Wiadomosci.Goniec.pl > Media > Nie żyje były dziennikarz TVP. Zmarł nagle, miał zaledwie 42 lata
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.01.2024 11:07

Nie żyje były dziennikarz TVP. Zmarł nagle, miał zaledwie 42 lata

świeczka TVP logo
Unsplash.com/ Anjo Antony;

Wyjątkowo smutne wiadomości obiegły polskie media. Nie żyje były dziennikarz TVP. Jakub Mikołajczuk miał tylko 42 lata. - Kuba, bardzo nam będzie Ciebie brakowało! - napisali koledzy w pożegnaniu. Jeszcze w dzień swojej śmierci reporter normalnie pracował i zamieścił w sieci wpis.

Nie żyje Jakub Mikołajczuk, w przeszłości pracował w TVP

Nagła śmierć byłego dziennikarza TVP. Jakub Mikołajczuk odszedł zupełnie niespodziewanie w wieku zaledwie 42 lat. Jego kariera medialna zaczęła się w 2002 r.

Jakub Mikołajczuk był szczególnie blisko związany z radiem. To właśnie w Radiu 5 rozpoczynał swoją przygodę z dziennikarstwem. Niemniej w jego życiorysie nie brakuje Telewizji Polskiej. Zmarły dziennikarz pracował w przeszłości dla TVP Białystok.

"19.30" z problemami. Widzowie mają tego już dość, ruszyła fala krytyki. Są też nawiązania do "Wiadomości"

Koledzy żegnają zmarłego Jakuba Mikołajczuka

O tym, że Jakub Mikołajczuk nie żyje, poinformowało Radio Białystok. Rozgłośnia opublikowała wiadomość o śmierci swojego dziennikarza w piątek, zaledwie dzień po nagłym odejściu 42-latka.

ZOBACZ: Problemy w TV Republika. Danuta Holecka mogła tylko niezręcznie milczeć

- Człowiek o bardzo wielu zainteresowaniach, znakomicie orientujący się w kwestiach dotyczących historii czy polityki. Bardzo lubiany przez kolegów. Kuba, bardzo nam będzie Ciebie brakowało! - czytamy w pożegnalnym wpisie Polskiego Radia Białystok.

Jakub Mikołajczuk pasjonował się historią i potrafił zarażać tym zainteresowaniem innych. Jego profil "Kroplehistorii" na platformie X śledziło ponad 43 tysiące osób. Ostatni wpis został opublikowany w czwartek 11 stycznia w godzinach popołudniowych.

Dziennikarz zmarł nagle, jeszcze w dzień śmierci opublikował wpis

Całe środowisko medialne poruszone jest nagłą śmiercią byłego dziennikarza TVP. Reporter i prezenter, a także zwykły redaktor strony internetowej oddawał się swojej pracy całkowicie. Niemniej koledzy i koleżanki zauważają, iż przede wszystkim był dobrym człowiekiem.

ZOBACZ: Wielkie zaskoczenie w "19.30". Widzowie oniemieli, nagle usłyszeli kultową piosenkę

- Wieczorem zamieścił bardzo ciekawy wpis o Cezarze. Zmarł nagle w nocy. Jakub Mikołajczuk był dziennikarzem, a na Twitterze niezwykle ciekawie opowiadał o historii (profil ⁦⁦⁦Krople Historii). Bardzo smutna wiadomość... Spoczywaj w pokoju! - napisał przygnębiony Mateusz Lachowski.

- Jakub Mikołajczuk odszedł do lepszego świata. Jeszcze wczoraj wieczorem wymienialiśmy wiadomości... Świetny człowiek, mąż, ojciec. Wybitny znawca historii, pasjonat wojskowości, chętny do poznawania świata. Trzymaj się Kuba - dodała Aleksandra Olech.

Źródło: Radio Białystok, interia.pl

Tagi: Nie żyje TVP