Wiadomosci.Goniec.pl > Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński
19.05.2024 17:19 Okrzyki i buczenie podczas przemówienia Kaczyńskiego. Finał zaskoczył wielu

W niedzielę 19 maja Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konwencję partyjną. Głównym punktem było wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Lider ugrupowania przedstawił plan "7 razy tak" dla Polski. Wielu uczestników spotkania tuż po przemówieniu Kaczyńskiego mogło czuć niedosyt. Tym razem formuła okazała się inna.

Jacek Sasin
18.05.2024 10:28 Jacek Sasin przeprasza. "Na naszych listach znalazły się osoby niegodne zaufania"

Jacek Sasin skomentował ostatnie roszady w PiS. Polityk odniósł się do decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który zawiesił w prawach członka partii Krzysztofa Jurgiela. - Takie decyzje nie są podejmowane z jednego powodu - podkreślił Sasin i jednocześnie skierował w stronę wyborców przeprosiny.

Jarosław Kaczyński
14.05.2024 22:41 Najnowszy sondaż wyborczy. Kaczyński ma powody do zadowolenia

Jak wynika z najnowszego sondażu wyborczego zrealizowanego przez United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski, na czele doszło do zmiany lidera względem poprzednich badań. PiS wyprzedza nieznacznie depczącą mu po piętach Koalicję Obywatelską. Jarosław Kaczyński może triumfować.

Jarosław Kaczyński
12.05.2024 22:24 Jarosław Kaczyński naprawdę to powiedział. Wielu Polaków będzie wściekłych

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Siedlec (woj. mazowieckie), gdzie starał się agitować w związku z nadchodzącymi wyborami do Europarlamentu. 

kaczyński
11.05.2024 19:05 Jarosław Kaczyński nie wytrzymał. Po awanturze wrócił pod pomnik

O awanturze przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie pisaliśmy wczoraj. Podczas kolejnej tzw. miesięcznicy doszło do przepychanki pisowców z aktywistami. Kaczyński usiłował też porwać wieniec sugerujący, że za katastrofę odpowiedzialny był zmarły w jej wyniku prezydent. Jak się okazało, wieczorem prezes PiS wrócił na miejsce, a ze sobą przyniósł… puszkę farby w sprayu. Incydent udało się zarejestrować. 

Jarosław Kaczyński
10.05.2024 18:05 Awantura pod pomnikiem smoleńskim. Jarosław Kaczyński wdał się w przepychankę

W piątek 10 maja przypada kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji delegacja polityków Prawa i Sprawiedliwości wraz z Jarosławem Kaczyńskim złożyła wieńce przed pomnikiem na Placu Piłsudskiego. Nie obyło się bez przepychanki z grupą aktywistów. Prezes PiS w pewnym momencie próbował zabrać kontrowersyjny wieniec należący do Zbigniewa Komosy.

Jarosław Kaczyński
10.05.2024 14:45 Kaczyński wygłosił pilne oświadczenie. Uderzył w premiera

Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie ws. Zielonego Ładu. Prezes PiS zaatakował w nim Donalda Tuska, zarzucając mu współpracę w forsowaniu znienawidzonych przez rolników przepisów z szefową KE Ursulą von der Leyen. Jednocześnie stwierdził, że projekt ma na celu cofnięcie naszej ojczyzny w rozwoju. - Myśmy wyciągnęli Polskę z trzeciego świata, bo kraj z głodnymi dziećmi to jest kraj trzeciego świata - wskazywał, komplementując rządy Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński
08.05.2024 22:34 Jarosław Kaczyński podjął stanowczą decyzję. Jest nowy szef PiS w Małopolsce

To pokłosie wydarzeń, które rozegrały się w poniedziałek podczas wyborów na nowego marszałka województwa małopolskiego. Radni sejmiku, w którym większość ma PiS, na stanowisko marszałka decyzją Kaczyńskiego mieli wybrać Łukasza Kmitę. Tak się jednak nie stało, co dotychczasowy szef małopolskich struktur partii Andrzej Adamczyk przypłacił stanowiskiem. 

Jarosław Lech Kaczyńscy
04.05.2024 21:47 Pomiędzy braćmi Kaczyńskimi doszło do awantury. Trudno uwierzyć, o co poszło

Wydawać by się mogło, że relacje między braćmi Kaczyńskimi były bliskie ideału. Lech i Jarosław byli praktycznie nierozłączni, a spoiwo stanowiła dla nich wspólna pasja - polityka. Niestety, miłość ta zaprowadziła ich kiedyś na manowce, przez co między politykami doszło do poważnej sprzeczki. Mało brakowało, a nigdy nie doszłoby do pojednania. Zmarły prezydent długo nie odbierał telefonów od brata, ostentacyjnie rzucając słuchawką.

Jarosław Kaczyński
01.05.2024 08:17 Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego? Ekspert wskazał jedno nazwisko

Zapowiadana emerytura Jarosława Kaczyńskiego nie nadejdzie tak szybko, jak zapewniał sam prezes PiS. Utrata władzy sprawiła, iż polityk wycofał się z wcześniejszych zapewnień dotyczących odejścia ze sceny politycznej. Niemniej ekspert wskazuje, że powód odłożenia przez Jarosława Kaczyńskiego emerytury może być jeszcze inny. Co z następcą prezesa PiS? - Kaczyński w tej chwili jest bezradny - powiedział prof. Kazimierz Kik.

