Wiadomosci.Goniec.pl > Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Iwona i Mateusz Morawieccy
05.05.2024 18:46 Prawda o żonie Morawieckiego wyszła na jaw. Nikt nie wiedział, czym się zajmuje

Iwona Morawiecka to zdecydowanie najbardziej ukrywająca się przed mediami żona polskiego premiera. Nawet wówczas, gdy jej mąż pełnił funkcję szefa rządu, a było to aż pięć lat, nie zabierała publicznie głosu i rzadko kiedy pokazywała się na oficjalnych uroczystościach. W sieci na próżno szukać także jej profili. To jeszcze bardziej podsyca zainteresowanie, którego Morawiecka tak bardzo stara się unikać. Czym zajmuje się żona byłego prezesa Rady Ministrów?

Mateusz Morawiecki
18.04.2024 20:18 Mateusz Morawiecki chwali pomysł KO. Tego nikt się nie spodziewał

Ministra zdrowia Izabela Leszczyna powiedziała w środę 17 kwietnia, że na stacjach benzynowych nie powinien być sprzedawany alkohol. Ku zaskoczeniu wielu Polaków, dzień później pomysł ten publicznie pochwalił były premier Mateusz Morawiecki. 

Zbigniew Ziobro Mateusz Morawiecki
11.04.2024 13:04 Ziobro i Morawiecki w tarapatach. Jest zawiadomienie do prokuratury

Gorący dzień w polskim Sejmie. W trakcie, gdy wszyscy czekają na debatę ws. projektów dotyczących aborcji, Roman Giertych ogłasza inne ważne decyzje. Znany mecenas i poseł Koalicji Obywatelskiej poinformował, że do prokuratury trafiło właśnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobrę. W tle jest sprawa wielkich pieniędzy.

Mateusz Morawiecki
05.04.2024 09:00 Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Krakowa. Nagle wybuchła awantura

Były premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii samorządowej odwiedził ostatnio Kraków. Polityk spotkał się tam z sympatykami partii, których przekonywał, by głosowali na kandydata PiS w wyborach na prezydenta miasta. W pewnym momencie, filigranowa blondynka próbowała zakłócić przebieg wydarzenia, wykrzykując skandaliczne hasła. Publiczność nie kryła oburzenia.

Premier Mateusz Morawiecki
02.04.2024 11:00 Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin usłyszą zarzuty? Zawiadomienia są gotowe

Gotowe są zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw przez premiera Mateusza Morawieckiego, szefa jego kancelarii Michała Dworczyka, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, prezesów Grupy Lotos oraz urzędników Agencji Rezerw Materiałowych - informuje radio RMF FM. 

Dr Mirosław Oczkoś
29.03.2024 16:40 "Ziobro strzelił sobie w stopę”. Mirosław Oczkoś ostro o Suwerennej Polsce

„To był strzał w stopę” - mówił w studiu Gońca ekspert ds. wizerunku polityków dr Mirosław Oczkoś, analizując wystąpienie publiczne Zbigniewa Ziobry. Wykładowca zwracał również uwagę na nerwowość, jaka towarzyszyła posłom Suwerennej Polski, którzy nie ukrywali swoich emocji podczas konferencji prasowej w Sejmie. „Patryk Jaki jaki jest, każdy widzi” - podsumowywał Oczkoś.

Jakub Wątor i Żurnalista
21.03.2024 18:11 Dlaczego Mateusz Morawiecki nie powinien był iść do Żurnalisty. Oto jego prawdziwa twarz

Mateusz Morawiecki był gościem podcastu Żurnalisty, postaci o grzesznej i niewyjaśnionej w pełni do dziś przeszłości. Tym samym były premier Polski legitymizuje człowieka, który według sądu naciągnął Pocztę Polską - państwową spółkę - na ponad 200 tys. zł. I nie ma zamiaru ich oddać.

Patryk Jaki, Mateusz Morawiecki
17.03.2024 13:42 Morawiecki otrzymał cios z własnego obozu. Jest reakcja na słowa Patryka Jakiego

Spore zgrzyty w obozie Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda zostali niespodziewanie skrytykowani przez Patryka Jakiego. Europoseł na spotkaniu w Pabianicach wypunktował błędy popełnione przez polityków Jarosława Kaczyńskiego. Były rzecznik rządu PiS już odpowiedział. To początek wielkiego rozłamu na prawicy?

