Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Czarnek entuzjastycznie o statuetce Dzbana Roku: mam na nią piękny i godny plan
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 12.06.2024 19:52

Czarnek entuzjastycznie o statuetce Dzbana Roku: mam na nią piękny i godny plan

Przemysław Czarnek
Fot. East News/Michal Zebrowski

Były minister edukacji otrzymał obiecane statuetki za zwycięstwo w plebiscycie na ”Dzbana Roku”. Twórcy Make Life Harder oraz Michał Marszał dostarczyli Przemysławowi Czarnkowi specjalnie wykonane dzbany z podobizną polityka. Zwycięzca właśnie wyjawił Gońcowi, co zamierza zrobić z otrzymanymi prezentami.

Przemysław Czarnek zwyciężył w plebistycie na ”Dzbana Roku”

Przemysław Czarnek w styczniu 2024 roku zwyciężył w plebiscycie na ”Dzbanka Roku”, zainicjowanego przez fanpage Make Life Harder oraz Michała Marszała. O laureacie konkursu zadecydowali internauci, którzy stwierdzili, że były minister edukacji najbardziej wykazał się pod kątem nietrafionych wypowiedzi i działań. Wygrał m.in. z wybranym na europosła Grzegorzem Braunem, który uzyskał nominację w związku ze zgaszeniem chanukowych świec. To jednak nie wszystko – Przemysław Czarnek otrzymał także dwie, specjalnie wykonane dla niego statuetki.

Goniec ujawnia: Tak Kurski zamierzał uderzyć w Tuska. Publikujemy tajemniczy film TVP, który nigdy nie ujrzał światła dziennego

Dzbany dostarczone do Przemysława Czarnka

Twórcy plebiscytu przyznają, że nagroda dla byłego ministra edukacji została przyznana za ”całokształt twórczości”, a wyjątkowo w tym roku zadecydowano o przygotowaniu fizycznej statuetki. Dzbany z podobizną polityka PiS zostały wykonane przez rzeźbiarzy pracowni Laskowski-Sandecki. We wtorek poinformowano o dostarczeniu prezentu do biur Przemysława Czarnka w Lublinie oraz w Sejmie. Zwycięzca w odpowiedzi na zapytanie Gońca skomentował otrzymane nagrody.

ZOBACZ: Kaczyńskiemu puściły nerwy. Nagrali, jak zachowywał się podczas miesięcznicy smoleńskiej

Czarnek komentuje otrzymane dzbany

Przemysław Czarnek nie ukrywa, że otrzymane statuetki przypadły mu do gustu. Zapewnił, że znalazł już na nie specjalne miejsce, oraz podziękował organizatorom konkursu za spersonalizowany prezent. 

Wracam z konferencji naukowej Human Rights w sobotę. Tak jak obiecałem nagram podsumowanie tygodnia z tą piękną, grecką amforą z moją podobizną, za którą dziękuję na moim kanale ”Polska To Nie Wstyd”. Mam na nią piękny i godny plan, wraz z moją żoną. Zapraszam na YouTube za tydzień w piątek – skomentował były minister edukacji w rozmowie z Gońcem.

Powiązane
Jedzenie
Quiz. Znasz te regionalne potrawy? Nie ma szans, że zdobędziesz 10/10