Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zastąpił Brauna. Nowy poseł Konfederacji za związkami partnerskimi
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 29.06.2024 14:29

Zastąpił Brauna. Nowy poseł Konfederacji za związkami partnerskimi

Michał Połuboczek
Fot. Polsat News/"Debata dnia" (28.06.2024)

Michał Połuboczek z Konfederacji zaskoczył wszystkich zebranych w studiu Polsat News. Poseł, który niedawno objął mandat po Grzegorzu Braunie, przyznał, że w Sejmie zagłosowałby za wprowadzeniem związków partnerskich. Podkreślił, ze ułatwiłoby to życie Polkom i Polakom.

Ustawa ws. związków partnerskich. Poseł Konfederacji zaskoczył wszystkich

W rządowej koalicji trwa spór na temat projektu ustawy ws. związków partnerskich. Politycy PSL nie chcą, aby w ich ramach możliwe było przysposabianie dzieci czy zmiana nazwiska. Dotychczas nie zgadzali się także na zezwolenie na organizowanie uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Niesamowity grób wybitnego Polaka. Czegoś takiego nie było jeszcze na Powązkach

Poseł Konfederacji jest za związkami partnerskimi

Jak się okazuje, zwolennikiem ustawy okazał się poseł Konfederacji. W piątkowych wydaniu programu ”Debata Dnia” Polsat News, Michał Połuboczek zaskoczył wszystkich zebranych w studiu przyznając, że podczas głosowania poparłby wprowadzenie związków partnerskich do przepisów.

Uważam, że jesteśmy po to, aby ludziom ułatwiać życie. Jeśli związki partnerskie w pewnej formule pomogą walczyć z biurokracją w tym kraju... Kto też zabrania robić ceremonie, czy też góralskie wesele na 500 osób po takiej ceremonii? To jest wolność, mają prawo – tłumaczył.

ZOBACZ: Doradca prezydenta Dudy odwołany. Jest pismo od Tuska

Michał Połuboczek: skupiliśmy się na ułamku problemu

Połuboczek podkreślił, że zdecydowaną większość związków partnerskich będą zawierać pary heteroseksualne.

Skupiliśmy się na ułamku problemu, mówiąc, że to dotyczy tylko środowiska LGBT. To ułatwienie dla ludzi, którzy nie chcą wchodzić w formułę ślubu. Dlaczego nie dać im takiej możliwości? – dodał.

Agnieszka Gozdyra spytała polityka, ilu członków jego klubu ma podobny pogląd. Odparł, że ”pół na pół”. Na deklarację posła zareagowała Dorota Łoboda z Koalicji Obywatelskiej.

Bardzo trzymam kciuki za mandat Grzegorza Brauna, bo miałam go tak serdecznie dość w polskim parlamencie, że naprawdę ucieszyłam się, że będą się z nim mordować w Brukseli. Ale nie spodziewałam się, że to może być taka zamiana – powiedziała.

Dodała, że jej zdaniem to właśnie Konfederacja może ”dostarczyć” brakujące głosy do przegłosowania ustawy, których nie zapewni PSL