Dariusz Joński
12.03.2024 20:05 Znamy datę zakończenia prac komisji kopertowej

Dariusz Joński, przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych, w trakcie rozmowy dla naszego portalu zdradził wszystkie najważniejsze informacje na temat dalszych działań komisji, której przewodzi. Wiemy, kto zostanie wezwany w charakterze świadka, a także znamy datę zakończenia prac komisji.

donald tusk flaga
29.02.2024 20:14 Drugi stopień alarmowy w całej Polsce. Premier podjął decyzję

Donald Tusk podpisał zarządzenie w sprawie przedłużenia stopni alarmowych BRAVO oraz BRAVO-CRP. Mają one obowiązywać do końca maja tego roku. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaznaczyło, że stanowią one sygnał „dla służb i administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności”.

Morawiecki
12.02.2024 11:19 Media: Morawiecki na "liście Pegasusa". Były premier miał być inwigilowany

Jak informują dziennikarze RMF FM, były premier Mateusz Morawiecki miał być wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości inwigilowanych przez służby znajdujące się pod nadzorem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ta sprawa miała być jednym z głównych tematów zeszłotygodniowego posiedzenia kierownictwa partii.

Mateusz Morawiecki
11.02.2024 22:15 Mateusz Morawiecki miał wypadek. Niepokojące zdjęcie

Mateusz Morawiecki miał wypadek? Na profilu polityka na Facebooku pojawił się niepokojący wpis, który wskazuje na to, że najbliższe tygodnie spędzi w domowym zaciszu, z dala od obowiązków służbowych. Internauci życzą mu powrotu do zdrowia.

Hołownia
08.02.2024 10:01 Gorąco w Sejmie. Marszałek Hołownia złożył ważną deklarację

W czwartek rozpoczął się kolejny dzień obrad Sejmu. Już chwilę po rozpoczęciu posiedzenia po godzinie 9.00 emocje wzięły górę. Na mównicy pojawił się były premier Mateusz Morawiecki. Po chwili do jego słów zdecydował się ustosunkować wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Sala bardzo żywiołowo reagowała na wydarzenia. Marszałek Sejmu przedstawił stanowczą deklarację w sprawie wczorajszych głośnych wydarzeń sprzed siedziby parlamentu.

Mateusz Morawiecki polityk
04.02.2024 20:46 Awantura na spotkaniu z Morawieckim. Zadał jedno pytanie i się zaczęło

W sobotę odbył się wiec Mateusza Morawieckiego ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. „Spotkanie Wolnych Polaków” powinno odbyć się bez żadnych problemów, a jednak doszło do poważnego incydentu. Próba zadania jednego pytania wywołała prawdziwą awanturę.

Mateusz Morawiecki
03.02.2024 18:55 Nagrali, co działo się na spotkaniu z Morawieckim. "Czy oni są normalni?"

Mateusz Morawiecki w sobotę 3 lutego spotkał się z mieszkańcami Legnicy (woj. dolnośląskie). Wydarzenie, w którym wziął udział były prezydent, zdecydowanie nie należało do tradycyjnych. Gdy na scenie pojawił się wodzirej, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nagranie robi furorę w mediach społecznościowych.

Jarosław kaczyński pis politycy
31.01.2024 10:54 Polacy wskazali następcę Jarosława Kaczyńskiego w PiS. Ciekawe wyniki sondażu

Jarosław Kaczyński według zapowiedzi ma zrezygnować z funkcji prezesa PiS już w 2025 r. Jak wynika z sondażu IBRiS, większość badanych chciałaby jego szybszego odejścia. Ankieterzy zapytali Polaków także o następcę prezesa. Ich odpowiedź może zaskoczyć.

Mateusz Morawiecki
29.01.2024 16:31 Chwycił za mikrofon na spotkaniu z Morawieckim. Sala oburzona

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w Polskę na spotkania otwarte z wyborcami. Były premier Mateusz Morawiecki pojawił się w niedzielę w Gdańsku, gdzie pośród zebranych - w większości sympatyków PiS - pojawił się także młody chłopak o zgoła odmiennych poglądach, który w pewnym momencie zabrał głos i starł się z Morawieckim. Na reakcję oburzonej sali nie musiał długo czekać.

Mateusz Morawiecki
14.01.2024 22:35 Mateusz Morawiecki udzielił mocnego wywiadu. Wprost oskarża Unię Europejską

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu, który odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce. Były premier poruszył temat Brexitu i w rozmowie z "Daily Express" wyjaśnił, że “lepiej rozumie” decyzję Brytyjczyków dotyczącą wyjścia z Unii Europejskiej. Nie zbrakło zarzutów dużego kalibru.

tłum protest karetka
11.01.2024 19:24 Podczas protestu tłum nagle zamarł. Mateusz Morawiecki zaczął prosić o przepuszczenie karetki

Incydent na Marszu Wolnych Polaków w Warszawie. Tłum zgromadzony na ulicach otrzymał pilne wezwanie od Mateusza Morawieckiego. Politycy PiS przerwali swoje wystąpienia. Doszło do niebezpiecznej sytuacji i konieczne było udzielenie pomocy medycznej.

