Wiadomosci.Goniec.pl > Media > TVP postawione "w stan likwidacji". Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.12.2023 18:25

TVP postawione "w stan likwidacji". Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję

TVP
Wojciech Olkusnik/East News

Bartłomiej Sienkiewicz podjął kolejną decyzję dotyczącą losów TVP, PAP i Polskiego Radia. Minister kultury wydał oświadczenie, gdzie wprost mówi o postawieniu spółek w “stan likwidacji”. Znamy treść całego komunikatu.

Bartłomiej Sienkiewicz podjął kolejną decyzję ws. TVP

Bartłomiej Sienkiewicz opublikował pilne oświadczenie. Minister kultury poinformował o kolejnym kroku w związku z impasem w TVP. Kluczowe była decyzja prezydenta Andrzeja Dudy związana z wetem ustawy okołobudżetowej z racji 3 mld zł zapisanych na Telewizję Polską.

Niebywałe oświadczenie niektórych pracowników TVP. Edyta Lewandowska: "wiem, że nie mogę milczeć"

TVP, PAP i Polskie Radio postawione w stan likwidacji

Impas w TVP trwa, Bartłomiej Sienkiewicz poinformował za pośrednictwem kanałów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, iż podjął kolejny krok. Jest on wyjątkowo stanowczy. To początek końca Telewizji Polskiej?

ZOBACZ: Michał Adamczyk został nowym prezesem TVP. Dostał konkretne zadania

- W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. - czytamy w opublikowanym przez MKiDN komunikacie.

Powodem "brak finansowania"

- W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania. Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela - dodał na koniec Bartłomiej Sienkiewicz.

ZOBACZ: Marek Czyż niespodziewanie przeprosił widzów "19.30". Złożył ważną obietnicę

Co to oznacza dla Telewizji Polskiej, Polskiej Agencji Prasowej i Polskiego Radia? W związku z ogłoszeniem stanu likwidacji wyznaczeni zostaną specjalni likwidatorzy. Otrzymają oni uprawnienia do zarządzania aktywami, majątkiem oraz pracownikami spółek. TVP, PR i PAP to jednoosobowe spółki Skarbu Państwa.

Tagi: TVP