Wiadomosci.Goniec.pl > Konfederacja

Konfederacja

Grzegorz Płaczek
13.04.2024 22:24 Konfederacja chce nowej komisji śledczej. Poseł Płaczek ujawnił pismo

Przypomnijmy sobie, szpitale tymczasowe, które w ogóle nie funkcjonowały, o milionach wydawanych, o Antonovie, o maseczkach, o respiratorach, przecież nikt tak naprawdę nie został pociągnięty do odpowiedzialności — tak chęć powołania komisji śledczej ds. COVID-19 argumentował poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek. Jednym z naszych postulatów i rzeczy, które chcieliśmy jako Konfederacja zrealizować to powołanie komisji śledczej ds. COVID-19, żeby ustalić, czy rzeczywiście doszło aż na taką skalę do nieprawidłowości — skwitował. 

Dobromir Sośnierz
12.04.2024 19:43 "Idziemy po to, by blokować głupoty". Dobromir Sośnierz ujawnia plan Konfederacji

- Bardzo wiele rzeczy, które przechodzą przez Parlament Europejski - takie jak dyrektywy cyfrowe - nie budzą praktycznie żadnego zainteresowania w Polsce - tak stan wiedzy Polaków na temat prac Unii Europejskiej ocenił Dobromir Sośnierz. - To są rzeczy, które będą miały znaczący wpływ na nasze życie - zakończył. 

Karina Bosak
11.04.2024 19:22 W Sejmie o aborcji. Posłance Konfederacji załamał się głos, zareagowali koledzy z partii

Podczas trwającego posiedzenia Sejmu w czwartek 11 kwietnia posłowie debatują na temat zmiany prawa aborcyjnego. W pewnym momencie na sejmowej mównicy pojawiła się posłanka Konfederacji Karina Bosak, która nie mogła powstrzymać emocji. Żonie Krzysztofa Bosaka nagle załamał się głos, na co natychmiast zareagowali partyjni koledzy.

marcin kierwiński, robert telus
07.03.2024 10:47 Minister przemawiał w Sejmie. Nagle podszedł do niego poseł z telefonem

W czasie wczorajszego posiedzenia Sejmu wielokrotnie odnoszono się do zamieszek, które miały miejsce tego samego dnia na proteście rolników. Ministrowi Marcinowi Kierwińskiemu zarzucano wydanie zgody na „zaatakowanie rolników”. „Banda prowokatorów atakuje polską policję kostką brukową, a wy atakujecie policję” – odpowiedział szef MSWiA. Chwilę później podszedł do niego poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Grzegorz Braun
20.12.2023 10:15 Zapadła decyzja w sprawie Grzegorza Brauna. Czy to koniec działalności posła Konfederacji?

Grzegorz Braun ponosi pierwsze poważne konsekwencje swojego zachowania w Sejmie. Decyzja na temat przyszłości posła Konfederacji została już podjęta. Tomasz Trela z Nowej Lewicy przekazał, iż Grzegorz Braun został wykluczony z sejmowych komisji.

michał szczerba polityk grzegorz braun
15.12.2023 20:54 Michał Szczerba ostro o Braunie. "Powinien wylecieć na zbity pysk z Konfederacji”

Poseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Mateuszem Baczyńskim poruszył temat skandalicznego zachowania Grzegorza Brauna w Sejmie. Według niego czyn posła Konfederacji może nieść reperkusje dla Polski na arenie międzynarodowej

Grzegorz Braun menora
15.12.2023 09:57 Grzegorz Braun zniknął? Konfederacja nie ma kontaktu z własnym posłem

Konfederacja nie wie, gdzie jest Grzegorz Braun? Zaskakujące słowa rzeczniczki skrajnie prawicowej partii podczas programu na żywo. Poseł, który odpalił w Sejmie gaśnicę i zgasił nią świece na menorze, skomentował całą sytuację. - Oczekiwałbym takiej podwórkowej sztamy - powiedział Grzegorz Braun.

grzegorz braun polityk
13.12.2023 21:48 Próbowała powstrzymać Grzegorza Brauna. Ujawniła szczegóły

Skandaliczny czyn Grzegorza Brauna z Konfederacji odbił się szerokim echem w przestrzeni publicznej. Wczoraj poseł zgasił gaśnicą zapalone na korytarzu sejmowym świece chanukowe. Na jego drodze stanęła Magdalena Gudzińska-Adamczyk. Internistka i spejcalistka od chorób zakażnych próbowała zatrzymać agresora, na co ten uderzył ją ręką w klatkę piersiową

Konfederacja
13.12.2023 15:04 Jest decyzja Konfederacji ws. Grzegorza Brauna. "Zakaz wystąpień z mównicy w Sejmie"

Lider Konfederacji Sławomir Mentzen poinformował w mediach społecznościowych o karach nałożonych na posła Grzegorza Brauna, po jego wtorkowym, skandalicznym zachowaniu w Sejmie. Braun, używając gaśnicy proszkowej, zgasił zapalone w Sejmie świece chanukowe. 

