Polityka

Władimir Putin
20.05.2024 17:01 USA ostrzega Polskę. Ujawniają, jaki plan ma Putin dla naszego kraju

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski nie ma wątpliwości, że Polska musi uniezależnić się od rosyjskich źródeł energii oraz węgla. Mówi o konieczności inwestycji w elektrownie atomowe. Jego zdaniem Władimir Putin ma konkretny plan na nasz kraj. - Polska musi być w stanie sama się zasilać - podkreśla Brzezinski w rozmowie z serwisem money.pl.

Ebrahim Raisi
20.05.2024 08:33 Nie żyje prezydent Iranu. ”Wszyscy pasażerowie i załoga zginęli”

Wiadomość potwierdzono dziś rano – prezydent Iranu Ebrahim Raisi zginął w katastrofie śmigłowca w pobliżu Dżolfy. Irańska telewizja państwowa poinformowała, że na miejscu zdarzenia nie stwierdzono ”żadnego śladu życia”. Informację o śmierci głowy państwa potwierdził już wiceprezydent Iranu ds. wykonawczych Mohsen Mansouri. Wiadomo już, kto stanie na czele państwa. 

politycy PIS
19.05.2024 23:22 Politycy PiS w Goszczynie. Jacek Kurski zapowiada "wyciągnięcie wniosków"

- Wyciągniemy pewne wnioski, których do tej pory, chyba ze zbyt dobrego serca wobec przeciwników nie wyciągaliśmy - zapowiadał dziś w Goszczynie na Mazowszu Jacek Kurski. Kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego trwa w najlepsze, a politycy ruszyli w Polskę. W Tomaszowie Mazowieckim Jarosław Kaczyński ogłaszał plan "7 razy tak" dla Polski. Z kolei jego partyjni koledzy odwiedzili inne miejscowości na Mazowszu.

Jarosław Kaczyński
19.05.2024 17:19 Okrzyki i buczenie podczas przemówienia Kaczyńskiego. Finał zaskoczył wielu

W niedzielę 19 maja Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konwencję partyjną. Głównym punktem było wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Lider ugrupowania przedstawił plan "7 razy tak" dla Polski. Wielu uczestników spotkania tuż po przemówieniu Kaczyńskiego mogło czuć niedosyt. Tym razem formuła okazała się inna.

Przemysław Czarnek
19.05.2024 11:40 Skandaliczne słowa Przemysława Czarnka w Polsat News. Gość opuścił studio

Do niecodziennych scen z udziałem polityków doszło w programie “Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News. Między Robertem Biedroniem a Przemysławem Czarnkiem miała miejsce ostra wymiana zdań, w której padły bardzo mocne słowa. Poseł PiS bez cienia zawahania nazwał swojego rozmówcę “zdegenerowanym człowiekiem”, co spotkało się ze stanowczą reakcją Pawła Zalewskiego z Polski 2050. Wiceszef MON domagał się przeprosin dla Biedronia, a gdy te nie padły, opuścił studio.

Aleksander Kwaśniewski
18.05.2024 17:39 Zapytali Kwaśniewskiego o trzecią kadencję. Takiej odpowiedzi nikt się nie spodziewał

Aleksander Kwaśniewski oddał Lechowi Kaczyńskiemu klucze do Pałacu Prezydenckiego w 2005 roku. Zanim jednak zakończył swoją prezydenturę, udzielił wywiadu, w którym został zapytany o ewentualną, trzecią kadencję. Odpowiedź byłego prezydenta może zaskoczyć.

Jacek Sasin
18.05.2024 10:28 Jacek Sasin przeprasza. "Na naszych listach znalazły się osoby niegodne zaufania"

Jacek Sasin skomentował ostatnie roszady w PiS. Polityk odniósł się do decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który zawiesił w prawach członka partii Krzysztofa Jurgiela. - Takie decyzje nie są podejmowane z jednego powodu - podkreślił Sasin i jednocześnie skierował w stronę wyborców przeprosiny.

Zbigniew Ziobro
18.05.2024 09:52 Przejmujące wyznanie Zbigniewa Ziobro. "Nie dają mi dużych szans"

Zbigniew Ziobro przekazał najnowsze informacje o swoim stanie zdrowia. Polityk zdradził, że wyniki badań nie napawają optymizmem. - Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci - podkreślił Ziobro. Były minister sprawiedliwości zaapelował do Polaków.

