Wiadomosci.Goniec.pl > Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia
08.03.2024 22:03 Szymon Hołownia wysyłał kwiaty na Dzień Kobiet. "Chcemy praw, nie pustych gestów"

Z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet marszałek Szymon Hołownia zdecydował się wysłać wszystkim parlamentarzystkom kwiaty. W toku toczącej się obecnie debaty nad prawem aborcyjnym ta decyzja nie została przez wszystkie polityczki przyjęta entuzjastycznie. - Chcemy praw, nie pustych gestów — zaapelowała w mediach społecznościowych Agnieszka Smoręda z Lewicy.

Szymon Hołownia
28.02.2024 19:34 Szymon Hołownia spada z pozycji lidera. Nowy sondaż

Szymon Hołownia nie ukrywa swoich ambicji na zostanie prezydentem. Jak się okazuje, może mieć w nich obecnie mniejsze szanse, niż jeszcze miesiąc temu. Najnowszy ranking zaufania nie pozostawia żadnych wątpliwości – Polacy wybrali nowego lidera. Jakim politykom ufamy najbardziej?

Szymon Hołownia
20.02.2024 20:55 Siedmiu posłów PiS ukaranych. Poszło o Wąsika i Kamińskiego

Siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości ukaranych przez Szymona Hołownia To pokłosie “szturmu” na Sejm po wyjściu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z więzień. Siedem osób z partii Jarosława Kaczyńskiego dopuściło się względem Straży Marszałkowskim niedopuszczalnych rzeczy. Jaką karę przewidziano?

Andrzej Duda
18.02.2024 20:07 To on zastąpi Andrzeja Dudę? "Prawdopodobnie wygra te wybory"

Andrzej Duda opuści Pałac Prezydencki w połowie 2025 roku. Nie brakuje głosów, że największe szanse na prezydenturę ma obecnie Rafał Trzaskowski. Co na ten temat sądzą Polacy? Ich odpowiedź może zaskoczyć.

Szymon Hołownia
09.02.2024 17:11 Awantura w Sejmie. Szymon Hołownia dwa razy przerwał obrady

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia w piątek dwa razy przerwał posiedzenie Sejmu. Musiał zainterweniować podczas wystąpienia Krzysztofa Kasprzaka z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej “Stop LGBT”. Działacz nagle zaczął mówić o "gwałcicielach dzieci”. 

Sejm
09.02.2024 11:03 Awantura w Sejmie. Marszałek Hołownia musiał interweniować

Ogromne emocje od samego początku piątkowego posiedzenia Sejmu. Doszło do bardzo ostrej wymiany zdań między Michałem Kołodziejczakiem a Sebastianem Łukaszewiczem. W pewnym momencie interweniować musiał marszałek Hołownia, który groził wykluczeniem z obrad. - To nie jest Fight Club, to Sejm RP - zwracał się do posłów marszałek Sejmu.

Hołownia
08.02.2024 10:01 Gorąco w Sejmie. Marszałek Hołownia złożył ważną deklarację

W czwartek rozpoczął się kolejny dzień obrad Sejmu. Już chwilę po rozpoczęciu posiedzenia po godzinie 9.00 emocje wzięły górę. Na mównicy pojawił się były premier Mateusz Morawiecki. Po chwili do jego słów zdecydował się ustosunkować wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Sala bardzo żywiołowo reagowała na wydarzenia. Marszałek Sejmu przedstawił stanowczą deklarację w sprawie wczorajszych głośnych wydarzeń sprzed siedziby parlamentu.

