Wiadomosci.Goniec.pl > Platforma Obywatelska

Platforma Obywatelska

Donald Tusk
27.04.2024 20:59 Wydało się, jaki majątek posiada Donald Tusk. Horrendalne kwoty

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała na swojej stronie internetowej oświadczenie o zeszłorocznych dochodach i oszczędnościach premiera. Oszczędności Donalda Tuska robią wrażenie. 

China's President Xi Jinping (R) talks to his Polish counterpart Andrzej Duda on June 20, 2016 at the presidential palace in Warsaw
22.04.2024 13:11 Michał Lubina: Polscy politycy są jak Kargul i Pawlak. Walczą o miedzę, nie patrzą szeroko. Dla mnie to szokujące

Likwidacja Ośrodka Badań Azji w MON to jest skok na główkę do pustego basenu. Cały świat zwraca się ku Azji, a my po prostu robimy odwrót i się zamykamy - ostrzega w rozmowie z Gońcem prof. Michał Lubina.

Szef MSZ Radosław Sikorski
02.04.2024 12:14 Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Jest reakcja Radosława Sikorskiego

- Osobiście poprosiłem ambasadora Izraela Ja’akowa Liwne o pilne wyjaśnienia. Zapewnił mnie, że Polska wkrótce otrzyma wyniki badania tej tragedii. Przyłączam się do kondolencji wobec rodziny naszego dzielnego wolontariusza oraz wszystkich cywilnych ofiar w Strefie Gazy - napisał w serwisie X (dawniej Twitter) szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Premier Donald Tusk
02.04.2024 11:08 Nerwowo w rządzie Donalda Tuska. Ci ministrowie mogą stracić stanowiska

100 dni rządu Donalda Tuska za nami i niedługo może dojść do pierwszych przetasowań w jego szeregach. Jak donosi dziennik "Rzeczpospolita" - aż pięciu ministrów może stracić stanowiska. Pomocne w rekonstrukcji mają być zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Kto znalazł się na cenzurowanym u premiera? 

piotr wawrzyk
26.02.2024 15:27 Piotr Wawrzyk przed komisją śledczą. Odmówił składania zeznań

W poniedziałek (26 lutego)  rozpoczęło się przesłuchanie Piotra Wawrzyka przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Pełnomocnik byłego wiceszefa MSZ na wstępie złożył wniosek o wyłączenie z prac komisji jej przewodniczącego, Michała Szczerby. Chwilę później Wawrzyk oświadczył, że odmawia składania zeznań.

Donald Tusk
11.02.2024 20:33 Awantura na wiecu Donalda Tuska. "Proszę odejść"

Donald Tusk zakończył zimowy odpoczynek i wybrał się do Morąga (woj. warmińsko-mazurskie), by spotkać się z wyborcami. Podczas wiecu premier odpowiadał głównie na pytania protestujących rolników. Nie obyło się jednak bez awantury. Jedna z uczestniczek spotkania nie zdołała utrzymać emocji na wodzy.

Magdalena Filiks
02.01.2024 22:39 Wstrząsające kulisy śledztwa ws. śmierci syna posłanki PO. "Czytają sobie chłopaki moje akta"

Posłanka PO Magdalena Filiks ujawniła we wtorek 2 stycznia w mediach społecznościowych szokujące kulisy śledztwa w sprawie śmierci jej syna, który w 2023 roku popełnił samobójstwo. Filiks, mimo iż jest stroną poszkodowaną, wciąż nie ma wglądu do akt sprawy. - Wgląd otrzymały pisowskie media i pisowscy aparatczycy - zastraszając mnie publicznie - napisała posłanka.

michał szczerba polityk grzegorz braun
15.12.2023 20:54 Michał Szczerba ostro o Braunie. "Powinien wylecieć na zbity pysk z Konfederacji”

Poseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Mateuszem Baczyńskim poruszył temat skandalicznego zachowania Grzegorza Brauna w Sejmie. Według niego czyn posła Konfederacji może nieść reperkusje dla Polski na arenie międzynarodowej

donald tusk
08.12.2023 12:43 Jakim premierem będzie Donald Tusk? Najnowszy sondaż IBRiS

Polacy zostali zapytani o zdanie wobec nadchodzących rządów Donalda Tuska. Odpowiedzi mogą zaskakiwać. Większość ma negatywne oczekiwania. Nawet ci, którzy nie głosują na PiS.

Donald Tusk
16.10.2023 06:53 Donald Tusk zostanie premierem? Wymowna reakcja lidera PO

Donald Tusk zostanie nowym premierem? Podczas wieczoru wyborczego padło pytanie poruszające ten temat, a odpowiedź lidera Platformy Obywatelskiej jest wyjątkowo wymowna. W sztabie KO nikt nie krył radości i Donald Tusk nie był wyjątkiem.

Donald Tusk
08.08.2023 22:11 Platforma Obywatelska - program partii na wybory parlamentarne 2023

Wiadomo, że Platforma Obywatelska pójdzie do wyborów wraz z partnerami z Koalicji Obywatelskiej. Zaprezentujemy tutaj jednak postulaty, które mają na ustach politycy z partii Donalda Tuska. Co zawarli w swoim programie wyborczym?

Donald Tusk telefon
27.07.2023 14:59 Donald Tusk zadzwonił do wyborców KO. "Prędzej spodziewałabym się lotu w kosmos"

Lider PO Donald Tusk zadzwonił do pani Joanny, która wpłaciła na kampanię PO. Przewodniczący Platformy wykonał telefon także do kilku innych osób, które wspierają jego partię przed nadchodzącymi wyborami. Większość z nich była mocno zaskoczona, że mogą porozmawiać z politykiem. 

Donald Tusk zapowiada marsz
22.07.2023 17:38 Donald Tusk zapowiada wielki marsz tuż przed wyborami. "Wystawił się na strzał" [OPINIA]

W środę (19.07) Donald Tusk zapowiedział "marsz miliona serc", który ma się odbyć 1 października w Warszawie. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ najprawdopodobniej dwa tygodnie później odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Krok Donalda Tuska jest odważnym posunięciem. Organizacja tak polaryzującego społeczeństwo wydarzenia tuż przed wyborami jest dla opozycji zarówno szansą, jak i zagrożeniem, a jak przekonywał w rozmowie z redakcję Goniec.pl ekspert ds. wizerunku i marketingu politycznego, "Tusk wystawił się na strzał".

Donald Tusk
04.06.2023 19:35 Donald Tusk złożył ślubowanie podczas marszu 4 czerwca. "Będziemy bili się o wolną Polskę"

Dziś (4.06) ulicami Warszawy przeszedł marsz zwolenników opozycji. Najważniejszym mówcą był przewodniczący PO Donald Tusk. Polityk zdecydował się złożyć uroczyste ślubowanie. Zapowiedział, z jakim przesłaniem opozycja idzie do jesiennych wyborów parlamentarnych.