Politycy

Sebastian Kaleta
26.05.2024 13:40 Anna Maria Żukowska z cięta ripostą do posła Suwerennej Polski. "Chłopie..."

Poseł Suwerennej Polski Sebastian Kaleta, który już 9 czerwca powalczy o mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego, opublikował w mediach społecznościowych wyborcze nagranie, gdzie zadrwił z unijnych przepisów dotyczących plastikowych nakrętek od butelek. Z całą pewnością nie spodziewał się tak ciętej riposty ze strony posłanki Lewicy Anny Marii Żukowskiej. Jej odpowiedź podbiła serca internautów. 

Jarosław Kaczyński
24.05.2024 15:01 Lawina komentarzy po przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego. Padły mocne słowa

Komentowanie wypowiedzi świadków, przesłuchiwanych przez komisje powołane do zbadania ewentualnych nieprawidłowości w czasach rządów PiS to nic nowego. Tego, że największym zainteresowaniem będzie cieszyć się posiedzenie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, można się było spodziewać. Nic więc dziwnego, że gdy prezes PiS zaczął zeznawać ws. wyborów kopertowych, internet dosłownie zapłonął. Oto, jak podsumowali jego wystąpienie popularni politycy.

Zbigniew Ziobro
24.05.2024 12:48 Zbigniew Ziobro miał kolejną operację. "Stan zdrowia jest naprawdę zły"

Są nowe informacje na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobro, który od miesięcy walczy z rakiem przełyku. W piątek (24 maja) pytany o jego aktualne samopoczucie i rokowania był europoseł Patryk Jaki. Polityk, choć nie zdradził zbyt wielu szczegółów, tym, co powiedział, mocno zaniepokoił. Po raz kolejny okazało się m.in. że sytuacja jest “naprawdę zła”.

Donald Tusk
24.05.2024 09:10 Donald Tusk zdecydował ws. wyborów prezydenckich. Padła jasna deklaracja

Po wielu miesiącach domysłów i tworzenia różnych scenariuszy, Donald Tusk w końcu odkrył karty ws. wyborów prezydenckich w 2025 r. Obecny premier wyjawił na antenie TVP, czy zamierza ubiegać się o stanowisko głowy państwa. Jego deklaracja nie pozostawia już żadnych wątpliwości co do planów polityka. - Nie będę kandydował w wyborach prezydenckich - poinformował w czwartek podczas rozmowy z Justyną Dobrosz-Oracz.

Przemysław Czarnek
19.05.2024 11:40 Skandaliczne słowa Przemysława Czarnka w Polsat News. Gość opuścił studio

Do niecodziennych scen z udziałem polityków doszło w programie “Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News. Między Robertem Biedroniem a Przemysławem Czarnkiem miała miejsce ostra wymiana zdań, w której padły bardzo mocne słowa. Poseł PiS bez cienia zawahania nazwał swojego rozmówcę “zdegenerowanym człowiekiem”, co spotkało się ze stanowczą reakcją Pawła Zalewskiego z Polski 2050. Wiceszef MON domagał się przeprosin dla Biedronia, a gdy te nie padły, opuścił studio.

Zbigniew Ziobro
19.05.2024 11:38 Zbigniew Ziobro pokazał się publicznie. Zwrócił się do Polaków

Zbigniew Ziobro zdecydował się ujawnić kolejne informacje na temat swojej choroby. Lider Suwerennej Polski pojawił się w Telewizji Republika, gdzie przyznał, że stwierdzony u niego nowotwór jest “w stanie zaawansowanym”. Polityk zapewnił jednak, że nie chce się poddawać i jest dobrej myśli, choć choroba nauczyła go dystansu do życia. Tradycyjnie, zwrócił się także do Polaków. Z jego ust popłynął bardzo ważny apel.

Aleksander Kwaśniewski
18.05.2024 17:39 Zapytali Kwaśniewskiego o trzecią kadencję. Takiej odpowiedzi nikt się nie spodziewał

Aleksander Kwaśniewski oddał Lechowi Kaczyńskiemu klucze do Pałacu Prezydenckiego w 2005 roku. Zanim jednak zakończył swoją prezydenturę, udzielił wywiadu, w którym został zapytany o ewentualną, trzecią kadencję. Odpowiedź byłego prezydenta może zaskoczyć.

Zbigniew Ziobro
17.05.2024 21:16 Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. ”Są komplikacje”

Pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Były minister sprawiedliwości zmaga się z nowotworem, a kilka miesięcy temu poddał się operacji w Brukseli. Polityk Suwerennej Polski Michał Wójcik właśnie przekazał, że doszło po niej do komplikacji.

