Wiadomosci.Goniec.pl > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Leszek Miller
03.04.2024 19:36 Leszkowi Millerowi puściły nerwy. Dosadny komentarz po śmierci Polaka

Leszek Miller w mocnych słowach skomentował izraelski atak na konwój humanitarny w Strefie Gazy. W mediach pojawiły się nowe ustaleniu co do przebiegu tragedii, w której zginęło siedmioro pracowników World Central Kitchen, w tym Polak. Były premier zdobył się w tej sprawie na krótki, ale dosadny wpis.

książę William, Kate Middleton
20.03.2024 14:13 Dokumentacja medyczna księżnej Kate została wykradziona? Trwa śledztwo

Dokumentacja medyczna księżnej Kate została wykradziona? Szpital, gdzie leczona była przyszła królowa Wielkiej Brytanii, wszczął specjalne śledztwo. Doniesienia o nieprawidłowościach przekazał Daily Mail.

donald tusk flaga
29.02.2024 20:14 Drugi stopień alarmowy w całej Polsce. Premier podjął decyzję

Donald Tusk podpisał zarządzenie w sprawie przedłużenia stopni alarmowych BRAVO oraz BRAVO-CRP. Mają one obowiązywać do końca maja tego roku. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaznaczyło, że stanowią one sygnał „dla służb i administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności”.

Donald Tusk Petteri Orpo
16.02.2024 12:34 Decyzja ws. zapory na granicy z Białorusią. Jest zapowiedź Tuska

Donald Tusk odniósł się do kwestii zapory na granicy z Białorusią podczas konferencji prasowej z premierem Finlandii, który przebywa z wizytą w Polsce. Podjęto decyzję o jej „szybkiej mordernizacji”. „Jesteśmy także zainteresowani reformą prawa azylowego, gdyż dzisiejsze środowisko prawne w UE jest nieadekwatne do zagrożeń, jakie wytworzyła polityka Rosji i Białorusi”– dodał premier.

None
06.02.2024 16:58 Nowe informacje w sprawie zabójstwa 27-letniej Anastazji. Odnaleziono ważny dowód

27-letnia Anastazja z Wrocławia została zamordowana na wyspie Kos w czerwcu zeszłego roku. Teraz - jak poinformowali nas pracujący na miejscu polscy detektywi - w sprawie został odnaleziony nowy dowód: plecak należący do kobiety.

Krystyna Kurczab-Redlich
05.01.2024 20:51 Oto jak działają internetowi złodzieje. Właśnie ukradli znanej polskiej dziennikarce 160 tys. zł

Złodziejskie szajki w internecie działają niczym przedsiębiorstwa. Mają swoją hierarchię, procedury, bazy danych potencjalnych ofiar i infolinie z teleoperatorami. Ofiarą takiej “firmy” stała się znana reportażystka Krystyna Kurczab-Redlich. Jej przykład pokazuje, jak świetnie zorganizowani są sieciowi przestępcy, dlatego warto go przeanalizować, by przestrzec innych.Krystyna Kurczab-Redlich jest znaną dziennikarką i reportażystką, przez wiele lat była korespondentką polskich mediów w Rosji. Jest laureatką wielu nagród, a jej biografia Putina “Woła, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” zyskała uznanie na całym świecie. To wszystko nie miało jednak dla przestępców żadnego znaczenia. Ważne były inne elementy…UWAGA: Przyjaciele okradzionej założyli zbiórkę na jej rzecz. Jest ona dostępna tutaj.

Marcin Kierwiński
15.12.2023 23:01 Policja już nie ochrania domu Kaczyńskiego i siedziby PiS. Szef MSWiA zabrał głos

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński przekazał informację, na którą z pewnością wielu czekało. Policja nie chroni już domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu ani warszawskiej siedziby PiS

miasto nocą
07.12.2023 06:58 Mówimy tym samym głosem

Niezależnie od miejsca na świecie, dziennikarze śledczy wszędzie mówią tym samym językiem. Wszystkim przyświeca ta sama misja. I wszyscy wiedzą, jaką cenę mogą zapłacić, jeśli ich praca zostanie uciszona.

plaża
21.06.2023 20:58 Ratownik WOPR ostrzega Polaków przed wakacjami: "Wystarczy 5 minut nieuwagi". Statystyki są bezlitosne

Okres wakacyjny i urlopowy rusza pełną parą. Pewnie spora część osób będzie ten czas chciała wykorzystać nad wodą. Bez względu na to czy to jest morze, rzeka, czy też kąpielisko, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie swoim, jak i swoich bliskich. Służby ratunkowe apelują o zdrowy rozsądek i pokazują niepokojące statystyki. Mamy kilka rad, co można zrobić, by pobyt nad wodą nie zmienił się w tragedię.