Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Publicysta TV Republika chce „czipować imigrantów jak pieski” lub „tatuować im numery na ręce”. Śmiszek: Obrzydliwe. To przejaw mowy nienawiści
 Janusz  Schwertner
Janusz Schwertner 03.01.2024 18:14

Publicysta TV Republika chce „czipować imigrantów jak pieski” lub „tatuować im numery na ręce”. Śmiszek: Obrzydliwe. To przejaw mowy nienawiści

None
East News, fot. Piotr Molecki

Znów skandaliczna wypowiedź publicysty na antenie TV Republika. Tym razem Marek Król stwierdził, że imigrantów należy „chipować jak pieski” bądź tatuować im numery na rękach. - To kolejna obrzydliwa i haniebna wypowiedź ludzi, którzy stracili monopol na obecność w mediach publicznych — komentuje w rozmowie z Gońcem wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek.

Skandaliczne słowa byłego publicysty TVP Info

Skandaliczne słowa Marka Króla, prawicowego publicysty, a niegdyś redaktora naczelnego „Wprost” padły na antenie TV Republika dziś po południu.

- Co my z tymi ludźmi mamy robić, bo oni nie chcą tu być? - spytał Króla prowadzący program, mając na myśli potencjalny przyjazd migrantów w ramach przymusowej relokacji (przy czym Donald Tusk w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że Polska nie będzie przyjmowała migrantów „w ramach żadnego takiego mechanizmu - red.).

Należy im założyć chipy, tak jak się pieskom zakłada. Ale tańsze są oczywiście numery. na lewej ręce wytatuować, to wtedy łatwiej się ich znajdzie - odpowiedział Marek Król.

Nim prowadzący zakończył program, inny z zaproszonych gości - publicysta Jakub Dymek - zdążył jeszcze zareagować: - Przeciwko tej wypowiedzi chciałbym zaprotestować - stwierdził.


 

Skandaliczne słowa Jana Pietrzaka w TV Republika. Prezydent zareagował

Krzysztof Śmiszek: kolejna obrzydliwa, haniebna wypowiedź

Do słów prawicowego publicysty, w czasach rządów PiS stałego eksperta TVP Info, odniósł się w rozmowie z Gońcem Krzysztof Śmiszek.

- To kolejna obrzydliwa i haniebna wypowiedź ludzi, którzy stracili monopol na obecność w mediach publicznych -  mówi wiceminister sprawiedliwości.

- Myślę, że takie wypowiedzi są także pewnego rodzaju prowokacją, która ma uzasadniać potem argumenty o "prześladowaniu wolności słowa".  Nowa demokratyczna wladza za jeden z priorytetów uznaje pozbycie się mowy pogardy i nienawiści z przestrzeni publicznej. Taka wypowiedź to jej przejaw - dodaje Krzysztof Śmiszek.
 

Pietrzak też haniebnie o migrantach

Przypomnijmy, że w niedzielę 31 grudnia goszczący w TV Republika satyryk Jan Pietrzak także w sposób haniebny wypowiedział się na temat migrantów.

Oni (Niemcy - przyp. red.) liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince. Mamy dużo baraków zbudowanych przez Niemców i tam będziemy zatrzymywać tych imigrantów wpychanych nam nielegalnie przez Niemców. Nielegalni nie są ci ludzie, którzy uciekają do lepszego świata, nielegalne są te władze, które ich wpuszczają, czyli nielegalni są Niemcy - powiedział.

Ta wypowiedź wywołała krytykę m.in. Muzeum Auschwitz, prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Donalda Tuska.

Tagi: Polityka