Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zaskakujące zdjęcie z Sejmu. Były minister spał na korytarzu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.05.2024 14:01

Zaskakujące zdjęcie z Sejmu. Były minister spał na korytarzu

Sejm
Fot. East News/Jakub Kaminski

Robert Telus zaskoczył internautów swoim niedawno dodanym wpisem na portalu X. Były minister rolnictwa pokazał się w niecodziennych okolicznościach, leżąc na krzesłach na sejmowym korytarzu po tym, jak spędził tam noc. Polityk PiS postanowił dołączyć bowiem do sprzeciwiających się Zielonemu Ładowi członkom grupy “Orka”. Zapomniał jednak przy tym, że to rząd PiS zgodził się na krytykowane regulacje.

Grupa "Orka" protestuje w Sejmie przeciwko Zielonemu Ładowi

Protest w Sejmie prowadzony jest od czwartku (9 maja) przez osoby podające się za reprezentantów rolników ze Związku Rolniczego “Orka”. Strajkujący wśród swoich żądań wymieniają wycofanie się Polski z zapisów Zielonego Ładu i rozmowę na jego temat z premierem Donaldem Tuskiem. Szef polskiego rządu poinformował jednak na wtorkowej konferencji, że nie zamierza spotykać się z demonstrantami.

Od poniedziałku “Orka” zaostrzyła swoje działania, podając, że w ramach protestu jej członkowie rozpoczynają głodówkę. Co ciekawe, okupację Sejmu całkowicie popierają politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy teraz stawiają się w roli obrońców polskiej wsi. Faktem jest jednak, że Zielony Ład został wynegocjowany jeszcze wówczas, gdy u władzy był rząd Zjednoczonej Prawicy. Sam komisarz Wojciechowski nazwał go nawet “programem rolnym PiS”.

Najnowszy sondaż wyborczy. Kaczyński ma powody do zadowolenia

Robert Telus spędził noc na sejmowym korytarzu. Są zdjęcia

Jednym z najbardziej aktywnych obecnie polityków byłego rządu, którzy jawnie wyrażają poparcie dla “Orki”, jest były minister rolnictwa Robert Telus. Polityk tak bardzo zaangażował się w akcję protestacyjną, że spędził z demonstrantami noc na sejmowym korytarzu. Zdjęcia z tego wydarzenia zamieścił później na portalu X.

Jak widać na fotografiach, warunki nie należały do zbyt komfortowych. Zazwyczaj pokazujący się w reprezentatywnym wydaniu Telus, tym razem pokazał inne oblicze - przykrytego kocem i leżącego na krzesłach strajkującego.

Jak poinformował, zdecydował się na taki krok, ponieważ jest to "nasza wspólna odpowiedzialność, bo oni strajkują w sprawie każdego z nas". Przy okazji zaapelował też do Donalda Tuska o to, by “nie bał się” i wyszedł do protestujących.

Internauci byli bezlitośni dla polityka

Jak można się było spodziewać, internauci nie pozostawili niecodziennych kadrów bez komentarza, bardzo często niepozbawionego drobnych uszczypliwości. Wiele osób wspomniało w swoich wpisach pamiętną akcję Telusa z gaśnicą.

Bierz gaśnicę i rozwiązuj problemy rolnictwa, a nie leżysz bezczynnie. Na co czekasz? - brzmi jeden z komentarzy.

To ewidentne nawiązanie do sprawy z lipca ub.r., kiedy to w sieci pojawił się film, na którym Telus trzyma w rękach gaśnicę i mówi o "gaszeniu pożarów w polskim rolnictwie wywołanych wojną na Ukrainie".

Jeżeli chcecie się wyżywać na mnie, bardzo proszę, bo ja jestem do dyspozycji, ale proszę nie kpić z polskiego rolnika - bronił się wówczas minister rolnictwa.

Źródło: X, Polsat News