Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Jarosław Szymczyk zrezygnuje ze stanowiska jeszcze w tym tygodniu? Jest nieoficjalna data
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.12.2023 12:59

Jarosław Szymczyk zrezygnuje ze stanowiska jeszcze w tym tygodniu? Jest nieoficjalna data

Jarosław Szymczyk
Pawel Wodzynski/East News

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu przestanie być szefem policji. Według nieoficjalnych doniesień Onetu może to nastąpić już w najbliższych dniach.

Jarosław Szymczyk zrezygnuje w najbliższym czasie

Wczoraj media obiegły informacje o tym, że przejście w stan spoczynku gen. insp. Szymczyka planowane jest na wtorek 5 grudnia. Te informacje jednak dementowała Komenda Główna Policji. - Nic mi o tym nie wiadomo. Nie mam takiej informacji, żeby miało to nastąpić właśnie we wtorek - mówił Onetowi rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Według nieoficjalnych doniesień portalu Jarosław Szymczyk miałby odejść ze stanowiska jeszcze do końca tego tygodnia. Komendant Główny Policji planował odejście do końca urzędowania obecnego premiera Mateusza Morawieckiego. Wszystko wskazuje na to, że Morawiecki zakończy swoją misję już 11 grudnia. Wtedy Sejm głosował będzie nad wotum zaufania dla jego rządu.

Dziś o 17.00 w całym kraju zawyją syreny. Policja przekazała pilną informację

Jarosław Szymczyk zapowiadał swoje odejście

Z nieoficjalnych informacji Onetu, Jarosław Szymczyka może przejść w stan spoczynku w najbliższy czwartek 7 grudnia. Swoje odejście Szymczyk miał już zapowiadać na specjalnie zwołanej odprawie z komendantami wojewódzkimi z całej Polski.

Według doniesień medialnych szef policji miał proponować wojewódzkim komendantom podwyższenie honorariów, tak aby mogli liczyć na wyższą emeryturę jeśli tylko razem z nim odejdą ze służby. Jak wyliczał "Fakt", Jarosław Szymczyk może otrzymać nawet ponad 14,2 tys. zł brutto emerytury. Dodatkowo komendant może dostać odprawę w wysokości nawet 150 tys. zł.

Jarosław Szymczyk może nie być jedyny. To nie koniec dymisji

Jak informuje Onet, to nie koniec dymisji w polskich służbach. Nieoficjalnie ze swojego stanowiska zamierza także zrezygnować nadinsp. Dariusz Zięba, dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA". Miałoby to nastąpić w piątek 15 grudnia, a razem z nim miałoby odejść 16 najważniejszych oficerów CPKP "BOA".

53-letni gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendantem Głównym Policji został powołany w 2016 roku decyzją ówczesnej premier Beaty Szydło. O jego dymisji spekulowało się od dawna, głównie za sprawą kontrowersyjnej sprawy wybuchu granatnika w siedzibie Komendy Głównej Policji.

 

Źródło: Onet/Fakt/Goniec.pl