Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Jarosław Szymczyk bez nowej pracy pod 9 dniach. Wiadomo już, co było przyczyną
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 30.06.2024 08:13

Jarosław Szymczyk bez nowej pracy pod 9 dniach. Wiadomo już, co było przyczyną

Jarosław Szymczyk
Fot. Wikimedia Commons/By Sejm RP Fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki - Wręczenie wyróżnień funkcjonariuszom Policji z udziałem Marszałek Sejmu, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82705797

Były Komendant Główny Policji nie mógł długo cieszyć się nową pracą. Jarosław Szymczyk zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Piasta Gliwice po zaledwie 9 dniach od przejęcia tej funkcji. Informację potwierdziły w komunikacie wydanym w sobotę władze Piasta.

Jarosław Szymczyk w radzie nadzorczej Piasta Gliwice

Pół roku po utracie stanowiska Komendanta Głównego Policji Jarosław Szymczyk znalazł się w radzie nadzorczej klubu występującego w PKO Ekstraklasie. Informacja przekazana przez zarząd Piasta Gliwice spotkała się z niemałą kontrowersją. Szymczykowi przypominany był incydent z granatnikiem z 2022 roku i brak doświadczenia w zarządzeniu klubem sportowym.

Zbigniew Ziobro ma zeznawać przed komisją śledczą. Sam zadzwonił na policję

Szymczyk zrezygnował z pracy po 9 dniach

Teraz okazuje się, że Jarosławowi Szymczykowi nie było dane pracować na tym stanowisku dłużej niż 9 dni. Wszystko za sprawą biznesmena Zbigniewa Kałuży, który posiada 26-procentowy pakiet mniejszościowy w klubie, a który cofnął poparcie dla kandydatury byłego Komendanta Głównego Policji. Doniesienia potwierdziły same władze Piasta Gliwice.

Walne Zgromadzenie przyjęło rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej Gliwickiego Klubu Sportowego "Piast" SA złożoną przez Jarosława Szymczyka – przekazano.

ZOBACZ: Niesamowity grób wybitnego Polaka. Czegoś takiego nie było jeszcze na Powązkach

Były szef policji w radzie nadzorczej klubu sportowego

Jarosław Szymczyk pełnił najdłuższy urząd na stanowisku Komendanta Głównego Policji w historii. Swoją siedmioletnią pracę (2016-2023) zakończył pod koniec ubiegłego roku po zmianie władzy. Incydent w jego gabinecie, tj. wybuch pocisku w otrzymanym w Ukrainie granatniku, był szeroko omawiany w mediach.