Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński zostanie ponownie przesłuchany na komisji śledczej. Jest data
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 19.03.2024 15:18

Jarosław Kaczyński zostanie ponownie przesłuchany na komisji śledczej. Jest data

jarosław kaczyński
Fot. East News/Wojciech Olkusnik

Prezydium komisji śledczej ds. wyborów kopertowych podjęło decyzję o kalendarzu przesłuchań. Ujawniono, że według planu ostatnim świadkiem zostanie Jarosław Kaczyński. Według przewodniczącego komisji przesłuchanie prezesa PiS odbędzie się 23 maja.

Komisja ds. wyborów kopertowych

Przed wyborami, a tuż po świętach - 3 kwietnia, chcemy przesłuchać tych, którzy przygotowywali raport Najwyższej Izby Kontroli o wyborach kopertowych i składali zawiadomienie do prokuratury na najważniejszych polityków PiS – powiedział Dariusz Joński, przewodniczący komisji ds. wyborów kopertowych.

3 kwietnia ma odbyć się przesłuchanie obecnego szefa Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwestra Marciniaka. Jak przyznał Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej, transmisja z komisji ma mieć ”walor edukacyjny przed 7 kwietnia, kiedy odbędą się wybory samorządowe”.

Jarosław Kaczyński przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych

Dariusz Joński poinformował, że Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych jako ostatni. Przewodniczący komisji zaznaczył, że łącznie wezwanych zostanie około 20 świadków.

Ostatnim świadkiem, 23 maja, jeśli się nic nie zmieni, będzie Jarosław Kaczyński – powiedział Joński w rozmowie z TVN24.

ZOBACZ TAKŻE: Dożynanie Trójki. Depresje, kary i polityczna cenzura

Jarosław Kaczyński na przesłuchaniu ws. Pegasusa

Prezes Prawa i Sprawiedliwości stawał już w charakterze świadka przed komisją ds. Pegasusa. Jego pierwsze przesłuchanie odbyło się w piątek, 15 marca, trwało 7 godzin. Kaczyński stwierdził, że swoje decyzje ws. oprogramowania opierał na zaufaniu do szefostwa MSWiA, którymi dowodzili Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Magdalena Sroka, przewodnicząca komisji z PSL-Trzeciej Drogi zapewniła, że prezes PiS ponownie będzie musiał zjawić się na przesłuchaniu.

Zostanie ponownie przesłuchany w momencie, kiedy będziemy mogli skonfrontować jego zeznania z zeznaniami kolejnych świadków i w momencie, kiedy będziemy mieli dokumenty, na które czekamy, z resortów, a także służb – dodała na antenie TVP Info.

 

Źródło: Radio ZET, TVN24, TVP Info.