Sondaż

Jarosław Kaczyński
12.04.2024 09:17 To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa PiS? Zaskakujący wybór Polaków

Już niebawem Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje, kto będzie stał na czele partii przez kolejne lata. Na razie swój udział w wyborach ogłosił jedynie aktualny lider ugrupowania Jarosław Kaczyński. Pozycja polityka wydaje się być niezagrożona, ale dyskusja na temat jego przyszłych następców wciąż się toczy. Radio ZET zapytało Polaków, kto mógłby zastąpić Kaczyńskiego.

urna wyborcza
08.04.2024 21:58 Sondaż Gońca: Dwukadencyjność włodarzy miast i gmin. Polacy mają jasne zdanie

Za nami I tura wyborów samorządowych 2024. W wielu miastach, wsiach i gminach to wystarczyło, by rozstrzygnąć, kto przez kolejne 5 lat będzie nimi zarządzał. W przypadku niektórych jednostek samorządu terytorialnego, wybory były tylko formalnością potwierdzającą status quo dotychczasowych włodarzy. Ale czy Polacy popierają polityczny monopol? O to zapytała na nasze zlecenie pracownia SW Research.

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
05.04.2024 17:43 Ostatni sondaż IBRiS przed wyborami samorządowymi. Zaskakujące wyniki

Sondaż przedwyborczy dowodzi, że walka kandydatów będzie trwała do samego końca. IBRiS zbadał, na jakie poparcie mogą liczyć partie polityczne. PiS, KO oraz Trzecia Droga znajdują się na podium, ale jednocyfrowy wynik nie będzie dla Szymona Hołowni zadowalający.

Jarosław Kaczyński
23.03.2024 14:15 Polacy ocenili przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego

27,6 proc. Polek i Polaków uważa, że na przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego przed komisją ds. nielegalnej inwigilacji lepiej niż jej członkowie wypadł prezes Prawa i Sprawiedliwości, zaś przeciwnego zdania jest 35,1 proc. pytanych - wynika z sondażu pracowni SW Research na zlecenie portalu Goniec.pl. Lider Zjednoczonej Prawicy odpowiadał na pytania o zakup i użycie Pegasusa w piątek 15 marca i zapewne nie po raz ostatni. Data kolejnego przesłuchania nie jest jeszcze znana.

strajk kobiet
22.02.2024 14:19 Sondaż Gońca: prawie 53 proc. Polaków "za" liberalizacją prawa do przerywania ciąży

W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla Gońca przez pracownię SW Research zapytaliśmy Polki i Polaków o to, jak odnoszą się do pomysłu legalizacji prawa do przerywania ciąży do 12. tygodnia. Wyniki badania wydają się stanowić jasny sygnał dla rządzących, którzy w tej sprawie są podzieleni. Większość z nas zdecydowanie oczekuje zmian w obecnych uregulowaniach prawnych.

sejm kaczyński
08.02.2024 23:04 Nowy sondaż. PiS jest w fatalnej sytuacji

Najnowszy sondaż wykonany przez Opinia24 (dawniej Kantar Public) nie pozostawia żadnych złudzeń co do słabnącej pozycji Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała diametralny spadek poparcia na rzecz rosnącej przewagi Koalicji Obywatelskiej. Wynik pozostałych partii może jednak zaskoczyć.

Donald Tusk, sondaż  SW Research i Goniec..pl
31.01.2024 16:57 Sondaż Gońca i SW Research: ponad 45 proc. Polaków pozytywnie ocenia rząd Tuska

Spytaliśmy Polaków, jak oceniają pierwsze tygodnie pracy rządu Donalda Tuska. Ponad 45 proc. ankietowanych  wyraża zadowolenie, przeciwnego zdania jest 28 proc. osób. Sondaż przeprowadziła  firma SW Research, na zlecenie Goniec.pl.

Jarosław kaczyński pis politycy
31.01.2024 10:54 Polacy wskazali następcę Jarosława Kaczyńskiego w PiS. Ciekawe wyniki sondażu

Jarosław Kaczyński według zapowiedzi ma zrezygnować z funkcji prezesa PiS już w 2025 r. Jak wynika z sondażu IBRiS, większość badanych chciałaby jego szybszego odejścia. Ankieterzy zapytali Polaków także o następcę prezesa. Ich odpowiedź może zaskoczyć.

