Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Joński o propagandowym filmie TVP o Tusku: mam nadzieję, że Kurski odpowie za fabrykę hejtu i szczujni
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 13.06.2024 19:54

Joński o propagandowym filmie TVP o Tusku: mam nadzieję, że Kurski odpowie za fabrykę hejtu i szczujni

Dariusz Joński
Fot. East News/Pawel Wodzynski

To się wpisywało w całą narrację PiS-u, który od świtu do nocy był jedną wielką fabryką hejtu i szczucia na Donalda Tuska i wszystkich, którzy byli w Koalicji Obywatelskiej. Ja odczuwałem to na własnej skórze – komentuje ujawniony przez Gońca propagandowy film TVP Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

Tajemniczy film TVP, który miał uderzyć w Donalda Tuska. ”Chamska, tępa propaganda”

We wtorek opisaliśmy w Gońcu, jak TVP na zlecenie Jacka Kurskiego zamierzało uderzyć w Donalda Tuska. Choć premiera była zaplanowana na powrót byłego premiera do polskiej polityki, a na produkcję materiału wydano ponad 250 tys. zł, ten nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Montując ten film, wstydziliśmy się, że to tak wygląda. Nie dlatego, że to chamska, tępa propaganda robiona za publiczne pieniądze na polityczne zlecenie, tylko że… to jest tak słabe – powiedział w rozmowie z Gońcem były pełnomocnik zarządu TVP Piotr Kania.

Czarnek entuzjastycznie o statuetce Dzbana Roku: mam na nią piękny i godny plan

Dariusz Joński: mam nadzieję, że Kurski odpowie za fabrykę hejtu i szczucia

Doniesienia o materiale TVP z czasów PiS skomentowali w swoich mediach społecznościowych przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Dariusz Joński w rozmowie z Gońcem podkreślił, że podobnego rodzaju ataki były stałym elementem polityki ówczesnego rządu.

To się wpisywało w całą narrację PiS-u, który od świtu do nocy był jedną wielką fabryką hejtu i szczucia na Donalda Tuska i wszystkich, którzy byli w Koalicji Obywatelskiej. Ja odczuwałem to na własnej skórze, to były codzienne ataki. To był kolejny epizod, tym razem nie pokazany, ale to nie ma żadnego znaczenia dlatego, że codziennie o 19.30 ta fabryka hejtu była uruchamiana po to, żeby obrzydzać, po to żeby wprowadzić w błąd, po to żeby oszukać opinię publiczną – mówił.

Dariusz Joński przyznaje, że cieszy się z faktu, że wyborcy nie wybrali Jacka Kurskiego do Parlamentu Europejskiego i ma nadzieję na poniesienie przez niego odpowiedzialności. 

Mam nadzieję, że odpowie za tą wielką fabrykę hejtu i szczujni, robioną za publiczne pieniądze – dodał.

ZOBACZ: Goniec ujawnia: Tak Kurski zamierzał uderzyć w Tuska. Publikujemy tajemniczy film TVP, który nigdy nie ujrzał światła dziennego

Dariusz Joński komentuje propagandowy film TVP

Polityk Koalicji Obywatelskiej odniósł się także do niedawnej wypowiedzi Mateusza Morawieckiego o byłym prezesie TVP.

Ze dziwieniem przyjąłem wypowiedź Mateusza Morawieckiego, który po przegranych wyborach dopiero przyznał, że był zażenowany i miał dosyć polityki medialnej pana Kurskiego. Nie reagował wtedy, kiedy rządził, ani wtedy, kiedy dawał dodatkowe 3 miliardy złotych na tą szczujnie – powiedział Dariusz Joński.

Na pytanie o to, czy propagandowy film TVP powinien pozostawać w przestrzeni medialnej jako dowód, Dariusz Joński odpowiada twierdząco.

Tak, całe te osiem lat PiS-u będzie dowodem tego, co się działo w telewizji – ten film i każde wydanie ”Wiadomości” TVP. Myślę, że każdy, kto to oglądał, miał tego dość – podsumował.