Szymon Hołownia
16.05.2024 21:26 Szymon Hołownia wygłosił orędzie. "Te wydarzenia mogą budzić lęk"

Marszałek Sejmu wygłosił w czwartek zaplanowane orędzie. Odnosząc się do ostatnich wydarzeń, zaapelował o ”ostudzenie” temperatury sporu politycznego. – Podział na dwie Polski walczące ze sobą na śmierć i życie, polaryzacja, eskalacja agresji, na krótką metę może i służą tej czy innej partii, ale w długim terminie wykrwawiają nasz kraj – powiedział Szymon Hołownia.

ratownicy medyczni
16.05.2024 08:20 Nowe informacje o stanie zdrowia premiera Słowacji. Syn zamachowca zabrał głos

Są nowe informacje na temat stanu zdrowia premiera Słowacji. Robert Fico został trzykrotnie postrzelony podczas środowego posiedzenia rządu w Handlovej. Media podają, że po wielogodzinnej operacji polityka wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Podczas gdy trwa walka o jego życie, na jaw wychodzą kolejne fakty na temat podejrzanego o zamach 71-latka.

Sejm
15.05.2024 14:01 Zaskakujące zdjęcie z Sejmu. Były minister spał na korytarzu

Robert Telus zaskoczył internautów swoim niedawno dodanym wpisem na portalu X. Były minister rolnictwa pokazał się w niecodziennych okolicznościach, leżąc na krzesłach na sejmowym korytarzu po tym, jak spędził tam noc. Polityk PiS postanowił dołączyć bowiem do sprzeciwiających się Zielonemu Ładowi członkom grupy “Orka”. Zapomniał jednak przy tym, że to rząd PiS zgodził się na krytykowane regulacje.

pielęgniarki Iwona Karolewska
15.05.2024 10:58 Pielęgniarka pokazała prezent od posłanki. W sieci wybuchła burza

Posłanka Koalicji Obywatelskiej postanowiła uczcić przypadający w Polsce na 12 maja Dzień Pielęgniarki i sprawiła przedstawicielkom tego zawodu pewien upominek. W torebkę z logo Sejmu zapakowała jabłka, licząc na to, że obdarowane ucieszą się z prezentu. Jej gest został skrytykowany w mediach społecznościowych, gdzie pojawiły się komentarze, iż owoce były nieświeże. Polityczka zapewnia tymczasem, że “były czyste, twarde i soczyste”.

Kaleta Sośnierz
12.05.2024 11:22 Wielka awantura w programie na żywo. Interweniował prowadzący

Do awantury doszło w sobotę w programie “Debata Wyborcza” w Polsat News. Dwaj obecni w studiu politycy pokłócili się o politykę Unii Europejskiej. Sebastian Kaleta zarzucił Dobromirowi Sośnierzowi, że ten nie ma podstawowej wiedzy na temat prawa Wspólnoty i próbował przepytywać adwersarza. Spór był na tyle ostry, że interweniować musiał prowadzący dyskusję Wojciech Dąbrowski.

Zbigniew Ziobro
11.05.2024 21:57 Nowe informacje ws. Zbigniewa Ziobry. "Stan się pogorszył"

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry płyną z otoczenia jego partii. Głos w sprawie zabrała Beata Kempa, następnie jej słowa potwierdził Marcin Warchoł – u Zbigniewa Ziobry, który walczy z nowotworem przełyku, miały wystąpić komplikacje. Czeka go najprawdopodobniej kolejny zabieg.

komisja śledcza
07.05.2024 20:56 Spięcie na komisji śledczej. "Odbieram pana wypowiedzi jako groźby"

We wtorek 7 maja przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych zeznawał Adam Bielan. Europoseł PiS w pewnym momencie starł się z przewodniczącym komisji Dariuszem Jońskim. - Odbieram pana wypowiedzi jako groźby - padło podczas przesłuchania.

Bronisław Komorowski
04.05.2024 10:55 Komorowski podsumował Dudę. "Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji"

Bronisław Komorowski nie szczędził słów krytyki pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. Goszcząc w programie "Bez żadnego trybu" w "Fakcie", były prezydent poruszył m.in. kwestię zaskakujących wpisów obecnej głowy państwa w mediach społecznościowych, o których swego czasu było bardzo głośno.

Sikorski i Braun
25.04.2024 22:14 Spięcie Sikorskiego z Braunem. "Pan kpi czy o drogę pyta?"

W czwartek 25 kwietnia minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wygłosił w Sejmie swoje exposé. Wystąpieniu szefa MSZ przysłuchiwał się m.in. premier Donald Tusk, a także prezydent Andrzej Duda. Po swoim przemówieniu Sikorski odpowiadał na pytania posłów dotyczące polskiej polityki zagranicznej. W pewnym momencie doszło do spięcia z Grzegorzem Braunem z Konfederacji. 

