Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Nieoficjalnie: Donald Tusk stworzy nowe ministerstwo. Padły dwa nazwiska
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 06.12.2023 17:09

Nieoficjalnie: Donald Tusk stworzy nowe ministerstwo. Padły dwa nazwiska

Tusk Budka Kołodziejczak sejm
Piotr Molecki/East News

Wedle nieoficjalnych informacji, w planach nowego rządu jest utworzenie nowego ministerstwa. Padły też nowe nazwiska, które wejdą w skład rządu Donalda Tuska.

Nowy premier prawdopodobnie już w poniedziałek

Według arytmetyki sejmowej już 11 grudnia gabinetowi Mateusza Morawieckiego może zostać udzielenie wotum nieufności. Następnym etapem w takiej sytuacji będzie przystąpienie Sejmu do tzw. drugiego kroku. Tym samym nowym premierem już tego samego dnia może zostać Donald Tusk.

Jak zauważa Radio Zet, exposé i głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska mogłoby odbyć się już następnego dnia, czyli 12 grudnia. Decyzja należeć będzie do marszałka Sejmu.

Od poniedziałku w Biedronce wyjątkowe produkty. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Sejmowa większość dopina szczegóły nowego rządu

W tą środę odbyło się spotkanie kandydata na premiera z poszczególnymi pretendentami do nowego rządu. Jak podaje TVN24, dyskusje te odbyły się w siedzibie Platformy Obywatelskiej w budynku Czytelnika przy ul. Wiejskiej.

„Donald Tusk jest wspaniałym politykiem” – mówił jeden z bywalców spotkania, Dariusz Klimczak z PSL, typowany na ministra infrastruktury.

Reporterka TVN24 ujawniła nowe nazwiska w rządzie i nowe ministerstwo

Agata Adamek we wpisie na platformie X podzieliła się informacją co do nazwisk kolejnych kobiet w rządzie Donalda Tuska. Sa to Marzena Okła-Drewnowicz i Katarzyna Kotula. Pierwsza z posłanek związana z Koalicją Obywatelską ma zostać ministrą ds. polityki senioralnej, natomiast Katarzyna Kotula z Lewicy miałaby objąć stery na czele zupełnie nowego Ministerstwa Równości.

Źródło: Radio Zet, TVN24, X.com

Tagi: Donald Tusk