Szymon Hołownia i Donald Tusk
31.01.2024 17:24 Czeka nas starcie Tuska i Hołowni? Ekspert: to może utrudniać rządzenie krajem

- Do tarć w kolacji może dojść jeżeli okaże się, że Tusk zapragnie zostać na koniec swojej kariery politycznej prezydentem. Bo wtedy rywalizacja między premierem urzędującym a urzędującym marszałkiem Sejmu może spowodować utrudnienia w skutecznym rządzeniu krajem - mówi w rozmowie z Gońcem Marcin Duma, prezes pracowni sondażowej IBRiS. - A co będzie jeśli Hołownia przegra te wybory? Zrobi miejsce Czarzastemu i odejdzie do drugiego szeregu? Tych zagrożeń dla koalicji rządzącej jest dużo - dodaje.

Sejm
25.01.2024 13:46 Przemawiała, a posłowie nagle zaczęli opuszczać salę. Hołownia musiał wkroczyć do akcji

W czwartek podczas posiedzenia Sejmu byliśmy świadkami niecodziennego widoku. W pewnym momencie, gdy na mównicy pojawiła się Iwona Hartwich z KO wielu polityków zaczęło opuszczać salę sejmową. Natychmiast zareagował marszałek Hołownia.

Szymon Hołownia
24.01.2024 16:14 Szymon Hołownia nie ma wątpliwości. Tak zareagował na ułaskawienie Wąsika i Kamińskiego

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas środowej konferencji prasowej odniósł się m.in. do sprawy ułaskawionych polityków PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Hołownia przedstawił swoje jasne stanowisko. Zapowiedział, że bierze odpowiedzialność za "spokój i porządek w izbie".

Sejm Szymon Hołownia
20.01.2024 22:42 Szymon Hołownia pokazał przedmiot na licytację WOŚP. Aukcja może być hitem

Przed nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym w sieci już ruszyły aukcje, z których zysk w całości zasili konta fundacji Jerzego Owsiaka. Jednym z wystawiających jest marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który zaprezentował właśnie, co ofiaruje na licytację. Oferta, choć jest niestandardowa, z pewnością znajdzie wielu amatorów.

Szymon Hołownia
12.01.2024 14:13 Zgrzyt na konferencji Szymona Hołowni. Marszałek uderzył w prezydenta, "fundamentalnie nie zgadzam się"

Szymon Hołownia zabrał głos ws. ostatniej decyzji prezydenta dotyczącej Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Marszałek Sejmu dosyć sceptycznie podszedł do pomysłu głowy państwa, żądając argumentów prawnych, które mogłyby dać mu pewność, że nie jest to “polityczna gra”. Jednocześnie powiedział, co myśli o planach polityków PiS storpedowania najbliższego posiedzenia Sejmu. - Nie zakładam scenariusza głębokiej eskalacji - wyznał.

Szymon Hołownia
11.01.2024 18:56 Szymon Hołownia zabrał głos. Przedstawił swoje stanowisko ws. decyzji prezydenta

Szymon Hołownia skomentował decyzję Andrzeja Dudy dotyczącą ponownego wszczęcia postępowania ułaskawiającego względem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Marszałek Sejmu przedstawił swoje stanowisko. Impas nie wydaje się rozwiązany.

Maciej Wąsik Mariusz Kamiński
08.01.2024 12:56 Przełom w sprawie Wąsika i Kamińskiego? Prezes SN wydała nowe oświadczenie. "Niedopuszczalne"

I Prezes Sądu Najwyższego wydała oświadczenie. Małgorzata Manowska w związku z ostatnimi wydarzeniami na scenie politycznej wydała stanowisko, iż sprzeciwia się “bezprawnym” działaniom Szymona Hołownia oraz Izby pracy Sadu Najwyższego. Padają konkretne zarzuty.

Szymon Hołownia
05.01.2024 13:34 Czarne chmury nad Szymonem Hołownią, sprawa ma trafić do prokuratury. "Republika bananowa"

Ciemne chmury zbierają się nad Szymonem Hołownią. Marszałek Sejmu stał się antybohaterem konferencji prasowej polityków Suwerennej Polski, którzy skomentowali działania ws. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Zdaniem byłych wiceministrów sprawiedliwości, Hołownia mógł popełnić przestępstwo, dlatego zdecydowali się złożyć na niego zawiadomienie do prokuratury. - Wybrał sobie sędziego Sądu Najwyższego, po kryjomu przekazał mu akta i wyznaczył, kto ma orzekać. To jest przestępstwo - grzmiał w Sejmie Marcin Warchoł.

