Wiadomosci.Goniec.pl > Koalicja Obywatelska

Koalicja Obywatelska

Donald Tusk
08.05.2024 15:03 Pilny komunikat Donalda Tuska. Nowi ministrowie w rządzie

Donald Tusk poinformował o dymisji czterech ministrów. Nowe nazwiska zostaną podane w piątek. Premier zaznaczył, że przeprowadzone zostały konsultację z prezydentem w sprawie rekonstrukcji rządu. Rezygnację ze stanowiska złożył już minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz.

Jarosław Kaczyński
29.04.2024 18:22 Kaczyński ma powody do zadowolenia. Najnowszy sondaż wskazał jasno

Mimo iż w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez CBOS liderem wciąż jest Koalicja Obywatelska, to Prawo i Sprawiedliwość depcze jej po piętach. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała znaczny wzrost poparcia.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
21.04.2024 21:40 Baczyński: Wyborcy nie chcą rewolucji. To zła wiadomość dla Kaczyńskiego

Wydawało się, że rewolucja jest o krok, ale na ostatniej prostej wyborcy postawili na spokój. To zła wiadomość dla Jarosława Kaczyńskiego, a dobra dla Donalda Tuska, który utrzymał stan posiadania w największych miastach i spokojnie może zbierać siły przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

jarosław kaczyński
19.03.2024 15:18 Jarosław Kaczyński zostanie ponownie przesłuchany na komisji śledczej. Jest data

Prezydium komisji śledczej ds. wyborów kopertowych podjęło decyzję o kalendarzu przesłuchań. Ujawniono, że według planu ostatnim świadkiem zostanie Jarosław Kaczyński. Według przewodniczącego komisji przesłuchanie prezesa PiS odbędzie się 23 maja.

Andrzej Duda
16.03.2024 13:13 Andrzej Duda zawetuje tabletkę "dzień po"? Jest "wyjście awaryjne"

Prezydent Andrzej Duda najprawdopodobniej nie zdecyduje się na podpisanie ustawy ws. tabletki "dzień po". Czy politycy obozu władzy przygotowani są na taką ewentualność? Szef sejmowej komisji zdrowia Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej zapowiada, że rząd ma przygotowany plan B.

marcin kierwiński, robert telus
07.03.2024 10:47 Minister przemawiał w Sejmie. Nagle podszedł do niego poseł z telefonem

W czasie wczorajszego posiedzenia Sejmu wielokrotnie odnoszono się do zamieszek, które miały miejsce tego samego dnia na proteście rolników. Ministrowi Marcinowi Kierwińskiemu zarzucano wydanie zgody na „zaatakowanie rolników”. „Banda prowokatorów atakuje polską policję kostką brukową, a wy atakujecie policję” – odpowiedział szef MSWiA. Chwilę później podszedł do niego poseł Prawa i Sprawiedliwości.

wojsko śmigłowiec niebo
03.03.2024 15:53 "Uważajcie". Dowództwo Generalne pilnie ostrzega Polaków

Trwają ćwiczenia DRAGON-24. W związku z manewrami NATO pojawia się coraz więcej fałszywych informacji. Ostatnio dotyczyły one rzekomego ataku Polski na Rosję. Głos w sprawie zabrało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Wydano specjalny komunikat.

Donald Tusk
17.02.2024 15:18 Donald Tusk wskazał jasny cel na wybory. Wymowne słowa

W sobotę w Warszawie swoją konwencję wyborczą prowadziła Koalicja Obywatelska. Premier Donald Tusk zadeklarował, że partia zmierza po zwycięstwo, "aby oddać władzę ludziom". - To jest wojna o wszystko - podkreślił. Głos zabrał także Rafał Trzaskowski.

Donald Tusk CPK
12.02.2024 19:48 Zapytaliśmy Polaków, co myślą o budowie CPK. Zaskakujący wniosek

W Polsce trwa żarliwa dyskusja na temat CPK. Donald Tusk podczas niedzielnego spotkania z wyborcami zadeklarował, że jego rząd zajmie się tematem w sposób “przemyślany i rozsądny”. Zadaliśmy więc Polakom pytanie: "Czy popiera Pan/Pani pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego?". Wyniki sondażu mogą zaskakiwać.

donald tusk adam glapiński
12.02.2024 11:09 Czy Adam Glapiński złamał prawo? Donald Tusk zapowiedział działania

W czasie spotkania z wyborcami w Morągu, premier Donald Tusk odniósł się do prezesa Narodowego Banku Polskiego. “Na razie cały czas badamy, na ile działania Adama Glapińskiego były zgodne z prawem” – powiedział. 

Donald Tusk
11.02.2024 20:33 Awantura na wiecu Donalda Tuska. "Proszę odejść"

Donald Tusk zakończył zimowy odpoczynek i wybrał się do Morąga (woj. warmińsko-mazurskie), by spotkać się z wyborcami. Podczas wiecu premier odpowiadał głównie na pytania protestujących rolników. Nie obyło się jednak bez awantury. Jedna z uczestniczek spotkania nie zdołała utrzymać emocji na wodzy.

Krzysztof Gawkowski
08.02.2024 17:59 Rząd zawiesza program „Laptop dla ucznia” i zawiadamia prokuraturę

Rząd zawiesza program darmowych laptopów dla uczniów IV klas szkół podstawowych. Wicepremier i minister cyfryzacji powiedział, że w sprawie „mogło dojść do popełnienia przestępstwa”. Członkowie rządu zaznaczyli, że zapewnienia PiS o zabezpieczeniu finansowania dla programu „Laptop dla ucznia” były „wielkim kłamstwem”. Zapowiadają zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Dariusz Joński
08.02.2024 13:00 Joński wprost o Kaczyńskim. "Stracił kontakt z rzeczywistością"

Gościem Mikołaja Dowejko w czwartkowym "Raporcie Gońca" 8 lutego był poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. Przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych skomentował m.in. metody rządzenia Jarosława Kaczyńskiego. Odniósł się również do tego, czy Zbigniew Ziobro zostanie wezwany przed komisję. Padła jasna deklaracja.

donald tusk
30.01.2024 15:20 Donald Tusk wycofuje wniosek Mateusza Morawieckiego. Chodzi o Konwencję Stambulską

Donald Tusk przekazał informację o podpisaniu dokumentu, który wycofuje wniosek złożony przez byłego premiera. Mateusz Morawiecki skierował go do Trybunału Konstytucyjnego. Dotyczył Konwencji Stambulskiej.

marek czyż dziennikarz tvp logo
20.12.2023 23:04 Wystąpił w TVP zamiast środowych „Wiadomości”. Kim jest Marek Czyż?

Dzisiejsze wydanie „Wiadomości” się nie odbyło. Pojawiło się natomiast oświadczenie zaprezentowane przez Marka Czyża, które zaskoczyło wielu widzów. Dziennikarz pracował niegdyś w Telewizji Polskiej, a teraz ma prowadzić nowy program informacyjny

pieniądze Donald Tusk
10.12.2023 14:05 Zawrzało w sprawie wypłat 800 plus. Ten wpis na oficjalnym profilu KO wywołał burzę

800 plus stało się powodem ataku na Platformę Obywatelską. W sobotę partia Donalda Tuska dodała bowiem post sugerujący, że noworoczna podwyżka świadczenia dla rodziców to efekt działań nowej władzy. Od razu pojawiły się zarzuty, że PO podpina się pod flagowy program PiS.

Jarosław Kaczyński Donald Tusk Szymon Hołownia
17.10.2023 01:11 Wybory 2023. Podliczono 99,59 proc. kart. Trwa liczenie ostatnich głosów, zaskakujące wyniki

15 października w Polsce odbyły się wybory parlamentarne i ogólnopolskie referendum. Już wstępne wyniki badań exit poll i late poll wskazywały, że głosowanie nie zakończyło się pomyślnie dla Prawa i Sprawiedliwości. Obóz władzy, mimo że wybory wygrał, na ten moment nie ma szans na samodzielne budowanie rządu. Wszystko wskazuje na to, że tak już zostanie.

debata
13.10.2023 08:49 Najnowszy sondaż wyborczy. Polacy jasno wskazali zwycięzcę, wynik może jednak zaskoczyć

Już za dwa dni, 15 października, odbędą się wybory parlamentarne 2023. Politycy wszystkich ugrupowań są już na finiszu kampanii wyborczej. W niedzielę to Polacy finalnie zdecydują o przyszłości kraju. Według najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET zwycięzca wyborów parlamentarnych jest zdecydowany. Zaskoczeni?

Wiec w Otwocku. Donald Tusk i Rafał Trzaskowski
30.09.2023 19:19 Marsz Miliona Serc. Klucz do zwycięstwa czy gwóźdź do trumny dla opozycji? [KOMENTARZ]

W niedzielę 1 października ulicami Warszawy przejdzie Marsz Miliona Serc organizowany przez Koalicję Obywatelską. Donald Tusk liczy, że niedzielne wydarzenie będzie dla opozycji kluczem do zwycięstwa i pozwoli jej narzucić temat kampanii na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi. Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza jednak oddać opozycji pola, co sprawia, że marsz niesie dla Donalda Tuska tyle samo możliwości, co zagrożeń. 

