Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Kto zdaniem Polaków wygra wybory? Jest najnowszy sondaż
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 14.06.2023 09:17

Kto zdaniem Polaków wygra wybory? Jest najnowszy sondaż

Parlament
fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski aż 40,9 proc. Polaków uważa, że w najbliższych wyborach najwięcej głosów zdobędzie PiS wraz z koalicjantami. Respondenci przewidują więc trzecią kadencję rządów Prawa i Sprawiedliwości. Duża część badanych sądzi jednak, że mimo wygranej partii Kaczyńskiego, to opozycja zdobędzie większość w Sejmie.

Najnowszy sondaż jasno pokazuje, kto zdaniem Polaków zwycięży w wyborach

Blisko 54 procent – tyle według sondażu wyniosłaby frekwencja, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę. Głosować nie ma zamiaru 43,2 procent ankietowanych (z czego aż 21,2 proc. zdecydowanie nie chce uczestniczyć w wyborach). Niezdecydowanych jest 2,8 proc.

Badani na pytanie jak ich zdaniem zakończą się jesienne wybory, w dużej większości opowiedzieli się za trzecią kadencją rządów Prawa i Sprawiedliwości. 40,9 proc. uważa, że to właśnie PiS wraz z koalicją zdobędzie najwięcej głosów.

Ile lat ma Jaruś z "Chłopaków do wzięcia"? Prawda w końcu wyszła na jaw

Opozycja przejmie władzę zdaniem części Polaków

Z kolei 32 proc. ankietowanych odpowiedziało, że najwięcej głosów zdobędzie PiS i jego koalicjanci, ale władzę w sejmie sprawować będzie opozycja. Niecałe 14 procent badanych uważa, że najwięcej głosów zdobędzie partia opozycyjna. 13,5 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, kto ich zdaniem zwycięży w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Wyborcy PiS wierzą w zwycięstwo

Również zwolennicy poszczególnych partii politycznych zostali wzięci pod uwagę w sondażu WP.  Jak się okazuje, 89 proc. badanych jest przekonanych, że to Prawo i Sprawiedliwość otrzyma najwięcej głosów i będzie rządzić kolejną kadencję w Sejmie. Wyborcy PiS wierzą w kolejne zwycięstwo. Z kolei sympatyzujący z opozycją wyborcy uważają, że mimo iż najwięcej głosów zdobędzie PiS i jego koalicjanci, to właśnie opozycja przejmie władzę - taką odpowiedź wybrało 48 proc. badanych.

Według niezdecydowanych również partia Jarosława Kaczyńskiego ma największą szansę na zwycięstwo. Tę odpowiedź wskazało 40 proc. ankietowanych.

 

Źródło: Wirtualna Polska