Szymon Hołownia
27.12.2023 12:57 Szymon Hołownia odpowiada prezydentowi. Chodzi o dodatkowe posiedzenie Sejmu

Prezydent Andrzej Duda złożył w Sejmie swój projekt ustawy okołobudżetowej na 2024 rok. Jednocześnie zawnioskował o wyznaczenie dodatkowego posiedzenia parlamentu. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wydał w środę 27 grudnia oświadczenie, w którym odniósł się do wniosku prezydenta. Jest zaskoczenie.

Andrzej Duda Szymon Hołownia
21.12.2023 11:28 Andrzej Duda napisał kolejny list do Szymona Hołowni. Obawia się o mandaty poselskie Kamińskiego i Wąsika

Andrzej Duda ponownie interweniuje w sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Prezydent napisał list do Szymona Hołowni z wyjaśnieniem dotyczącym mandatów polityków Prawa i Sprawiedliwości. Skazani na więzienie posłowie nadal będą zasiadać w Sejmie?

Szymon Hołownia
19.12.2023 20:53 Ważny list Andrzeja Dudy do Szymona Hołowni. "Nigdy nie wyrażę zgody"

We wtorek 19 grudnia Sejm debatuje nad projektem uchwały w sprawie usunięcia skutków kryzysu konstytucyjnego w kontekście pozycji ustrojowej oraz funkcji Krajowej Rady Sądownictwa. Prezydent Andrzej Duda skierował w tej sprawie list do marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Zapewnia w nim m.in., że "nie wyrazi zgody na podważanie statusu sędziów powołanych przez Prezydenta RP".

Szymon Hołownia
19.12.2023 16:41 Szymon Hołownia nie gryzł się w język. Odpowiedział Biedroniowi w mistrzowski sposób

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia został zapytany we wtorek 19 grudnia podczas konferencji prasowej o słowa, jakie pod jego adresem wypowiedział w programie "Onet Rano" współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń. Europoseł Lewicy nazwał Hołownię "politycznym tchórzem". Marszałek Sejmu stanowczo odniósł się do tych zarzutów.

Robert Biedroń, Szymon Hołownia
18.12.2023 15:04 Biedroń skrytykował Hołownię. "Jest politycznym tchórzem w tej sprawie"

Robert Biedroń skrytykował w programie Onet Rano marszałka Sejmu Szymona Hołownię. - Uważam, że po prostu jest tchórzem. Jest politycznym tchórzem w tej sprawie - stwierdził Biedroń. Współprzewodniczący Nowej Lewicy zaznaczył, że szanuje Hołownię za to, jakim jest marszałkiem, ale "błądzi w tej sprawie".

Szymon Hołownia
18.12.2023 08:16 Szymon Hołownia z jasną deklaracją w sprawie lekcji religii. "Biskup nie będzie decydował"

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia gościł w niedzielę w podcaście "Wybory Kobiet" gdzie rozmawiał m.in. ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich czy finansowaniu Kościoła z budżetu państwa. Hołownia zapowiedział, co musi zrobić rząd w kwestii religii w szkołach. 

Szymon Hołownia
17.12.2023 22:42 Szymon Hołownia zabrał głos ws. wyborów prezydenckich. Donald Tusk może nie być zadowolony

Szymon Hołownia podzielił się ważną deklaracją na temat możliwej przyszłości swojej kariery politycznej. Słowa marszałka Sejmu mogą nie spodobać się Donaldowi Tuskowi. - Ja mówię o tym chyba najbardziej uczciwie i otwarcie z całej klasy politycznej, nie kokietując - stwierdził wprost lider Polska 2050.

