Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Pół miliona Polaków wyszło na ulice Warszawy. TVP Info pokazało puste ulice
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 04.06.2023 15:35

Pół miliona Polaków wyszło na ulice Warszawy. TVP Info pokazało puste ulice

TVP Info, marsz
TVP Info z dn. 4.06.2023 (zrzut ekranu)

Ulicami Warszawy przeszedł dziś (4.06) marsz sympatyków opozycji. TVP już dawno okrzyknęło to wydarzenie mianem manifestacji nienawiści czy agresji. W stolicy zgromadziły się prawdziwe tłumy. Tego jednak widzowie nadawcy publicznego nie zobaczyli. Zamiast tego znowu usłyszeli te same hasła i osądy.

W samo południe ruszył marsz zwolenników opozycji

Dziś (4.06) o 12:00 w Warszawie ruszył zapowiadany już od kwietnia marsz opozycji. Chociaż wcześniej PiS próbowało go sabotować i wskazać, że tłum wcale nie będzie maszerował w imieniu demokracji i wolności, to akcja nie przyniosła efektów. Na placu na Rozdrożu zebrał się prawdziwy tłum. - Nie bójcie się, nikt nas dzisiaj nie zagłuszy. Polska jest w naszych sercach i dlatego przetrwaliśmy te trudne lata -  - mówił do zebranych Donald Tusk.

Były premier od kilku tygodni mobilizował Polaków, aby 4 czerwca pojawili się w stolicy i wzięli udział w marszu, który zgodnie z założeniami ma być demonstracją miłości do demokracji, wolności i tolerancji. TVP zrobiło dużo, by pokazać ideę marszu w krzywym zwierciadle.

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

TVP krytykuje marsz 4 czerwca. Nie pokazano tłumów

Nadawca publiczny nie zdecydował się przeprowadzić relacji z Warszawy i tłumów w centrum stolicy. Zamiast tego na antenie odbyła się dyskusja okraszona paskiem: “Marsz nienawiści. Agresja i pogarda celebrytów opozycji". Na drugim planie pojawiły się nagrania z udziałem znanego polskiego aktora, Andrzeja Seweryna. Artysta stał się wczoraj obiektem kontrowersji za sprawą wideo, które obiegło sieć. Aktor głosił: "Drogie dziecko, pamiętaj! Twoje zadanie jest im przyp***ć" - mówił na wideo aktor, odnosząc się m.in. do Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Trumpa". Bezsprzecznie dostarczył tym samym wiatru w żagle dla TVP.

- Sędziowie, którzy w ramach konstytucji powinni być apolityczni, idą sobie oficjalnie na marsz partyjny. Przecież do tego udziału w tym marszu apelował Donald Tusk. Podobnie zresztą dziennikarze, którzy nie powinni brać udziału w marszach politycznych, jeśli ich nie relacjonują. To jest pomieszanie pojęć - komentowali uczestnicy dyskusji w TVP Info.

Krytyka spadła m.in. na celebrytów wspierających opozycję

Zamiast przejść do obrazków z marszu i skomentować chociażby pokaźną frekwencję, państwowe media zdecydowały się kontynuować z góry przewidzianą narrację. “Marsz nienawiści. Frasyniuk chce obalać ”ch**e'" - dodano w kolejnym materiale, przypominając ostre wypowiedzi Władysława Frasyniuka pod adresem PiS-u.

Przypomniano też różne wypowiedzi znanych osób sympatyzujących z opozycją, m.in. Zbigniewa Hołdysa, Daniela Olbrychskiego czy Adama Michnika. - Za wprowadzenie języka nienawiści i agresji do debaty publicznej odpowiada Donald Tusk. To on daje przyzwolenie - skomentowała Dorota Kania, redaktor naczelna Grupy Polska Press.

Źródło: TVP Info z dn. 4.06.2023