Policja

Robert Fico
15.05.2024 17:36 Premier Słowacji postrzelony. Jest nagranie z miejsca zdarzenia

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony w środę 15 maja podczas wyjazdowego posiedzenia rządu. Jak przekazano, stan polityka jest zagrażający życiu. W mediach pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia.

Robert Fico
15.05.2024 15:29 Premier Słowacji postrzelony po posiedzeniu rządu

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony po wyjazdowym posiedzeniu słowackiego rządu w miejscowości Handlova pod Bratysławą - informują media. Policja zatrzymała napastnika. Stan słowackiego szefa rządu określany jest jako bardzo poważny.

Maciej Wąsik
13.05.2024 12:42 Maciej Wąsik znów w poważnych tarapatach. Jest śledztwo prokuratury

Maciej Wąsik z kolejnymi problemami. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna, wobec byłego wiceszefa MSWiA wszczęto śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień. Chodzi o incydent z udziałem śmigłowca Black Hawk w sierpniu 2023 r.

Jarosław Kaczyński
10.05.2024 18:05 Awantura pod pomnikiem smoleńskim. Jarosław Kaczyński wdał się w przepychankę

W piątek 10 maja przypada kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji delegacja polityków Prawa i Sprawiedliwości wraz z Jarosławem Kaczyńskim złożyła wieńce przed pomnikiem na Placu Piłsudskiego. Nie obyło się bez przepychanki z grupą aktywistów. Prezes PiS w pewnym momencie próbował zabrać kontrowersyjny wieniec należący do Zbigniewa Komosy.

Jarosław S. ps. Masa
09.04.2024 19:46 Jarosław S. ps. Masa: Odbiło mi. Myślałem, że jestem nieśmiertelny

- Znowu poczułem się jak za starych czasów i myślałem, że jestem nieśmiertelny. Wydawało mi się, że mogę sobie pozwalać na wszystko. Jestem wściekły na siebie za tamten czas i tamten sposób myślenia - mówi w rozmowie z Gońcem najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław S. pseudonim Masa.

Zapadł wyrok ws. zabójstwa więziennej psycholożki
02.04.2024 14:17 Głośne zabójstwo więziennej psycholożki. W końcu zapadł wyrok

Sąd skazał na karę dożywotniego więzienia 39-letniego Artura R., który dwa lata temu zamordował w Zakładzie Karnym psycholożkę i funkcjonariuszę Służby Więziennej Bogumiłę B.-P. Wyrok nie jest prawomocny. 

Jan Gołębiowski i Mateusz Baczyński
25.03.2024 19:44 „Miał żonę i dziecko, a nocami napadał prostytutki”. Profiler o kulisach swojej pracy

- To był człowiek normalnie funkcjonujący w społeczeństwie. Miał żonę, dziecko, stałą pracę i dodatkowo służył w Ochotniczej Straży Pożarnej, a nocami napadał na prostytutki. Kierowały nim jego chore fantazje, które były pełne przemocy - opowiada w programie „Na Osobności” Profiler Jan Gołębiowski.

marcin kierwiński
20.03.2024 17:59 Znamy nazwisko nowego szefa policji. Jest komunikat MSWiA

Decyzja premiera Donalda Tuska w sprawie nowego Komendanta Głównego Policji już zapadła. Szef MSWiA Marcin Kierwiński poinformował w mediach społecznościowych o powołaniu br. insp. Marka Boronia na to stanowisko. Pełnił on obowiązki komendanta głównego od grudnia, po rezygnacji gen. Jarosława Szymczyka. 

incydent pod pomnikiem smoleńskim
12.03.2024 11:07 Czarne chmury nad politykami PiS. Mogą stracić immunitety

Czarne chmury nad posłami Prawa i Sprawiedliwości. Politycy mogą mieć duże nieprzyjemności, związane z ich weekendowym wyskokiem na miesięcznicy smoleńskiej. Chodzi o zachowanie, jakiego dopuścił się m.in. Marek Suski, niszcząc tabliczkę przyczepioną do wieńca złożonego przez aktywistów. O możliwości podjęcia stanowczych kroków, w tym “uchylenia immunitetu”, właśnie poinformowała stołeczna policja.

policja, radiowóz
08.03.2024 09:03 Tragiczny finał poszukiwań 29-letniego Polaka. Ciało leżało na bagnach

Tragiczne doniesienia z Austrii. Służby znalazły ciało 29-letniego Polaka. Mężczyzna był wcześniej poszukiwany, mimo iż nie przebywał w kraju zbyt długo. Co wiadomo na temat śmierci 29-latka?

znicze
05.03.2024 11:39 Wiele ofiar nie zgłasza gwałtu. Boją się, że nikt im nie uwierzy [WYWIAD]