Szymon Hołownia
08.12.2023 11:22 Jak Szymon Hołownia radzi sobie jako marszałek Sejmu? Polacy nie mają wątpliwości

Szymon Hołownia sprawdzi się w roli marszałka Sejmu? Zadaliśmy to pytanie Polkom i Polakom. Dawno nie pojawiła się aż tak wysoka zgodność wśród ankietowanych, ale ekspert SW Research wskazuje na jeden aspekt, o którym trzeba pamiętać. - Wyniki ankiety wskazywać mogą na to, że w dłuższej perspektywie poparcie będzie spadać - przekazał dla Goniec.pl dr hab. Jarosław Szczepański, radca prawny, wykładowca Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

parlament terlecki kaczyński
05.12.2023 10:38 Ujawniono najnowszy sondaż IBRIS. Szczególnie duży wzrost uzyskała jedna partia

Jak wyglądałyby wyniki wyborów parlamentarnych, gdyby te odbyły się  dzisiaj? Ujawnia to IBRiS dla "Rzeczypospolitej". Podium bez zmian, jednak jedna partia zanotowała znaczny wzrost.

Marsz Miliona Serc
03.10.2023 22:05 Najnowszy sondaż wyborczy. Tak na Polaków wpłynął Marsz Miliona Serc

Marsz Miliona Serc zmienił zdanie wyborców przed głosowaniem, które zaplanowano na 15 października? Najnowszy sondaż United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" obnażył prawdę w tej kwestii.

Sejm
30.08.2023 14:41 Kto wygra wybory parlamentarne? Polacy są przekonani o losie Zjednoczonej Prawicy

Z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że według Polaków Zjednoczona Prawica wygra wybory parlamentarne w 2023 roku. W ten sposób odpowiedziało 51,9 proc. badanych. Tylko 18,4 proc. uważa, że ta koalicja będzie w stanie samodzielnie rządzić.

Opozycja
30.08.2023 10:45 Opublikowano najnowszy sondaż wyborczy. Wiadomo, co Polacy sądzą o podziale opozycji

Ugrupowania opozycyjne nie wystartują w wyborach parlamentarnych ze wspólnej listy. Pracownia IBRIS zapytała Polaków czy takie rozwiązanie pomoże, czy zaszkodzi Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drodze. Przeprowadziła też najnowszy sondaż wyborczy.

Kaczyński, Mentzen
12.08.2023 19:53 Nowy sondaż wyborczy. Czarne chmury nad Jarosławem Kaczyńskim

Kilka dni temu oficjalnie weszliśmy w okres kampanii wyborczej. Coraz częściej pojawiać się będą więc sondaże prognozujące wyniki wyborów do parlamentu. W najnowszym badaniu Zjednoczona Prawica nadal jest na prowadzeniu, ale jej rządy może uratować jedynie sojusz z Konfederacją.

Sejm
08.08.2023 22:27 Nowy sondaż wyborczy. PSL i Szymon Hołownia w tarapatach?

Wybory parlamentarne już za 67 dni. Czy Zjednoczona Prawica zapewni sobie trzecią kadencję rządzenia? Oto najnowszy sondaż poparcia partii politycznych zrealizowany przez pracownię Social Changes.

Lokal wyborczy, głosowanie
05.08.2023 22:01 Nietypowy sondaż wyborczy. Ta partia mogłaby pokonać PiS i PO

SW Research przeprowadziło niecodzienny sondaż wyborczy. Polaków zapytano czy zagłosowaliby na partię, która miałaby w programie 10 konkretnych postulatów. Okazuje się, że takie ugrupowanie mogłoby pokonać w wyborach Zjednoczoną Prawicę i Koalicję Obywatelską.

Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
25.07.2023 17:16 Zaskakujące wyniki sondażu. Wiadomo, którym politykom ufa najwięcej Polaków

Właśnie opublikowano najnowszy sondaż dotyczący zaufania wobec polityków. Pierwsze miejsce na liście zajmuje prezydent Andrzej Duda. O ile drugi Rafał Trzaskowski nie dziwi, zaskakiwać może trzecie miejsce zestawienia.

Konfederacja
14.07.2023 14:46 Nowy sondaż wyborczy. Rekordowe poparcie dla Konfederacji

Właśnie opublikowano najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Zjednoczona Prawica pozostaje na prowadzeniu, jednak największe emocje budzi rekordowy wynik Konfederacji. Może się okazać, że powyborcza koalicja z tym ugrupowaniem będzie nieunikniona.

Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz
14.07.2023 13:04 PSL na wspólnej liście opozycji? "Albo niech porzucą Hołownię, albo niech radzą sobie sami"

Wciągnięcie PSL-u na listy Koalicji Obywatelskiej jest możliwe? Wszystko zależy od tego, jak partia Władysława Kosiniaka-Kamysza zachowa się wobec Polski 2050 Szymona Hołowni. Dziennikarze WP dotarli do szczegółów odnośnie do zakulisowych rozmów w tej sprawie.

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki
14.07.2023 11:20 Kiepskie wieści dla Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. Tak oceniają ich Polacy

Wyniki najnowszego sondażu IBRIS negatywnie odzwierciedlają stosunek Polaków do Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. To niekorzystne informacje przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Kaczyński, Mentzen
06.07.2023 16:02 Wyborcy Konfederacji pokrzyżują plany Jarosława Kaczyńskiego? Zaskakujący sondaż

Wszystkie sondaże wskazują na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie samodzielne rządzić, a jedyną opcją zdaje się koalicja z Konfederacją. Okazuje się jednak, że wyborcy tego ugrupowania nie chcą, by jego politycy współrządzili z PiS-em.

Sejm
06.07.2023 14:02 Jest nowy sondaż wyborczy. Rośnie dystans między Zjednoczoną Prawicą i Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż wyborczy nie pozostawia złudzeń. Zjednoczona Prawica jest wyraźnie umocniona na prowadzeniu i różnica dzieląca ją z Koalicją Obywatelską powiększa się. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, do izby dostaliby się przedstawiciele pięciu sojuszy.

Prawo i Sprawiedliwość
15.06.2023 13:48 Jest nowy sondaż wyborczy. PiS z bardzo dobrym wynikiem, ale i z kłopotami

Z najnowszego sondażu pracowni Research Partner wynika, że w wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby pierwsze miejsce z poparciem wynoszącym 34,9 proc. Jest to jeden z najwyższych wyników, jakie formacja Jarosława Kaczyńskiego osiągnęła w ostatnim czasie. Niemniej, jest niewystarczający do utrzymania samodzielnej większości w Sejmie.

Parlament
14.06.2023 09:17 Kto zdaniem Polaków wygra wybory? Jest najnowszy sondaż

Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski aż 40,9 proc. Polaków uważa, że w najbliższych wyborach najwięcej głosów zdobędzie PiS wraz z koalicjantami. Respondenci przewidują więc trzecią kadencję rządów Prawa i Sprawiedliwości. Duża część badanych sądzi jednak, że mimo wygranej partii Kaczyńskiego, to opozycja zdobędzie większość w Sejmie.

Sejm, obrady
12.06.2023 17:28 Najnowszy sondaż wyborczy. PiS ma powody do niepokoju

Według najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w ostatnią niedzielę, to PiS odniosłaby zwycięstwo. Niemniej, nie zdołałoby zdobyć większości parlamentarnej. Nawet zbliżenie z Konfederacją nie przyniosłoby korzyści Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński
12.06.2023 12:46 Doradca prezydenta ostrzega Jarosława Kaczyńskiego. "Panie prezesie, źle idzie"

W kolejnych badaniach opinii publicznej PiS utrzymuje przewagę, jednak niewiele wskazuje na to, że obecny obóz władzy będzie w stanie utrzymać samodzielne rządy w kolejnej kadencji. Ostatnio z apelem do Jarosława Kaczyńskiego zwrócił się Marcin Mastalerek, bliski doradca Andrzeja Dudy, zauważając, że partia jest obecnie w defensywie.

Sejm
12.06.2023 10:38 Najnowszy sondaż. Prawie połowa Polaków wierzy, że PiS wygra wybory

Według opublikowanego w poniedziałek (12.06) sondażu dla RMF i "DGP", blisko połowa Polaków uważa, że partia Prawo i Sprawiedliwość odniesie zwycięstwo w jesiennych wyborach do Sejmu. 21,7% badanych wyraziło zaś wiarę w zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej.

Sejm
11.06.2023 11:55 Najnowszy sondaż wyborczy. PiS odrabia straty?

Z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 35,9 proc. badanych, na KO - 29,6 proc, na Trzecią Drogę - 11 proc., a na Nową Lewicę - 7,2 proc.

  • 1
  • 2