Roman Giertych
19.04.2024 18:30 Córka Romana Giertycha otrzymała przerażający telefon. W akcji służby

Córka Romana Giertycha doznała szokującej sytuacji, wszystko za sprawą oszustów. Maria Giertych otrzymała telefon, w którym rozmówca mówił o rzekomej śmierci jej ojca. Wyjawiła także szokujące szczegóły na temat działania oszustów. To nie pierwszy raz, kiedy do niej zadzwonili.

Andrzej Duda, Donald Trump
17.04.2024 22:40 Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem

Andrzej Duda zdradził szczegóły spotkania z Donaldem Trumpem. Prezydent Polski podkreślił, że rozmowa z były prezydentem Stanów Zjednoczonych, który obecnie ma zakaz opuszczania Nowego Jorku z racji toczącego się procesu karnego, ma charakter prywatny. Podkreśla to również miejsce, gdzie ma odbyć się spotkanie.

Donald Tusk
13.04.2024 16:39 Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. "Awantury są na porządku dziennym"

Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. Jeden z wiceministrów resortu rodziny, pracy i polityki społecznej odchodzi ze stanowiska. Oficjalnym powodem rezygnacji mają być “powody osobiste”, jednak zakulisowe ustalenia dziennikarzy wskazują na napiętą atmosferę wśród współpracowników Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

Leszek Miller
03.04.2024 19:36 Leszkowi Millerowi puściły nerwy. Dosadny komentarz po śmierci Polaka

Leszek Miller w mocnych słowach skomentował izraelski atak na konwój humanitarny w Strefie Gazy. W mediach pojawiły się nowe ustaleniu co do przebiegu tragedii, w której zginęło siedmioro pracowników World Central Kitchen, w tym Polak. Były premier zdobył się w tej sprawie na krótki, ale dosadny wpis.

Jarosław Kaczyński
30.03.2024 11:46 Kaczyński złożył Polakom świąteczne życzenia. Mówił o demokracji

Jarosław Kaczyński złożył w Wielką Sobotę 30 marca świąteczne życzenia wszystkim Polakom. Prezes PiS w krótkim nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych swojej partii mówił między innymi o "nadziei na lepszy los dla ojczyzny".

Zbigniew Ziobro
12.03.2024 08:10 Zbigniew Ziobro zamieścił wpis. Potwierdził druzgocące doniesienia

Zbigniew Ziobro po raz kolejny w ostatnich dniach zabrał głos za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wtorek (12 marca) rano na portalu X ukazał się najnowszy wpis polityka. Lider Suwerennej Polski potwierdził w nim, że cierpi na nowotwór złośliwy przełyku i poinformował, że przeszedł poważną operację. - Mój stan zdrowia pozwala jedynie na taką drogę komunikacji z Państwem — napisał.

monika pawłowska sejm
06.03.2024 12:33 Ślubowanie Moniki Pawłowskiej. Wymowny gest PiS

W środę, 6 marca br. rozpoczęło się siódme posiedzenie Sejmu. Pierwszym punktem obrad było ślubowanie Moniki Pawłowskiej, która objęła mandat po Mariuszu Kamińskim. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wciąż uznają, że mandat byłego szefa MSWiA jest ważny. W związku z tym zdecydowali się wymowny gest.

Szymon Hołownia sejm
06.03.2024 11:16 Poruszające sceny w Sejmie. Minuta ciszy na początku obrad

Poruszające sceny w Sejmie. Chwile po rozpoczęciu siódmego posiedzenia niższej izby parlamentu marszałek miał do zebranych wyjątkową prośbę. Następnie wszyscy wstali z miejsc. W ten sposób uczczono zmarłego, byłego parlamentarzystę.

zbigniew ziobro
26.02.2024 14:01 Choroba Zbigniewa Ziobry. Padła zapowiedź kroków prawnych

Zbigniew Ziobro w grudniu odsunął się od polityki, choruje na nowotwór. Niektórzy zdają się jednak nie dowierzać tym zapewnieniom. Europoseł Patryk Jaki zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec osób, które sugerują, że Zbigniew Ziobro zmyślił swoją chorobę. „Zapłacą za to poprzez pozwy cywilne” – mówił.

Katalin Nowak
10.02.2024 18:02 Prezydent Węgier Katalin Novák podała się do dymisji

Prezydent Węgier Katalin Novák podała się do dymisji. Polityk znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak światło dzienne ujrzała jej decyzja o ułaskawieniu mężczyzny skazanego w związku z pedofilią.

Adam Bodnar
25.01.2024 14:31 Politycy PiS oburzeni. Pokazali, co Bodnar powiesił w swoim gabinecie zamiast krzyża

Politycy PiS oburzeni. Ich uwadze nie umknęły zmiany, jakie zaszły w gabinecie ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Ze ściany zniknął wiszący krzyż. Wielu może być zaskoczonych, czym został zastąpiony chrześcijański symbol.

  • 1
  • 2