- Gdy sprawca dokonuje gwałtu, zazwyczaj chodzi mu o władzę nad drugim człowiekiem. O pokazanie jego podległości. Jeżeli w ten sposób popatrzymy na tego rodzaju przestępstwa, to zrozumiemy, że osobą pokrzywdzoną może być każdy, bo zagrożenie nie zależy ani od wieku, ani od atrakcyjności, ani od sposobu zachowania, ani od orientacji seksualnej – mówi w rozmowie z Gońcem mec. Adam Kuczyński, prezes zarządu Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu.

protest rolników
27.02.2024 13:57 Strajk rolników w Warszawie. Demonstranci musieli zawracać

Gorąco na ulicach Warszawy. Zaplanowany na wtorek (27 lutego) strajk rolników mocno utrudnił życie mieszkańcom stolicy, której centrum zostało całkowicie sparaliżowane. Mimo doskonałego przygotowania, demonstranci także mieli powody do tego, by narzekać. Ich pochód zaliczył poważną wpadkę, a później doszło jeszcze do przepychanek z policją.

euro, pieniądze, portfel
23.02.2024 13:02 Niemcy. Fortuna w porzuconej torbie. Jeden szczegół przykuwa uwagę

Torba pełna pieniędzy leżała pod restauracją. Znalazł ją przypadkowy przechodzeń, który zwrócił uwagę na nietypowy pakunek. Niemiecka policja próbuje rozwiązać całą sprawę, ale jest ona wyjątkowo tajemnicza. Kwota znaleziona przez mężczyznę jest ogromna i nikt jej nie szuka.

Tomasz Komenda, Mariusz Sokołowski
21.02.2024 21:59 Gehenna Tomasza Komendy. Były rzecznik policji komentuje

Tomasz Komenda nie żyje. Głos w sprawie niesłusznie skazanego mężczyzny zabrał inspektor Mariusz Sokołowski. - Ten człowiek przeżył gehennę w więzieniu - powiedział były rzecznik policji. Całość rozmowy z ekspertem znajdziesz na końcu artykułu.

rolnicy, protest, ciągnik
21.02.2024 10:05 Oburzające sceny na proteście rolników. Interweniowała policja

Skandal na proteście rolników w Gorzyczkach. Na jednym z traktorów pojawił się oburzający transparent. Policja zabezpieczająca demonstracje natychmiast nakazała kierowcy pojazdu zjechać i teraz toczy się postępowanie w związku z całym wydarzeniem. - Dobrze, że policjanci ten transparent wychwycili - przekazał Łukasz Mura, organizator tego protestu.

policja Wielka Brytania
24.01.2024 19:17 Ujawnili, co Polak robił przed śmiercią rodziny. "To jest absolutny szok"

Nowe informacje w sprawie śmierci Polaka i jego córek oraz 36-letniej kobiety w Costessey nieopodal Norwich w Wielkiej Brytanii. Ujawniono już nie tylko to, kim była 36-latka znaleziona martwa w domu Bartłomieja K. Niezależny organ ujawnił treść rozmowy 45-latka z policjantami w dniu tragedii.

Katarzyna W.
24.01.2024 14:08 Marcin Miksza dla Goniec.pl o sprawie Madzi z Sosnowca

Właśnie mija 12 lat od kiedy Polskę zelektryzowała wiadomość o zaginięciu małej Madzi z Sosnowca. Dziewczynka tak naprawdę została zamordowana przez własną matkę, która przez długi czas wodziła policję za nos. O tej sprawie nasz dziennikarz Mateusz Baczyński porozmawiał właśnie z byłym funkcjonariuszem CBŚP Marcinem Mikszą. Policjant nie krył, że zbrodnie takie jak ta odciskają ogromne piętno na kżdym mundurowym.

policja dowody śledztwo
22.01.2024 13:39 Brytyjska policja otrzymała wyniki sekcji zwłok 45-letniego Polaka. Niepokojące wnioski lekarzy

Nowe informacje na temat śmierci 45-letniego Polaka i jego dwóch córek oraz 36-letniej kobiety w Costessey niedaleko Norwich w Anglii. Brytyjscy śledczy poinformowali, iż otrzymali wyniki pierwszych sekcji zwłok. Kolejne badania, tym razem na ciałach dzieci, przeprowadzone zostaną w środę 24 stycznia. Co wiadomo teraz?

policja
20.01.2024 10:45 Znaleziono ciało inżyniera z Polski i jego dwóch córek. W mieszkaniu była też czwarta ofiara

45-letni Polak oraz dwie jego córki znalezieni zostali martwi w domu w Norwich w Anglii. W mieszkaniu przebywała jeszcze 36-letnia kobieta, która przyszła do rodziny w odwiedziny. - Pracujemy nad poznaniem wszystkich okoliczności - przekazał Daniel Burgess z policji Norfolk. Sąsiedzi są w szoku.