Hołownia Braun
12.12.2023 17:33 Skandal w Sejmie. Przerwano obrady, Szymon Hołownia wyrzucił Brauna

Skandaliczne zachowanie jednego z posłów podczas obrad Sejmu. Polityk Konfederacji Grzegorz Braun zakłócił obchody żydowskiego święta Chanuki, gasząc gaśnicą zapalone przez przedstawicieli Gminy Żydowskiej świeczki. W reakcji na to haniebne zachowanie, Witold Zembaczyński z KO wniósł o wykluczenie Brauna z obrad. Marszałek Szymon Hołownia przychylił się do tego wniosku.

Dobromir Sośnierz
10.12.2023 11:33 Rząd Donalda Tuska nie przetrwa nawet 4 lat? Dobromir Sośnierz mocno uderzył również w Lewicę

Lewica po wielu latach wraca na miejsce, gdzie może mówić o tym, iż posiada władzę. W rządzie Donalda Tuska nie zabrakło resortów dla lewej strony sceny politycznej. Dobromir Sośnierz jest sceptycznie nastawiony do tego powyborczego elementu rzeczywistości. - Lewica to nic dobrego nie przynosi - stwierdził polityk Konfederacji. Wytłumaczył swoje stanowisko niecodziennym porównaniem.

Konfederacja, dziecko
01.09.2023 12:22 Rzeczniczka Konfederacji twierdzi, że klaps to "wyraz troski". Ekspertka mówi wprost: "Dla mnie to szokujące"

Skandaliczne słowa z ust rzeczniczki Konfederacji. Anna Bryłka stwierdziła w wywiadzie dla Onetu, że dawanie dzieciom klapsów nie jest nadużyciem, a czasem nawet stanowi element “troski o dziecko”. Zapytaliśmy więc eksperta, co sądzi o tej wypowiedzi. - Stosowanie kar cielesnych to wyraz naszej słabości. […] Dla mnie to szokujące, że ktoś może wypowiadać takie słowa dzisiaj - usłyszeliśmy.

Konfederacja, Natalia Jabłońska
25.08.2023 22:47 Działaczka Konfederacji poparła hodowlę psów na mięso. Straciła miejsce na liście wyborczej

Działaczka Konfederacji postanowiła w internecie wyrazić opinię, jakoby zakaz uboju psów był błędem, bowiem “mięso to mięso”, czym wywołała lawinę komentarzy. Właśnie straciła miejsce na liście wyborczej do Sejmu. Niektórzy politycy Konfederacji stanęli jednak w jej obronie.

Konfederacja
07.08.2023 16:11 Program Konfederacji - niskie podatki, "nie" dla programów społecznych i dla Unii Europejskiej

Jesienią będziemy głosować w wyborach do Sejmu i Senatu. Z jakimi propozycjami Czarnym koniem wyborów ma być Konfederacja, która w sondażach zajmuje miejsce trzeciej siły politycznej w Polsce. Jakie propozycje ma dla Polaków ugrupowanie?

Stanisław Tyszka, Sławomir Mentzen
29.07.2023 16:39 Stanisław Tyszka wydał 15 tys. z publicznych pieniędzy na taksówki. Sławomir Mentzen broni kolegi

Stanisław Tyszka wydaje codziennie 40 zł z publicznej kasy na taksówki, co w skali roku daje rekordową kwotę. O sprawę został zapytany Sławomir Mentzen, który zdecydował się bronić kolegi. 

Przemysław Wipler
27.07.2023 10:54 Będzie koalicja Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją? Przemysław Wipler jednoznacznie odpowiada

Polskę czeka koalicja Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją? To, biorąc pod uwagę niemal wszystkie sondaże, często wydaje się nieuchronne. Przemysław Wipler, który będzie startował do Sejmu, tłumaczył, jak Konfederacja zapatruje się na potencjalne bratnie się z PiS-em.

Konfederacja
14.07.2023 14:46 Nowy sondaż wyborczy. Rekordowe poparcie dla Konfederacji

Właśnie opublikowano najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Zjednoczona Prawica pozostaje na prowadzeniu, jednak największe emocje budzi rekordowy wynik Konfederacji. Może się okazać, że powyborcza koalicja z tym ugrupowaniem będzie nieunikniona.

Janusz Korwin-Mikke
07.07.2023 10:52 Konflikt w Konfederacji ws. list wyborczych. Korwin-Mikke o "ustępowaniu pod wpływem opinii motłochu"

Pozostali liderzy Konfederacji mają dość kandydatów na listy wyborcze forsowanych przez Grzegorza Brauna? Konflikt dotyczy m.in. aktywistki Justyny Sochy. Niecodzienną interpretację tego, co dzieje się w szeregach ugrupowania, zaserwował Janusz Korwin-Mikke.

PiS
29.06.2023 10:10 Fatalne wieści dla PiS. Jarosław Kaczyński może nie mieć wyjścia, najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

PiS nie ma powodów do radości. W najnowszym sondażu dla Wirtualnej Polski ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zanotowało spory spadek poparcia na korzyść Konfederacji. Sojusz może być więc kołem ratunkowym dla partii rządzącej, który pozwoli jej zostać przy władzy na kolejną kadencję.

Marek Belka, Sławomir Mentzen
21.05.2023 17:50 Marek Belka ocenił działania Konfederacji. "Uwodzi wyborców"

Konfederacja notuje względnie dobre wyniki w sondażach. Podczas kampanii wyborczej jej liderzy skupiają się na kwestiach wolnorynkowych, odsuwając na dalszy plan światopogląd. Działania Konfederatów ocenił były premier, europoseł Marek Belka.

Konfederacja
21.05.2023 16:34 Konfederacja ma duże nadzieje wyborcze, wróży sobie sukces. "Ludzie są zniecierpliwieni"

W nadchodzącym tygodniu odbędzie się spotkanie Rady Liderów Konfederacji, na którym prawdopodobnie zostanie wybrany nowy szef sztabu. 12 maja Robert Winnicki ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego i szefa sztabu Konfederacji z powodu problemów zdrowotnych.

Ryszard Czarnecki
22.04.2023 21:27 W Smoleńsku doszło do zamachu? Robert Winnicki: "Nie wykluczam"

W programie "6. Dzień Tygodnia" Radia Zet dyskutowano dziś o katastrofie smoleńskiej. - Uważam zamach w Smoleńsku za mało prawdopodobny, ale go nie wykluczam. Natomiast na pewno nie udowodnił go Antoni Macierewicz — oznajmił obecny w studiu Robert Winnicki z Konfederacji.

Sejm. Mateusz Morawiecki i Grzegorz Braun
22.04.2023 19:59 Czy Konfederacja dogada się z PiS-em? "Zobaczymy, co będzie po jesieni"

Kolejne sondaże wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość po jesiennych wyborach parlamentarnych nie będzie w stanie rządzić samodzielnie. W związku z tym w mediach rozgorzała dyskusja na temat potencjalnej koalicji partii Jarosława Kaczyńskiego i Konfederacji. Czy taki sojusz jest w ogóle możliwy? Deklaracje polityków Konfederacji zdają się być w tej kwestii dosyć ostrożne.  

Robert Winnnicki
22.04.2023 16:23 Robert Winnicki: "Kowalczyk powinien pójść siedzieć za to, co zrobił rolnictwu"

Robert Winnicki z Konfederacji, który był gościem programu „6. Dzień Tygodnia” w Radiu Zet, krytycznie ocenił decyzje podejmowane przez Henryka Kowalczyka, byłego ministra rolnictwa, który podał się do dymisji, gdy polscy rolnicy protestowali w sprawie importu zboża z Ukrainy. - Powinien pójść siedzieć za to, co zrobił rolnictwu — ocenił polityk.

Sondaż
04.04.2023 19:06 Sondaż bezlitosny dla ocenili Mentzena i Kaczyńskiego. Polacy nie mają wątpliwości

Ostatnie sondaże okazały się wyjątkowo pomyślne dla Konfederacji, która może stać się koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, a także trzecią siłą w nowym Sejmie. Jak pokazuje najnowsze badanie zlecone przez Wirtualną Polskę, taka ewentualność budzi poważne obawy wśród Polaków.