Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Premier Słowacji postrzelony. Jest nagranie z miejsca zdarzenia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.05.2024 17:36

Premier Słowacji postrzelony. Jest nagranie z miejsca zdarzenia

Robert Fico
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony w środę 15 maja podczas wyjazdowego posiedzenia rządu. Jak przekazano, stan polityka jest zagrażający życiu. W mediach pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia.

Premier Słowacji Robert Fico postrzelony

Do zdarzenia doszło w momencie, gdy premier Słowacji wyszedł do mieszkańców, tuż po posiedzeniu rządu, aby przywitać się z nimi i zamienić kilka słów. Wówczas nieznany mężczyzna oddał w jego kierunku kilka strzałów. Robert Fico został natychmiast przeniesiony do rządowej limuzyny przez ochroniarzy i przetransportowany do szpitala. Jak informują rządowe źródła, jego stan jest zagrażający życiu, a kluczowe będą najbliższe godziny.

Premier Słowacji postrzelony po posiedzeniu rządu

Premier Słowacji postrzelony. Pojawiły się nagrania

Słowacka policja zatrzymała sprawcę zdarzenia. W sieci pojawiły się nagrania z miejsca, gdzie doszło do strzelaniny. Wyjazdowe posiedzenie rządu odbywało się w miejscowości Handlova, na zachodzie Słowacji.

Jak widać na filmach, które pojawiły się w mediach społecznościowych, na miejscu panował duży chaos i panika wśród mieszkańców. Nagrania zarejestrowały, jak ochroniarze przenoszą rannego premiera do rządowej limuzyny.

Premier Słowacji Robert Fico w stanie zagrażającym życiu

Na kolejnym nagraniu widać jak służby obezwładniają sprawcę ataku na premiera Słowacji. Mężczyzna został zatrzymany na miejscu zdarzenia.

Jak poinformowano na profilu Roberta Fico w mediach społecznościowych, premier Słowacji jest w stanie zagrażającym życiu. Polityk został przetransportowany śmigłowcem do Banskiej Bystricy, ponieważ dotarcie do Bratysławy zajęłoby zbyt wiele czasu. Jak podkreślono, kluczowe będą najbliższe godziny.

VIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata