Przemysław Czarnek
25.02.2024 11:41 Przemysław Czarnek uderzył w szefową KE. "Nie obiecuj głupot"

Przemysław Czarnek udowadnia, że wciąż jest w formie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, wraz z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem, gościł ostatnio w Lublinie, gdzie spotkał się z wyborcami partii. Podczas jego przemówienia nie zabrakło oskarżeń pod adresem obecnego rządu i krytyki ostatnich działań władz Ukrainy, związanych z protestami rolników. Ponadto, po raz kolejny oberwało się także szefowej Komisji Europejskiej, której polityk zarzucił, że "obiecuje głupoty”. 

jarosław kaczyński
22.02.2024 15:23 Kaczyński nie będzie już szefem PiS? Padła ważna deklaracja

Kwestia politycznej emerytury Jarosława Kaczyńskiego ponownie pojawiła się w mediach. Prezes PiS miał już kilka miesięcy temu poinformować swoich najbliższych współpracowników o dacie swojego odejścia. Teraz jednak nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Jarosław Kaczyński
21.02.2024 14:37 Kaczyński wprost o swojej emeryturze. Wystarczyły dwa słowa

Prezes PiS otrzymał wyjątkowo bezpośrednie pytanie na temat swojej politycznej przyszłości. Czy Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? Wystarczyły dwa słowa. Dyskusja rozgorzała ze względu na wypowiedź prof. Andrzeja Nowaka, który jest intelektualnym autorytetem prawej strony sceny politycznej.

Szymon Hołownia
20.02.2024 20:55 Siedmiu posłów PiS ukaranych. Poszło o Wąsika i Kamińskiego

Siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości ukaranych przez Szymona Hołownia To pokłosie “szturmu” na Sejm po wyjściu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z więzień. Siedem osób z partii Jarosława Kaczyńskiego dopuściło się względem Straży Marszałkowskim niedopuszczalnych rzeczy. Jaką karę przewidziano?

Jarosław Kaczyński Monika Pawłowska
18.02.2024 15:29 Jarosław Kaczyński ma problem. Chodzi o mandat po Kamińskim

Saga związana ze skazaniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika trwa. Prawo i Sprawiedliwość upiera się, że obaj politycy nadal powinni zasiadać w Sejmie, a także wywiera presję na swoich członków, by odmówili przejęcia po nich mandatów. Niespodziankę partii Jarosława Kaczyńskiego może jednak sprawić znana z częstej zmiany poglądów Monika Pawłowska. Była posłanka ugrupowania ponoć poważnie zastanawia się nad powrotem na Wiejską i ma już w tym cichych sojuszników. Negocjacje są w toku.

Jarosław Kaczyński Donald Tusk
16.02.2024 20:05 Najnowszy sondaż wyborczy. Donald Tusk świętuje

Alarmujące dane dla Jarosława Kaczyńskiego. Centrum Badania Opinii Społecznej, jak co miesiąc, zapytało Polaków o to, kogo poparliby w najbliższych wyborach parlamentarnych. Z badania wprost wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości może póki co zapomnieć o powrocie do władzy. Jego partię jeszcze rok temu popierało grubo ponad 30 proc. Polaków, dziś jest ich już tylko 24 proc. Powody do radości ma za to Donald Tusk.

Tusk
16.02.2024 09:33 Zastępca Ziobry ostro do Tuska. "Inaczej okaże się pan lamusem"

Były wiceminister sprawiedliwości w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Michał Woś nie szczędził mocnych słów pod adresem Donalda Tuska. Wszystko w związku z ostatnimi wypowiedziami premiera na Radzie Gabinetowej. "Inaczej okaże się pan lamusem" - napisał pod adresem szefa rządu.

Morawiecki
12.02.2024 11:19 Media: Morawiecki na "liście Pegasusa". Były premier miał być inwigilowany

Jak informują dziennikarze RMF FM, były premier Mateusz Morawiecki miał być wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości inwigilowanych przez służby znajdujące się pod nadzorem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ta sprawa miała być jednym z głównych tematów zeszłotygodniowego posiedzenia kierownictwa partii.

Maciej Orłoś Teleexpress
07.02.2024 18:17 "Teleexpress" z materiałem spod Sejmu. Mocne sceny z Kamińskim

"Teleexpress" znów zrobił duże wrażenie na widzach. W środowym wydaniu, które poprowadził Maciej Orłoś, pojawiło się wiele interesujących materiałów. Największe wrażenie zrobiły niewątpliwie te ze świata polskiej polityki. Fani programu TVP mogli zobaczyć na własne oczy sceny, do których doszło pod Sejmem.

Szymon Hołownia
07.02.2024 10:59 Szymon Hołownia o awanturze pod Sejmem. "Polityczne chuligaństwo"

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia na konferencji prasowej ocenił to, co wydarzyło się przed budynkiem Sejmu. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, którzy utracili mandat poselski, próbowali wtargnąć do Sejmu i wziąć udział w obradach. Wraz z innymi politykami PiS przepychali się ze Strażą Marszałkowską. Nie obyło się bez krzyków i szarpaniny. 

awantura przed Sejmem
07.02.2024 10:18 Awantura pod Sejmem. Kamiński i Wąsik próbowali wejść do budynku

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik próbowali wejść do budynku Sejmu. Doszło do awantury, krzyków i przepychanek ze Strażą Marszałkowską. Politykom towarzyszyli inni członkowie PiS, w tym m.in. Jarosław Kaczyński. Kamiński i Wąsik utracili mandat poselski. Oni sami, i ich ugrupowanie polityczne, jest  jednak innego zdania. Ostatecznie politycy do Sejmu nie weszli. Głos zabrał marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Mariusz Kamiński
07.02.2024 09:36 Mariusz Kamiński wspomniał pobyt w więzieniu. "Nieludzkie"

Mariusz Kamiński zapowiedział, że w środę pojawi się w Sejmie i będzie realizował swój mandat poselski. Na antenie Polsatu opowiedział też o swoim pobycie w więzieniu. Potwierdził, że był przymusowo dokarmiany:  “to było nieludzkie działanie, próba złamania”. 

zbigniew ziobro polityk
06.02.2024 15:22 Zbigniew Ziobro „walczy o życie”. Poseł Suwerennej Polski przekazał szczegóły

Kilka miesięcy temu media po raz pierwszy obiegła informacja o złym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Poseł Suwerennej Polski przekazał dramatyczną informację o jego obecnej kondycji zdrowotnej. Były minister sprawiedliwości ma „walczyć o życie”.

orlen logo
06.02.2024 13:14 Rewolucyjne zmiany w Orlenie. Kolejne osoby tracą stanowiska

Zarząd Orlenu podjął we wtorek decyzję o kolejnych zmianach na kluczowych stanowiskach. Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki zdecydowało o odwołaniu wszystkich członków rady nadzorczej. Funkcję tym samym utracił przewodniczący rady Wojciech Jasiński, były minister skarbu państwa i były poseł PiS.

Mateusz Morawiecki polityk
04.02.2024 20:46 Awantura na spotkaniu z Morawieckim. Zadał jedno pytanie i się zaczęło

W sobotę odbył się wiec Mateusza Morawieckiego ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. „Spotkanie Wolnych Polaków” powinno odbyć się bez żadnych problemów, a jednak doszło do poważnego incydentu. Próba zadania jednego pytania wywołała prawdziwą awanturę.

jarosław kaczyński mównica wystąpienie
04.02.2024 19:48 Jarosław Kaczyński ma poważne problemy. Śledczy wkroczyli do akcji

Prokuratura podjęła ważną decyzję. Już niedługo ruszy śledztwo w sprawie „dwóch wież”, czyli deweloperskiego projektu spółki Srebrna, powiązanego z Jarosławem Kaczyńskim. Inwestycja szybko upadła. Prezes PiS został oskarżony przez biznesmena odpowiedzialnego za przygotowanie „dwóch wież”, natomiast prokuratura w czasach rządów Zbigniewa Ziobro odmówiła wszczęcia śledztwa. Teraz sprawa może wreszcie doczekać się należytego zbadania. 

Jarosław Kaczyński Maciej Wąsik
03.02.2024 19:28 Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wywołał Macieja Wąsika. "Tu siedzi poseł"

Jarosław Kaczyński podczas sobotniego wystąpienia na wiecu Prawa i Sprawiedliwości w Płocku zwrócił się do obecnego na sali Macieja Wąsika. "Nie możemy się godzić na te nadużycia, które dotyczą posłów z tego okręgu" - grzmiał prezes PiS. Były poseł, który niedawno opuścił areszt, nie krył emocji.

Mateusz Morawiecki
03.02.2024 18:55 Nagrali, co działo się na spotkaniu z Morawieckim. "Czy oni są normalni?"

Mateusz Morawiecki w sobotę 3 lutego spotkał się z mieszkańcami Legnicy (woj. dolnośląskie). Wydarzenie, w którym wziął udział były prezydent, zdecydowanie nie należało do tradycyjnych. Gdy na scenie pojawił się wodzirej, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nagranie robi furorę w mediach społecznościowych.

Maciej Wąsik Mariusz Kamiński
02.02.2024 12:30 Maciej Wąsik zabrał głos ws. wizyty w Sejmie. Co z Mariuszem Kamińskim?

Maciej Wąsik poinformował, że zamierza wziąć udział w środowym posiedzeniu Sejmu. Zwolniony niedawno z więzienia polityk PiS stwierdził na antenie Radia Plus, że jego zdaniem marszałek Sejmu Szymon Hołownia “nie powinien decydować, kto jest posłem, a kto nie”, bowiem "o tym decydują wyborcy".

Piotr Kaleta
01.02.2024 19:25 Poseł PiS w "Raporcie Gońca" nie ma wątpliwości. "Ekipa Tuska nie cofnie się przed niczym"

Jednym z gości dzisiejszego wydania programu "Raport Gońca" był Piotr Kaleta z PiS. Polityk w rozmowie z Erykiem Błaszakiem z Gońca skomentował m.in. wczorajszą decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy budżetowej i jednoczesnym skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego. Nie zabrakło ostrych słów w kierunku obecnej władzy. - Jesteśmy w tej chwili na wojnie politycznej - stwierdził Kaleta.

Ministerstwo zdrowia brama
31.01.2024 12:21 Zarobki i premie prezesów pod resortem zdrowia. Znamy kwoty

Ministerstwo Zdrowia pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości miało sowicie wynagradzać prezesów podległych mu jednostek. Prezesi mogli liczyć nie tylko na wysokie zarobki, ale i premie. Rekordzista otrzymywał miesięcznie 40 tys., a dodatkowo mógł liczyć na premie w wysokości 80 tys. zł.

Mateusz Morawiecki
29.01.2024 16:31 Chwycił za mikrofon na spotkaniu z Morawieckim. Sala oburzona

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w Polskę na spotkania otwarte z wyborcami. Były premier Mateusz Morawiecki pojawił się w niedzielę w Gdańsku, gdzie pośród zebranych - w większości sympatyków PiS - pojawił się także młody chłopak o zgoła odmiennych poglądach, który w pewnym momencie zabrał głos i starł się z Morawieckim. Na reakcję oburzonej sali nie musiał długo czekać.

Mariusz Kamiński
29.01.2024 15:37 Sąd zdecydował ws. Mariusza Kamińskiego. Sprawa została umorzona

Sąd podjął decyzję w związku z przymusowym dokarmianiem Mariusza Kamińskiego w więzieniu. Sędzia w uzasadnieniu poinformował o “bezprzedmiotowości” całej sprawy zgłoszonej przez obrońcę skazanego polityka PiS.

Jarosław Kaczyński Parlament Europejski
29.01.2024 15:19 PiS szykuje się na wybory do Parlamentu Europejskiego. Jarosław Kaczyński znalazł zaskakującego kandydata

Rozpoczął się wyścig polityków o miejsca na listach do Parlamentu Europejskiego. Poważna walka zapowiada się m.in. w Prawie i Sprawiedliwości, gdzie chętnych jest o wiele więcej niż potencjalnych mandatów. Tradycyjnie, na największe poparcie kandydaci partii Jarosława Kaczyńskiego mogą liczyć na wschodzie kraju, w tym na Podkarpaciu. Właśnie stamtąd, jak dowiedziało się Radio ZET, ma wystartować były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, ale nie tylko on. W spekulacjach coraz częściej pojawia się nazwisko jeszcze jednego, zaskakującego pretendenta. O kogo chodzi?

Adam Bodnar
29.01.2024 10:51 PiS uderza w Adama Bodnara. Jest zawiadomienie do prokuratury

Prawo i Sprawiedliwość nie zatrzymuje się i znów uderza w rząd Donalda Tuska. W ostatnim czasie zmasowana fala krytyki spada przede wszystkim na ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Partia Jarosława Kaczyńskiego już w ubiegłym tygodniu zapowiedziała złożenie wniosku o wotum nieufności wobec polityka. Dziś (29 stycznia) z kolei przekazano, że w spawie jego działań, o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomiona zostanie prokuratura.

maciej wąsik polityk pis
27.01.2024 23:07 Maciej Wąsik nie traci humoru, publicznie zadrwił z wpadki TVP. "A jednak byłem w Sejmie"

Skazani prawomocnym wyrokiem Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są na wolności za sprawą kolejnego ułaskawienia. Do ostatnich chwil nie było wiadomo, czy politycy PiS pojawią się na posiedzeniach Sejmu w tym tygodniu. Jak się okazuje, humor nie opuszcza Macieja Wąsika, który zaledwie cztery dni temu wyszedł z więzienia. Odpowiedział on także zarzutami w stronę marszałka Sejmu: “Pan się boi Zwykłych Ludzi”.

Antoni Macierewicz, Sejm
26.01.2024 14:11 Antoni Macierewicz zablokował mównicę w Sejmie. Włodzimierz Czarzasty musiał sięgnąć po ostateczność

Wielkie zamieszanie w Sejmie. Piątkowe (26.01) obrady są wyjątkowo niespokojne i posłowie nieustannie sobie przeszkadzają. Na sali plenarnej co chwila rozbrzmiewają krzyki, a marszałkowie nie nadążają z uspokajaniem polityków. Antoni Macierewicz niemal został wykluczony z posiedzenia. Nie chciał zejść z mównicy.

więzienie, strażnik więzienny, Mariusz Kamiński
26.01.2024 13:08 Mariusz Kamiński był torturowany za kratami? Służba Więzienna odpowiedziała na zarzuty

Mariusz Kamiński był torturowany w więzieniu w Radomiu? Oskarżenia ze strony Jarosława Kaczyńskiego doczekały się jednoznacznej odpowiedzi ze strony Służby Więziennej. Komunikat nie pozostawia żadnych złudzeń na temat tego, co działo się w czasie przebywania skazanego polityka PiS za murami aresztu.