Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Dramatyczne informacje o Zbigniewie Ziobro. Nie ma innego wyjścia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.07.2024 11:29

Dramatyczne informacje o Zbigniewie Ziobro. Nie ma innego wyjścia

Ziobro
fot. Piotr Molecki/East News

Zbigniew Ziobro w poniedziałek 1 lipca miał zostać przesłuchany przez sejmową komisję śledczą ds. Pegasusa. Były minister sprawiedliwości nie stawił się jednak na dzisiejszym posiedzeniu. Wszystko przez poważne problemy zdrowotne. Ziobro dostarczył zwolnienie od lekarza sądowego i przekazał szczegóły.

Zbigniew Ziobro nie stawił się przed komisją. Dostarczył zwolnienie

Sejmowa komisja ds. Pegasusa planowała przesłuchać Zbigniewa Ziobro w poniedziałek 1 lipca. Posiedzenie komisji rozpoczęło się o godzinie 10.00, jednak były minister sprawiedliwości się na nim nie pojawił. Ziobro dostarczył zwolnienie od lekarza sądowego.

Magdalena Sroka, przewodnicząca komisji ds. Pegasusa poinformowała, że termin kolejnego przesłuchania byłego ministra wyznaczono na 10 lipca.

Jeśli to się nie uda 10 lipca, to będziemy występowali z wnioskiem do biegłych, aby wyznaczyć najbliższą datę przesłuchania ministra - przekazała.

Wybory we Francji. Znamy oficjalne wyniki pierwszej tury

Zbigniew Ziobro nie stawił się przed komisją. Wyjawił powody

Zbigniew Ziobro od wielu miesięcy zmaga się z nowotworem przełyku. Były minister sprawiedliwości w oficjalnym piśmie do przewodniczącej komisji Magdaleny Sroki podkreślił, że do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wpłynęło odpowiednie zwolnienie lekarskie. Z uwagi na trwające leczenie i problemy zdrowotne, Ziobro nie stawił się 1 lipca przed komisją.

Uprzejmie informuje, że na skutek wykrytej u mnie choroby nowotworowej (zaawansowanego nowotworu przełyku z przerzutami do węzłów chłonnych żołądka) przeszedłem skomplikowaną operację i podlegam dalszemu leczeniu. Jednocześnie wskazuje, że przed kilkoma tygodniami, gdy jeszcze nie była wyznaczona data przesłuchania mnie przez komisję, wpłynęło do marszałka Sejmu Szymona Hołowni zwolnienie lekarskie, obejmujące okres do 7 lipca br., co stanowi obiektywną i niezależną ode mnie przeszkodę stawienia się przed komisją - przekazał Zbigniew Ziobro w piśmie.

Zbigniew Ziobro wystosował oficjalne pismo

Jak czytamy w piśmie, które Suwerenne Polska upubliczniła w mediach społecznościowych, Zbigniew Ziobro prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będzie zeznawał przed komisją. Wszystko z uwagi na trwające leczenie.

Sygnalizuję też, że z uwagi na stan zdrowia, najprawdopodobniej będę zmuszony przedłożyć Marszałkowi Sejmu kolejne zwolnienia lekarskie - czytamy. - Niezależnie od powyższego przypinam, że Trybunał Konstytucyjny postanowieniem z dnia 8.05.2024 r. wydał zabezpieczenie i zobowiązał Komisję Śledczą ds. Pegasusa do powstrzymania się od dokonania jakichkolwiek faktycznych lub prawnych działań do czasu wydania przez Trybunał Konstytucyjny ostatecznego orzeczenia w sprawie U4/24 - dodał Zbigniew Ziobro.

ZOBACZ: Jest wyrok ws. wyborów kopertowych. Mateusz Morawiecki przerwał milczenie

Jak zaznacza Suwerenna Polska, "przewodnicząca Sroka, informując, że Zbigniew Ziobro nie przekazał komisji usprawiedliwienia, wprowadza opinię publiczną w błąd".