jedno z pasm znika z anteny

Wielkie cięcia w TVP już się zaczęły. Z anteny znika TVP 3 Info, które tworzy Telewizyjna Agencja Informacyjna. Codzienny cykl przygotowywało dotychczas niemal 30 dziennikarzy Telewizji Polskiej. Okazuje się, że lista usuwanych pasm jest dłuższa. Znamy powody.

Danuta Holecka
07.12.2023 13:03 Lawina zmian w TVP. Z anteny zniknie sztandarowy program

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Tak podsumować można to, co w najbliższym czasie ma się stać z publicznymi mediami. Z zapowiedzi polityków wiemy już, że wielka miotła pojawi się m.in. na Woronicza oraz Placu Powstańców i nie oszczędzi nikogo, kto odpowiada za nachalną propagandę w kanałach TVP. Roszady kadrowe to jednak nie koniec rewolucji, bo ta dotknie też poszczególne programy. Jak podaje “Wyborcza”, zagrożone mogą czuć się “Wiadomości”. Sztandarowy serwis wkrótce na dobre zniknie z naszych ekranów.

Bartłomiej Sienkiewicz
07.12.2023 10:17 Bartłomiej Sienkiewicz ze specjalną misją. Donald Tusk wyznaczył konkretne zadanie

Według medialnych doniesień, jednym z polityków, którzy już mogą szykować się na ministerialne stanowisko w rządzie Donalda Tuska jest Bartłomiej Sienkiewicz. Poseł nie powróci jednak do resortu spraw wewnętrznych i administracji, bo teraz zajmie się kulturą i dziedzictwem narodowym. Wybór takiej posady nie jest przy tym zupełnie przypadkowy. Jak podaje Onet, Sienkiewicz otrzyma specjalną misję, po której realizacji zwolni zajmowane miejsce. Wówczas ubiegać się będzie o mandat europosła.

Danuta Holecka studio TVP
16.10.2023 08:29 Danuta Holecka tuż przed północą usłyszała w studio wyborczym TVP śpiew. Niecodzienne zachowanie

Nietypowe sceny w studiu wyborczym TVP. Danuta Holecka była świadkiem niecodziennego zachowania posła PSL Marka Sawickiego. Kandydat Trzeciej Drogi muzycznym akcentem przerwał wypowiedź Joanny Lichockiej z PiS. Tego widzowie nie mogli się spodziewać.

Danuta Holecka TVP
16.10.2023 00:45 Awantura w studiu wyborczym TVP. "Lepiej, żeby niektórych tematów wyborcy nie słyszeli"

15 października, tuż po zakończeniu głosowania w wyborach parlamentarnych i ogólnopolskim referendum, poznaliśmy wyniki badania exit poll, które wskazują na sejmową większość opozycji. Mimo że TVP Info utrzymuje, że wybory wygrał PiS, atmosfera w studiu wyborczym była napięta. Danuta Holecka z trudem utrzymywała nerwy na wodzy.

TVP Morawiecki Tusk
09.10.2023 14:58 Debata w TVP przeniesiona? "Bulwersujące informacje"

Bulwersujące informacje na temat debaty wyborczej w TVP. Opozycja alarmuje, iż w tajemnicy tworzone jest drugie studio i zlokalizowane jest ono w miejscu zupełnie innym, niż ustalono wcześniej. To nie koniec rewelacji na temat nieczystych zagrań Telewizji Polskiej. - To ma być lincz - powiedział rzecznik Koalicji Obywatelskiej.

TVP
02.10.2023 16:48 Debata wyborcza w TVP? Wysłano zaproszenia, znamy datę

TVP ma planować zorganizowanie przedwyborczej debaty. Telewizja Polska wysłała specjalne zaproszenia do przedstawicieli komitetów wyborczych. Znany jest nieoficjalny plan “Debaty Wyborczej” TVP. Kluczowa będzie środa 4 października.

Michał Kołodziejczak i Michał Rachoń przed siedzibą TVP
20.09.2023 17:27 TVP w służbie rządzącym. Prawo i Sprawiedliwość zbudowało drugi sztab wyborczy [OPINIA]

Wybory parlamentarne odbędą się w Polsce już za niecały miesiąc, kampania wyborcza z każdym dnie staje się coraz bardziej ostra, a momentami wręcz prymitywna. Tak było choćby wczoraj przed siedzibą TVP w Warszawie, kiedy Michał Rachoń robił wszystko, by uniemożliwić Donaldowi Tuskowi prowadzenie jego konferencji prasowej. Problem w tym, że obecnie w Polsce w kampanię wyborczą zaangażowane są nie tylko partie polityczne, ale także media, w tym wypadku te publiczne, utrzymywane z pieniędzy wszystkich podatników. Prawo i Sprawiedliwość uczyniło z telewizji publicznej swój sztab wyborczy i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Przykre jest jednak to, że nieprzyzwoita działalność TVP nikogo już w naszym kraju nie zaskakuje. 

Wiadomości
17.08.2023 12:38 "Wiadomości" nie cofną się przed niczym. Atakują byłą gwiazdę TVP

Wczoraj (16.08) poznaliśmy nazwiska kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu, którzy wystartują z list Koalicji Obywatelskiej. Jednym z nich jest lubiany popularyzator historii Bogusław Wołoszański. “Wiadomości” TVP nie zostawiły na tym posunięciu suchej nitki.