Atak na posłankę KO
25.09.2023 16:29 Posłanka KO została zaatakowana. Nieznany mężczyzna szarpał ją i groził

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej została zaatakowana w Opolu Lubelskim. Polityczka przekazała, że nieznany mężczyzna szarpał ją i mówił, że “takich jak ona powinno się wybić”. Sprawą zajmuje się prokuratura.

obwodowa komisja wyborcza
18.09.2023 11:28 Prawybory w Wieruszowie. Zaskakujący zwycięzca, znamy szczegółowe wyniki

W niedzielę 18 września w Wieruszowie odbyły się prawybory. Zagłosowało w nich 19,24 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców miasta. Ostateczny wynik okazał się dla wielu bardzo zaskakujący. Czy podobnych wyników możemy spodziewać się 15 października?

Tusk i Kaczyński
15.09.2023 17:17 Wybory parlamentarne 2023. Najnowszy sondaż partyjny. Jest spore zaskoczenie

W najnowszym przedwyborczym sondażu partyjnym odnotowano duże zaskoczenie. Jedno z ugrupowań zaliczyło znaczny wzrost poparcia. Wciąż jednak aż 7,9 proc. ankietowanych nie wie, na kogo odda swój głos w zbliżających się wyborach. Politycy wszystkich ugrupowań robią w ostatnich tygodniach wszystko, co w ich mocy, aby przekonać tę część niezdecydowanych wyborców.

Tadeusz Rydzyk
09.09.2023 16:35 Tadeusz Rydzyk może już się zacząć bać. Niepokojące wieści dla zakonnika

Tadeusz Rydzyk ma powody do obaw? Koalicja Obywatelska zaprezentowała postulat rozdziału Kościoła od państwa, który zilustrowała zaprzestaniem transferów pieniężnych do biznesów związanych z toruńskim redemptorystą.

Cmentarz, plakat KO
08.09.2023 19:52 Nie cofną się przed niczym. Plakat kandydata do Sejmu zawisł na cmentarzu

Skandal na cmentarzu. Plakaty Bartłomieja Szczoczarza, który kandyduje do Sejmu z 13. miejsca krakowskiej listy Koalicji Obywatelskiej, zawisły na nekrologach. Internauci nie pozostawiają na polityku suchej nitki.

atak na posła
03.09.2023 15:06 Poseł opozycji zaatakowany. Twierdzi, że przeciwnik polityczny mu groził

Witold Zembaczyński opublikował na swoich mediach społecznościowych krótkie nagranie, na którym pokazuje napaść, której ofiarą padł w niedzielę, 3 września. - Dziś zwolennik PiS/Kukiz najpierw groził, że spali mojego busa, a mnie zaj**** - poinformował w emocjonalnym nagraniu poseł Koalicji Obywatelskiej, pokazując rozbitą szybę w swoim busie.

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Mariusz Błaszczak w Sejmie
31.08.2023 21:25 "Jedynki" na listach wyborczych. Wszystkie partie odkryły karty przed wyborami parlamentarnymi

Prawo i Sprawiedliwość jako ostatnia partia polityczna przedstawiła liderów swoich list wyborczych. Tym samym znamy już wszystkie "jedynki" największych ugrupowań, rywalizujących o zwycięstwo w wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się 15 października. W związku z decyzją Jarosława Kaczyńskiego nie dojdzie do jego bezpośredniego pojedynku z Donaldem Tuskiem w Warszawie, ponieważ prezes PiS wystartuje z okręgu świętokrzyskiego. Czeka nas jednak wiele innych interesujących starć, które mogą przesądzić o ostatecznym wyniku wyborów parlamentarnych. 

Opozycja
30.08.2023 10:45 Opublikowano najnowszy sondaż wyborczy. Wiadomo, co Polacy sądzą o podziale opozycji

Ugrupowania opozycyjne nie wystartują w wyborach parlamentarnych ze wspólnej listy. Pracownia IBRIS zapytała Polaków czy takie rozwiązanie pomoże, czy zaszkodzi Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drodze. Przeprowadziła też najnowszy sondaż wyborczy.

Adam Bodnar kandydatem KO do Senatu
16.08.2023 21:49 Kandydaci KO do Senatu. Tusk postawił na znane nazwiska

Koalicja Obywatelska ogłosiła swoje listy wyborcze zarówno do Sejmu, jak i Senatu. Do izby wyższej kandydaci KO będą jednak startowali w ramach paktu senackiego zawartego z innymi ugrupowaniami opozycji z wyjątkiem Konfederacji. Na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej nie brakuje zarówno znanych nazwisk, jak i niespodzianek. 

  • 1
  • 2