Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Ledwo wyszedł z więzienia, a już szuka go policja? Niewiarygodne, co dzieje się z Wąsikiem
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.01.2024 11:05

Ledwo wyszedł z więzienia, a już szuka go policja? Niewiarygodne, co dzieje się z Wąsikiem

Wąsik
Piotr Molecki/East News, Goniec

Maciej Wąsik opublikował w swoich mediach społecznościowych zaskakujące zdjęcie. W czwartek 25 stycznia o godzinie 10.00 w Sejmie rozpoczęło się kolejne posiedzenie izby. Czy ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę Kamiński i Wąsik zjawią się w parlamencie? Wąsik nie ma wątpliwości.

Kamiński i Wąsik wyszli z więzienia. Czy pojawią się w Sejmie?

Maciej Wąsik mówił w czwartek rano w Radiu Wnet, że zamierza pojawić się na czwartkowym posiedzeniu Sejmu i wziąć udział w obradach.

Będę wykonywał swój mandat poselski, będę wykonywał wolę moich wyborców, będę działał w taki sposób, w jaki będę mógł - zapowiadał.

Wczoraj podczas konferencji prasowej marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiadał, że jego stanowisko w sprawie Kamińskiego i Wąsika się nie zmieniło.

Moje stanowisko jest takie, że panowie nie są posłami na Sejm RP. Wynika to nie z postanowienia marszałka, decyzji Sądu Najwyższego, tylko wprost z wyroku w sprawie karnej - stwierdził Hołownia.

Afera Pegasusa. Brejza: Mariusz Kamiński musi zostać wezwany przed komisję śledczą

Maciej Wąsik opublikował wymowne zdjęcie

Maciej Wąsik opublikował w czwartek po godzinie 9.00 w swoich mediach społecznościowych zdjęcie, z którego jasno wynika, że znajduje się w okolicach Sejmu. Polityk podpisał je słowami:

Policja wzmacnia Straż Marszałkowską. Chyba kogoś szukają?

Jak donoszą media, przed Sejmem dzisiejszego dnia prowadzona jest szczegółowa kontrola. O godzinie 10.00 rozpoczęło się posiedzenie. W planie na dziś jest m.in. projekt ustawy o rencie socjalnej i podwyżki dla nauczycieli.

ZOBACZ: Mariusz Kamiński relacjonuje ostatni dzień w zakładzie karnym. “Zadano mi cierpienie”

Trwa czwartkowe posiedzenie Sejmu

Jak poinformowała w Radiu ZET wicemarszałek Dorota Niedziela, wiadomo, że będzie blokady jednorazowych przepustek dla Kamińskiego i Wąsika.

Doszliśmy do wniosku, że takie rozwiązanie będzie lepsze. Przeważyły argumenty, żeby uspokoić sytuację. Zakaz wywołałby awanturę - mówiła.

Na miejscu jest także nasz reporter, który pytał m.in. Antoniego Macierewicza o plotki na temat tego, że Kamiński i Wąsik "będą skakać przez płot".

Jeśli pan słyszy takie plotki, to musi się pan zastanowić nad tym, kto to mówi i po co to mówi - odparł Macierewicz.

Tagi: Sejm