Wiadomosci.Goniec.pl > Media > Marek Czyż niespodziewanie przeprosił widzów "19.30". Złożył ważną obietnicę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.12.2023 16:11

Marek Czyż niespodziewanie przeprosił widzów "19.30". Złożył ważną obietnicę

Marek Czyż
screen "19.30" TVP

Marek Czyż w szczerych słowach skomentował program “19.30” w TVP. Dziennikarz opublikował wymowny film, gdzie nie zabrakło przeprosin w stronę widzów Telewizji Polskiej i już zapowiedział zmiany w formacie. Pojawiła się również obietnica względem polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz wyborców przyzwyczajonych do “Wiadomości”.

Marek Czyż opublikował nagranie, zwrócił się do widzów "19.30" TVP

Marek Czyż stał się twarzą nowych “Wiadomości” TVP. To właśnie dawny dziennikarz Telewizji Polskiej zwrócił się do widzów z zapowiedzią nowego programu informacyjnego “19.30”. Teraz ponownie zabrał głos.

“19.30” wzbudza wiele emocji. Część przeciwników następcy “Wiadomości” TVP wskazuje, iż nowy format nie wygląda profesjonalnie. Marek Czyż niespodziewanie przyznał rację tym tezom. Otwarcie przeprosił widzów za to, co widzą obecnie na ekranie. Co dokładnie powiedział jeden z prowadzących “19.30”?

Zmarł prezes polskiego klubu. Został brutalnie pobity podczas spotkania wigilijnego

Marek Czyż przeprosił za to, jak wygląda obecnie 19.30

W sieci dostępny jest film nagrany przez Marka Czyża w samochodzie. Dziennikarz TVP prowadząc pojazd, zwrócił się do widzów. - Muszę was przeprosić na tym etapie za techniczną jakość tego, co wam proponujemy. Na razie inaczej się nie da - powiedział Marek Czyż. Dodał, że już niedługo pojawi się propozycja, która będzie zasługiwała na uwagę ze strony widzów Telewizji Polskiej.

ZOBACZ: Zdradził, co dzieje się w TVP. Niektórzy pracownicy płaczą, inni korzystają z “tajnych przejść”

Przypomnijmy, że w pierwszych wydaniach “19.30” uwagę zwracała nie tylko niedopracowana szata graficzna. Widzowie i inni dziennikarze wskazywali, iż nowa ekipa w TVP popełniła wiele błędów w postaci literówek i innych wpadek technicznych. Marek Czyż w opublikowanym nagraniu dodał jeszcze coś wyjątkowo istotnego dla sporej części widzów, którzy dotychczas oglądali “Wiadomości” TVP.

Marek Czyż zwrócił się do polityków PiS, złożył im obietnicę

Impas w TVP wywołuje wiele problemów prawnych. Jednymi z nich są dwoistość Rad Nadzorczych oraz dwóch alternatywnych prezesów Telewizji Polskiej. Politycy PiS otwarcie mówią o tym, że trwa zamach na wolne media i okupują kolejne budynki TVP i PAP. Marek czyż w specjalnym nagraniu zwrócił się również do posłów i posłanek Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ: TVP bankrutuje? Senator pokazał raport, “Bizancjum za publiczne pieniądze”

- To jest też odezwa do zwolenników i przedstawicieli naszej polskiej konserwatywnej prawicy. Niczego nie straciliście, nikt wam niczego nie odebrał. Będziecie mieli, nadal macie, takie same prawa jak wszyscy inni przedstawiciele polskiej polityki. Możecie przychodzić, będziecie zapraszani, możecie być gośćmi naszych programów, możecie opowiadać swoje historie, możecie się chwalić swoimi osiągnięciami. Wierzcie mi, my to wszystko opowiemy, naprawdę. Obiecuję wam, że tu się nic nie zmieni. Zmieni się jedno. Już nigdy żaden “dziennikarz” nie potraktuje polityka w studiu tak, jak to się zdarzało jeszcze kilkanaście dni temu. To wam mogę obiecać. Także wam, przedstawicielom polskiej konserwatywnej prawicy - mówił do kamery Marek Czyż.

Źródło: czyż tak

Tagi: TVP