Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Nowe informacje w sprawie zabójstwa 27-letniej Anastazji. Odnaleziono ważny dowód
 Janusz  Schwertner
Janusz Schwertner 06.02.2024 16:58

Nowe informacje w sprawie zabójstwa 27-letniej Anastazji. Odnaleziono ważny dowód

None
fot. Facebook

27-letnia Anastazja z Wrocławia została zamordowana na wyspie Kos w czerwcu zeszłego roku. Teraz - jak poinformowali nas pracujący na miejscu polscy detektywi - w sprawie został odnaleziony nowy dowód: plecak należący do kobiety.

Greccy śledczy już zabezpieczyli plecak

- 5 lutego niedaleko miejsca, w którym ujawniono zwłoki Anastazji, znaleziono plecak, który Anastazja miała na sobie w chwili zaginięcia. Wczoraj greccy śledczy przyjęli zgłoszenie dotyczące ujawnienia plecaka i udali się we wskazane miejsce - przekazał nam pracujący na miejscu detektyw Dawid Burzacki.

Jak dodaje, "plecak znajdował się przy brzegu jeziora Alikes w bliskiej odległości od miejsca zbrodni”. - Wygląd plecaka, a także jego zawartość wskazują na to, że należał do Anastazji. Greccy śledczy zabezpieczyli wskazany plecak i skrupulatnie przeszukali miejsce, w którym się znajdował - tłumaczy detektyw.
 

Czas przełomu

Polski detektyw: to było ogromne zaskoczenie

- Co ciekawe, dla greckich policjantów i dla nas ujawnienie plecaka w tym miejscu było ogromnym zaskoczeniem. Miejsce, w którym się znajdował, było kilkukrotnie przeszukiwane przez policjantów, jak również przez mój zespół. Sam osobiście przechodziłem brzegiem jeziora w pobliżu miejsca zbrodni zaraz po ujawnieniu zwłok Anastazji i plecaka tam nie widziałem - opisuje szef grupy polskich detektywów badających okoliczności śmierci Anastazji.

 

Zdjęcie z miejsca zdarzenia przekazane nam przez detektywa Dawida Burzackiego
Zdjęcie z miejsca zdarzenia przekazane nam przez detektywa Dawida Burzackiego


 

Informacje przekazana policji

Zdaniem detektywa, "sprawa jest o tyle dziwna, że jezioro w czerwcu ubiegłego roku było wyschnięte, więc plecak nie mógł znajdować się w wodzie”. - Być może został ukryty głęboko w zaroślach i w chwili obecnej, gdy jezioro wypełniło się wodą, plecak uniósł się na powierzchnie i wylądował na brzegu - wyjaśnia.

Detektyw Dawid Burzacki informacje na temat okoliczności odnalezienia nowego dowodu w sprawie zabójstwa Anastazji zawarł w przesłanym nam dokumencie. Podkreślił w nim, że "za pośrednictwem pełnomocnika matki Anastazji do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zostanie przekazana notatka służbowa z informacjami na temat ujawnienia plecaka na greckiej wyspie”.
 

Zabójstwo Anastazji wstrząsnęło Polską

Przypomnijmy, że informacja o śmierci 27-letniej Polki wstrząsnęła Polską w czerwcu 2023 r. 

Na greckiej wyspie Kos pracowała od kilku tygodni wraz ze swoim chłopakiem. 12 czerwca spędzała samotnie wieczór nieopodal plaży. Ok. godz. 22:30 poinformowała swojego partnera, że spożywała alkohol i że do domu odwiezie ją znajomy. Swojemu chłopakowi zdążyła jeszcze wysłać lokalizację, jednak gdy ten zjawił się na miejscu, już jej nie zastał.

Jak informowały greckie media, oskarżony o jej zabójstwo, gwałt i porwanie jest 32-letni obywatel Bangladeszu, od przeszło dekady mieszkający na Kos. Obecnie przebywa w areszcie i oczekuje na proces.