pałac prezydencki
12.01.2024 23:04 Śledztwo po zatrzymaniu Kamińskiego i Wąsika w Pałacu Prezydenckim. Policja komentuje

Policja opublikowała w piątek wieczorem oświadczenie po decyzji prokuratury o wszczęciu śledztwa ws. zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika w Pałacu Prezydenckim. - Nie ma żadnych wątpliwości, że funkcjonariusze Policji działali na podstawie obowiązujących przepisów i w granicach prawa - czytamy między innymi.

lech wałęsa prezydent polityk
12.01.2024 14:01 Mocne słowa Wałęsy o decyzji Andrzeja Dudy. „On tak naprawdę manipuluję tą próbą ułaskawienia”

11 stycznia Andrzej Duda w specjalnym oświadczeniu przekazał, że rozpoczął procedurę ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Sprawę w mocnych słowach skomentował były prezydent. Uważa, że to właśnie Duda, a nie Jarosław Kaczyński sterują działaniami w sprawie prawomocnie skazanych przestępców. „On tak naprawdę manipuluje tą próbą ułaskawienia. Myśli, że wszystkich oszuka” – stwierdził były lider „Solidarności”.

andrzej lepper zmarły polityk
11.01.2024 11:46 Syn Andrzeja Leppera w mocnych słowach komentuje okoliczności „afery gruntowej”. „To bardzo przykre”

We wtorek 9 stycznie wieczorem doszło do zatrzymania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego w Pałacu Prezydenckim. Zostali skazani prawomocnym wyrokiem w związku z tzw. aferą gruntową sprzed 17 lat. W nawiązaniu do tych wydarzeń sprawę skomentował syn Andrzeja Leppera. Opowiedział o rodzinnej tragedii i tym, z czym do tej pory musi się mierzyć.

policja, Pałac Prezydencki
10.01.2024 17:46 Kulisy zatrzymania Wąsika i Kamińskiego wychodzą na jaw. Kto pomagał policji?

Kulisy zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika wychodzą na jaw. Policjanci nie tylko obserwowali Pałac Prezydencki przez lornetki. Informator dziennikarzy ujawnił, iż wewnątrz budynku znajdowały się osoby kluczowe dla powodzenia akcji.

Maciej Wąsik, areszt
10.01.2024 08:44 Maciej Wąsik aresztowany. Jego żona zabrała głos: "To nie pierwsze ciosy"

Szerokim echem w całej Polsce odbija się wczorajsze aresztowanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Politycy PiS zostali zatrzymani we wtorek 9 stycznia wieczorem, na terenie Pałacu Prezydenckiego. Najpierw zostali przewiezieni do komendy policji, a następnie do aresztu śledczego na warszawskim Grochowie. Cały czas pod siedzibą policji trwały protesty zwolenników PiS. Głos na temat zatrzymania męża zabrała na łamach portalu wpolityce.pl żona Macieja Wąsika.

Andrzej Duda
10.01.2024 08:14 Kamiński i Wąsik zatrzymani. Jest zdecydowana reakcja prezydenta, zapowiedziano kolejny krok

Komenda Stołeczna Policji potwierdziła we wtorek 9 stycznia wieczorem, że funkcjonariusze zatrzymali Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, którzy przebywali w Pałacu Prezydenckim. Na antenie Telewizji Trwam szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych poinformowała o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, którą podjął w związku z wydarzeniami.

kamiński wąsik politycy sejm
09.01.2024 14:10 Jak będzie wyglądać zatrzymanie Kamińskiego i Wójcika? Były szef policji mówi wprost. „Musi to zrobić bezzwłocznie”

Komenda Stołeczna Policji przekazała we wtorek, że wpłynęły już dokumenty z sądu nakazujące doprowadzenia do aresztu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Były szef policji mówi, jak będzie wyglądał ten proces. Ile czasu mają na zatrzymanie?

Kamiński i Wąsik
09.01.2024 12:44 Kamiński i Wąsik w Pałacu Prezydenckim. "Pełno policji pod każdym wejściem"

Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik pojawili się we wtorek 9 stycznia o godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski, pod siedzibą prezydenta na polityków PiS mają czekać policjanci.

wójcik polityk sejm
09.01.2024 11:24 Wąsik wyjawił, co zrobi, gdy przyjedzie po niego policja. „Nie będę się bił z policjantami”

Maciej Wąsik w specjalnym wystąpieniu odpowiedział dziennikarzom na pytanie względem jego, jak się okazuje, nadchodzącego zatrzymania. Sąd przygotowuje bowiem nakazy doprowadzenia jego i Mariusza Kamińskiego do więzienia. „Policjanci będą musieli zastosować przymus i pewnie im się to uda” - stwierdził Wąsik.

  • 1
  • 2