Anna Kalczyńska
15.05.2024 20:05 "Trwa wojna hybrydowa, która ma różne oblicza". Mocna ocena Anny Kalczyńskiej

- Francja jawi się jako ten jastrząb w Unii Europejskiej i rzeczywiście ma nas po swojej stronie, więc mamy silnego sojusznika, ale to nie jest wygrana walka - mówi w rozmowie z Gońcem Anna Kalczyńska. Dziennikarka odniosła się także do bieżącej sytuacji politycznej, komentując najnowsze doniesienia ze Słowacji, gdzie doszło do zamachu na życie premiera Roberta Fico.

zamach na premiera Słowacji
15.05.2024 19:11 Premier Słowacji został postrzelony. Ujawniono, kim jest sprawca

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony po wyjazdowym posiedzeniu rządu w miejscowości Handlova. Polityk jest "w stanie zagrażającym życiu". Sprawcą zamachu miał być 71-letni pisarz.

Robert Fico
15.05.2024 17:36 Premier Słowacji postrzelony. Jest nagranie z miejsca zdarzenia

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony w środę 15 maja podczas wyjazdowego posiedzenia rządu. Jak przekazano, stan polityka jest zagrażający życiu. W mediach pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia.

strzelanina
15.05.2024 17:05 Zamach na premiera Słowacji. Dramatyczna relacja świadków

Dramatyczne doniesienia ze Słowacji. Premier Robert Fico został postrzelony w środę po południu, tuż po wyjazdowym posiedzeniu rządu. Świadkowie zdarzenia przekazali słowackim mediom relacje ze strzelaniny. Jeden z mężczyzn informuje, że widział krwawe obrażenia, jakich doznał Fico. 

Donald Tusk
15.05.2024 16:30 Premier Słowacji postrzelony. Jest reakcja Donalda Tuska

W środę po godzinie 15.00 media obiegła wstrząsająca informacja o postrzeleniu słowackiego premiera Roberta Fico. Do zdarzenia odnieśli się już polscy i zagraniczni politycy. Dramatyczne doniesienia komentuje m.in. premier Donald Tusk, szef MSZ Radosław Sikorski, a także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen czy kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Robert Fico
15.05.2024 15:29 Premier Słowacji postrzelony po posiedzeniu rządu

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony po wyjazdowym posiedzeniu słowackiego rządu w miejscowości Handlova pod Bratysławą - informują media. Policja zatrzymała napastnika. Stan słowackiego szefa rządu określany jest jako bardzo poważny.

Sejm
15.05.2024 14:01 Zaskakujące zdjęcie z Sejmu. Były minister spał na korytarzu

Robert Telus zaskoczył internautów swoim niedawno dodanym wpisem na portalu X. Były minister rolnictwa pokazał się w niecodziennych okolicznościach, leżąc na krzesłach na sejmowym korytarzu po tym, jak spędził tam noc. Polityk PiS postanowił dołączyć bowiem do sprzeciwiających się Zielonemu Ładowi członkom grupy “Orka”. Zapomniał jednak przy tym, że to rząd PiS zgodził się na krytykowane regulacje.

Donald Tusk
14.05.2024 14:55 Donald Tusk ostrzega Polaków. "Rosja przygotowuje ingerencję"

Donald Tusk ostrzegł przed wrogim działaniem Rosji. Zgodnie ze słowami premiera, z pewnością będzie ona próbowała ingerować w czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Wskazywać mają na to doniesienia nie tylko polskich, ale i zagranicznych służb. - To nie jest pierwszy taki przypadek, ale tym razem skala jest niepokojąca - ocenił szef rządu na wtorkowej konferencji.

Maciej Wąsik
13.05.2024 12:42 Maciej Wąsik znów w poważnych tarapatach. Jest śledztwo prokuratury

Maciej Wąsik z kolejnymi problemami. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna, wobec byłego wiceszefa MSWiA wszczęto śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień. Chodzi o incydent z udziałem śmigłowca Black Hawk w sierpniu 2023 r.

Jarosław Kaczyński
12.05.2024 22:24 Jarosław Kaczyński naprawdę to powiedział. Wielu Polaków będzie wściekłych

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Siedlec (woj. mazowieckie), gdzie starał się agitować w związku z nadchodzącymi wyborami do Europarlamentu. 

zegar
11.05.2024 22:38 Koniec zmiany czasu już w przyszłym roku? Zaskakujące doniesienia

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń ogłosił w Łodzi, ze jego partia będzie się starała, by z uciążliwą zmianą czasu skończyć w Europie już w 2025 roku. Zniesienie zmiany czasu popiera 80 proc. Polaków, podobne nastroje panują również w pozostałych państwach Unii.

kaczyński
11.05.2024 19:05 Jarosław Kaczyński nie wytrzymał. Po awanturze wrócił pod pomnik

O awanturze przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie pisaliśmy wczoraj. Podczas kolejnej tzw. miesięcznicy doszło do przepychanki pisowców z aktywistami. Kaczyński usiłował też porwać wieniec sugerujący, że za katastrofę odpowiedzialny był zmarły w jej wyniku prezydent. Jak się okazało, wieczorem prezes PiS wrócił na miejsce, a ze sobą przyniósł… puszkę farby w sprayu. Incydent udało się zarejestrować. 