morawiecki polityk sejm poseł
09.01.2024 15:25 Gigantyczna wypłata dla Morawieckiego z KPRM. Liczby są naprawdę imponujące

Mateusz Morawiecki przez osiem lat pozostawał członkiem rządu, w tym sześć lat jako premier. Po oficjalnym pożegnaniu się z władzą w grudniu ten nie ma zbytnich powodów do finansowych zmartwień. Miał dostać horrendalnie dużą wypłatę od KPRM.

spot PiS
07.01.2024 18:18 PiS mobilizuje elektorat, wypuścili serię spotów. Mówią o "Koalicji Oszustów"

Prawo i Sprawiedliwość podgrzewa atmosferę przed zapowiedzianym na 11 stycznia protestem pod Sejmem. W mediach społecznościowych partii oraz jej poszczególnych polityków właśnie ukazała się cała seria uderzających w rząd spotów. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego przekonuje w nich, że Polską rządzi “Koalicja Oszustów”. Nie brakuje też klasycznego straszenia migrantami i szczucia na Unię Europejską.

Marek Sierocki Mateusz Morawiecki
30.12.2023 14:10 Morawiecki broni Sierockiego. "Co następne? Wyrzucą Bolka i Lolka?"

Zwolnienie Marka Sierockiego z Teleexpresu zostało skomentowane przez Mateusza Morawieckiego. Były premier opublikował wymowny wpis w związku ze zmianami w TVP. Wskazał na to, że może to nie być koniec rewolucji, gdzie nawet legendy Telewizji Polskiej nie są bezpieczne.

Mateusz Morawiecki
27.12.2023 13:37 Mateusz Morawiecki w nowej roli. Poseł PiS potwierdza, powstaje specjalny zespół

Mateusz Morawiecki w grudniu br. nie uzyskał wotum zaufania od sejmowej większości i przestał pełnić funkcję prezesa rady ministrów. Jego następcą i nowym premierem został Donald Tusk. Teraz o nowej roli Morawieckiego poinformował poseł PiS i były minister w Kancelarii Premiera Jan Dziedziczak.

Mateusz Morawiecki
22.12.2023 23:18 Mateusz Morawiecki w specjalnym wywiadzie o 19.30. Miał dostawać „przerażające” wiadomości

Mateusz Morawiecki był gościem piątkowego pasma Telewizji Replika. Były premier pojawił się w studio w czasie, gdy na TVP emitowany był nowy program informacyjny “19:30”. Polityk kontynuował narrację o “zamachu na wolne media”, przytaczając przykre sytuacje, z którymi rzekomo mają mierzyć się ekspracownicy TVP. 

Mateusz Morawiecki
22.12.2023 12:45 Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie do świata. Były premier w swoim wystąpieniu grzmi i oskarża

Podczas gdy parlamentarzyści PiS okupują budynek TVP przy ulicy Woronicza, Mateusz Morawiecki także nie próżnuje i prowadzi ofensywę w sieci. Były premier nakręcił prawie trzyminutowy “przekaz dla świata”, w którym zawarł swoisty “akt oskarżenia” wobec Donalda Tuska i jego ministrów, wytykając im m.in. demolowanie fundamentów prawa. Jednocześnie sugeruje, że nowy rząd próbuje ukryć przed Polakami istotne informacje ws. migrantów. - Ostrzegaliśmy, że po wyborach pokażą swoje prawdziwe oblicze - grzmi.

None
14.12.2023 12:49 Redaktor Naczelny Gońca apeluje: dofinansujcie Telefon Zaufania!

- Apeluję do rządu Donalda Tuska: jak najszybciej dofinansujcie Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - powiedział w trakcie gali Grand Press Janusz Schwertner, redaktor naczelny Gońca. 

PiS
11.12.2023 16:21 Sądny dzień dla PiS. Sejm zadecydował o wotum zaufania dla rządu Morawieckiego

W poniedziałek 11 grudnia premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje exposé. Posłowie po południu przystąpili do głosowania nad wotum zaufania dla dalszej pracy jego rządu. Wszystko jest już jasne. Znamy oficjalne wyniki. - Sejm nie udzielił wotum zaufania Radzie Ministrów - ogłosił Szymon Hołownia.

Morawiecki
11.12.2023 11:40 Niebywałe sceny w czasie wystąpienia Morawieckiego. Posłowie znudzeni

W poniedziałek 11 grudnia w Sejmie rozpoczęło się exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu przemawiał na sali plenarnej przez kilkadziesiąt minut, a miny niektórych wyraźnie dawały po sobie odczuć, że są znudzeni. Wśród nich był nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński.