Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Michał Szczerba ostro o Braunie. "Powinien wylecieć na zbity pysk z Konfederacji”
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 15.12.2023 20:54

Michał Szczerba ostro o Braunie. "Powinien wylecieć na zbity pysk z Konfederacji”

michał szczerba polityk grzegorz braun
Goniec, TVN24 / AFP

Poseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Mateuszem Baczyńskim poruszył temat skandalicznego zachowania Grzegorza Brauna w Sejmie. Według niego czyn posła Konfederacji może nieść reperkusje dla Polski na arenie międzynarodowej

Michał Szczerba bez ogródek o Braunie. „Wyeliminować z życia publicznego”

Poseł Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z Mateuszem Baczyńskim z Goniec.pl mocno skomentował czyn Grzegorza Brauna. Przypomnijmy, że poseł Konfederacji wyszedł na sejmowy korytarz, zabrał po drodze gaśnicę i zgasił zapalone świece chanukowe – menorę

Ponadto uderzył kobietę, która próbowała go zatrzymać, po czym powiedział jej „że nie jest kobietą i powinna się wstydzić”. Obłąkańczy, antysemicki czyn posła stał się skandalem na skalę międzynarodową.

Michał Szczerba jednoznacznie potępił czyn Brauna, odnosząc się także do śledztwa, które w tej sprawie wszczęła prokuratura. Uważa, że sprawa, w tym także motywacje Brauna, powinny być dokładnie zbadane, a on sam powinien odnieść poważne konsekwencje.

– Uważam, że powinien mieć postawione zarzuty i w zasadzie wyeliminowany z życia publicznego.

W mocnych słowach odniósł się do skandalicznej postawy posła:

– Marian Turski nazwał Brauna polskim faszystą i tak rzeczywiście jest. Ale faszyzm w Polsce nie przejdzie. Faszyzm nie jest tolerowany i takie zachowania są niegodne.

Niebywałe nagranie z Gliwic. Tak odśnieżali dach. Internauci bezlitośni

Michał Szczerba o Konfederacji

Poseł Platformy obywatelskiej skomentował także brak działań Konfederacji w tej sprawie. Odwołuje się także do jej obecności w Prezydium Sejmu.

To coś niedopuszczalnego, że taka osoba nadal jest w klubie Konfederacji. Uważam, że jeżeli ten klub się od niego nie odetnie, nie wyrzuci go na zbity pysk i nadal będzie uważał, że pan ma prawo do przedstawiciela w Prezydium Sejmu to powinniśmy wyciągnąć również z tego takie konsekwencje.

Konsekwencje międzynarodowe po szaleństwie Brauna. Szczerba nie pozostawia wątpliwości

Poseł Platformy Obywatelskiej zauważa międzynarodowe poruszenie czynem Brauna. Według niego może on mieć poważne konsekwencje dla wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

To co się wczoraj stało, miało konsekwencje wewnętrzne, ale również zewnętrzne, związane z wizerunkiem Polski na świecie.

Mateusz Baczyński zapytał posła o zdanie względem pozycji Polski na arenie międzynarodowej w obliczu tak głośnego skandalu. Odniósł się on tym samym do komentarza ambasadora Izraela, który określił czyn Brauna jako „hańba”.

To była hańba (…) Ważna była szybka reakcja nowego ministra Spraw Zagranicznych, dzisiaj już zaprzysiężonego (…) Trzeba dokładnie zbadać całą sprawę bo tam był oczywiście antysemicki akt, który trzeba napiętnować.

Źródło: Goniec.pl