Donald Tusk Aleksandr Łukaszenka
10.05.2024 22:34 Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Donald Tusk pojedzie na miejsce

Premier Donald Tusk przekazał po dzisiejszym posiedzeniu Kolegium ds. Służb Specjalnych, że w sobotę 11 maja pojawi się na granicy polsko-białoruskiej. Szef rządu zadeklarował, że spotka się tam z funkcjonariuszami i żołnierzami. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, reżim Łukaszenki przygotowuje w najbliższym czasie szturm migrantów na granicę z Polską.

Danuta Lech Wałęsa
10.05.2024 15:30 Tak PiS potraktowało Danutę Wałęsę. "Odmowa jest naprawdę wredna"

Danuta Wałęsa od lat nie może doczekać się przyznania jej statusu działaczki opozycji antykomunistycznej. Żona byłego prezydenta wnioski w tej sprawie składała dwukrotnie i za każdym razem były one odrzucane. Decydował o tym kierowany przez działacza PiS Jana Józefa Kasprzyka Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jego zdaniem, Wałęsa “nie spełniła przesłanek”. - Odmowa przyznania jej takiego statusu jest naprawdę wredna, a zadziało się to z polecenia Jarosława Kaczyńskiego - uważa Jerzy Borowczak.

Zbigniew Ziobro
10.05.2024 12:20 Zbigniew Ziobro przeszedł groźną operację. "90 proc. śmiertelności"

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry się nie polepsza? Głos z najbliższego otoczenia byłego ministra sprawiedliwości sugerują, że polityk Suwerennej Polski został zmuszony do poddania się kolejnemu zabiegowi. Powodem były kompilacje.

protest rolników
10.05.2024 12:12 Protest rolników w Warszawie. Zablokowali ulice i ruszyli pod Sejm

Rozpoczął się wielki protest rolników w Warszawie. O godzinie 12 na Placu Zamkowym zgromadzili się manifestanci, sprzeciwiający się wprowadzeniu w Polsce unijnego Zielonego Ładu. W związku z zaplanowanym przemarszem, w stolicy spodziewane są duże utrudnienia w ruchu. Ratusz i policja apelują o pozostawienie samochodów w domu i wybór komunikacji miejskiej. Ta pojedzie alternatywnymi trasami.

Donald Tusk
10.05.2024 10:47 Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. Padły cztery nazwiska

Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. Rekonstrukcja Rady Ministrów stała się faktem. - Dzisiaj nadchodzi czas porządkowania - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej premier. Nowych szefów zyskały trzy resorty: MSWiA, MKiDN, MRiT. Pojawił się również nowy minister aktywów państwowych.

Donald Tusk
09.05.2024 20:05 Poseł PiS nagle wtargnął na mównicę. Przerwał wystąpienie Tuska

W czwartek w Sejmie parlamentarzyści głosowali nad wotum nieufności wobec minister Pauliny Hennig-Kloski. Podczas burzliwej debaty premier Donald Tusk zwrócił się z mównicy w kierunku posłów PiS. - Płatni zdrajcy, pachołki Rosji - mówił. W pewnym momencie jeden z posłów opozycji podszedł do Tuska i postawił przed nim tabliczkę z wymownym napisem. Interweniował marszałek Hołownia. 

Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia
09.05.2024 10:43 "Przegrałem, ale tylko w sferze emocji". Słynny burmistrz Wielunia wspomina potyczkę z Krzysztofem Stanowskim i snuje plany o potędze

- Po wywiadzie w Kanale Sportowym moi oponenci próbowali zorganizować referendum odwołujące mnie z funkcji burmistrza. W dwa tygodnie zebrali… 350 podpisów. Cóż, internet to bańka - mówi Paweł Okrasa, który ponownie zwyciężył w wyborach. W Gońcu zapowiada: "Chętnie znów porozmawiałbym z Krzysztofem Stanowskim!".

sejm
06.05.2024 21:34 Zmiana w polskim Sejmie. Będzie nowa posłanka?

Szykuje się poważna roszada w Sejmie. Poseł Platformy Obywatelskiej Wojciech Saługa od poniedziałku 6 maja jest nowym marszałkiem województwa śląskiego. Oznacza to, że musi opuścić parlament, ale jego miejsce nie pozostanie puste. Zajmie je osoba, która w jesiennych wyborach uzyskała kolejny wynik na liście. Kto to taki? Sprawa wydaje się być przesądzona.