Tusk i Gliński
13.12.2023 14:40 Gliński dopytywał Tuska o "osiem gwiazdek". Hołownia od razu zareagował, wymowna odpowiedź

Wtorkowe exposé Donalda Tuska było tematem gorącej politycznej dyskusji w Sejmie. Posłowie PiS zakłócali wystąpienie nowego premiera, a dosyć często interweniować musiał marszałek Sejmu Szymon Hołownia. W pewnym momencie Piotr Gliński zapytał Tuska o "osiem gwiazdek". Otrzymał zaskakującą odpowiedź od Hołowni. Na sali plenarnej rozległy się śmiechy.

Andrzej Duda Szymon Hołownia
10.12.2023 08:33 Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich 2025? Jednoznaczne słowa

Szymon Hołownia zamieni fotel marszałka Sejmu na pałac prezydencki? Lider Polska 2050 ma poważnie myśleć na temat ponownego startu w wyborach prezydenckich 2025. Michał Kobosko skomentował te doniesienia i wcale nie uciął plotek na temat planów politycznych Szymona Hołowni. Niedawno głos w tej kwestii zabrał sam zainteresowany.

Szymon Hołownia
09.12.2023 22:32 Kiedy odbędą się wybory samorządowe? Szymon Hołownia podał konkretną datę

Szymon Hołownia nie zwalnia tempa i obok pełnienia funkcji marszałka Sejmu w pełni wciąż angażuje się w działalność partyjną. W sobotę 9 grudnia lider Polski 2050 wystąpił na konwencji partii w Warszawie, podczas której mówił o przyszłorocznych wyborach samorządowych. Jak zapewnił, walka trwa, a kampania ruszy tuż po świętach Bożego Narodzenia. Ku zaskoczeniu wszystkich, podczas spotkania padła także konkretna, najbardziej prawdopodobna data głosowania.

Szymon Hołownia
08.12.2023 11:22 Jak Szymon Hołownia radzi sobie jako marszałek Sejmu? Polacy nie mają wątpliwości

Szymon Hołownia sprawdzi się w roli marszałka Sejmu? Zadaliśmy to pytanie Polkom i Polakom. Dawno nie pojawiła się aż tak wysoka zgodność wśród ankietowanych, ale ekspert SW Research wskazuje na jeden aspekt, o którym trzeba pamiętać. - Wyniki ankiety wskazywać mogą na to, że w dłuższej perspektywie poparcie będzie spadać - przekazał dla Goniec.pl dr hab. Jarosław Szczepański, radca prawny, wykładowca Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Szymon Hołownia
07.12.2023 16:28 Szymon Hołownia o planowanych zmianach w Sejmie. "Mogę poprosić Kaczyńskiego na dywanik"

Szymon Hołownia jako marszałek Sejmu zapowiedział, że zamierza zmienić oblicze parlamentu m.in. dzięki "rozmowie, cierpliwości i uprzejmości". Przyznał również, że za łamanie sejmowego regulaminu będzie wyciągał konsekwencje wobec wszystkich posłów, również Jarosława Kaczyńskiego. Zdradził, jak współpraca z Kaczyńskim przebiega do tej pory.

Minęła 20 TVP Info
07.12.2023 15:37 Adrian Klarenbach chciał zażartować z Szymona Hołowni. Posłanka wymownie mu odpowiedziała

Tak wesoło w studiu “Minęła 20” już dawno nie było. Prowadzący ostatnie wydanie programu Adrian Klarenbach nie mógł powstrzymać się przed wetknięciem szpilki Szymonowi Hołowni, szydząc z tego, że nie zorganizował on sejmowych Mikołajek. Szampański nastrój prezentera szybko zgasł jednak po tym, jak zripostowała go posłanka Katarzyna Ueberhan. Polityczka uderzyła w czuły punkt i trzeba przyznać, że trafiła w dziesiątkę.

  • 1
  • 2