Jarosław Kaczyński
29.04.2024 18:22 Kaczyński ma powody do zadowolenia. Najnowszy sondaż wskazał jasno

Mimo iż w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez CBOS liderem wciąż jest Koalicja Obywatelska, to Prawo i Sprawiedliwość depcze jej po piętach. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała znaczny wzrost poparcia.

Donald Tusk
28.04.2024 14:36 Donald Tusk komentuje słowa Kaczyńskiego. "Wszyscy się śmieją, a powinni się bać"

Donald Tusk skomentował w niedzielę nad ranem słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły podczas wystąpienia prezesa PiS na sobotniej konwencji partii dotyczącej przyszłości Unii Europejskiej. - Wszyscy się śmieją, a powinni się bać - stwierdził premier odnosząc się do zapowiedzi Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński
27.04.2024 20:06 Jarosław Kaczyński przed wyborami nie gryzł się w język. "Zagrożenie polskiej racji stanu"

Podczas inaugurującej kampanię do Parlamentu Europejskiego konwencji Prawa i Sprawiedliwości, prezes partii Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie, w którym mówił o programie wyborczym PiS. - Odrzucimy Zielony Ład — deklarował polityk.  

Płk Andrzej Derlatka
22.04.2024 19:52 Były szef Agencji Wywiadu uderza w PiS. "To jest działanie antypolskie"

- Granie na resentymentach antyniemieckich, w czasie kiedy grozi nam Rosja, to jest szkodliwe działanie antypolskie. Jesteśmy sojusznikiem Niemiec w NATO i Unii Europejskiej. Prowadzenie wojenki przeciwko Niemcom wygląda mi na działanie inspirowane w Moskwie. Inaczej nie jestem w stanie tego nazwać - mówi w rozmowie z Gońcem płk Andrzej Derlatka, były szef Agencji Wywiadu i były ambasador RP w Korei Południowej.

Lech Kaczyński Maria Kaczyńska
19.04.2024 21:56 Lech Kaczyński przed śmiercią wyznał to kard. Dziwiszowi. Niewiele osób wiedziało

Minęło 14 lat od pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich. Para prezydencka spoczęła na Wawelu 18 kwietnia 2010 roku. Tuż przed ceremonią kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, co wyjawił mu prezydent Lech Kaczyński. Ich rozmowa miała miejsce niedługo przed śmiercią prezydenta. 

Prof. Marcin Matczak
18.04.2024 19:16 Prof. Marcin Matczak: to jest zaczątek państwa mafijnego

- Zaczynamy być uczeni idei matki Pawlaka, że sąd sądem, prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Oczywiście sprawiedliwość przez nas definiowana. To jest zaczątek państwa mafijnego, bez względu na to, kto nim rządzi, bo to jest sytuacja, w której rządzą ludzie, a nie reguły - mówi w rozmowie z Gońcem prof. Marcin Matczak. 

Kaczyński i Gomoła
12.04.2024 16:46 Kaczyński nieoczekiwanie wszedł na mównicę. "Ja króciutko do tego młodego posła"

Piątkowe głosowania w Sejmie wywołały sporo emocji. Poseł Adam Gomoła zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten "zamówił sobie wyrok" Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Lider Prawa i Sprawiedliwości bardzo szybko odniósł się do wypowiedzi młodego posła. Kaczyński zwrócił się bezpośrednio do Gomoły, mówiąc o "goebbelsowskiej propagandzie".

Jarosław Kaczyński
12.04.2024 09:17 To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa PiS? Zaskakujący wybór Polaków

Już niebawem Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje, kto będzie stał na czele partii przez kolejne lata. Na razie swój udział w wyborach ogłosił jedynie aktualny lider ugrupowania Jarosław Kaczyński. Pozycja polityka wydaje się być niezagrożona, ale dyskusja na temat jego przyszłych następców wciąż się toczy. Radio ZET zapytało Polaków, kto mógłby zastąpić Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński
10.04.2024 15:26 Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany wykrywaczem kłamstw? Mocny wpis Giertycha

Roman Giertych zapowiedział, że chce, by Jarosław Kaczyński został przesłuchany wariografem, nazywanym potocznie wykrywaczem kłamstw. Polityk poinformował, że jest to związane z katastrofą smoleńską. Dodał, iż robi to w imieniu rodzin oficerów Biura Ochrony Rządu.

Jarosław Kaczyński
07.04.2024 23:11 Polityk od dawna unikał fotografów. Niespodziewanie pojawił się za plecami Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński pojawił się w niedzielę (7 kwietnia) w sztabie wyborczym PiS, gdzie świętował dobry wynik swojego ugrupowania w wyborach samorządowych 2024. Gdy przemawiał, za jego plecami dostrzec można było dawno niewidzianego polityka, o którym od dawna mówi się, że będzie chciał wrócić do walki o wysokie stanowiska. Zabrakło za to byłego premiera Mateusza Morawieckiego i Przemysława Czarnka. Czy rzeczywiście jest coś na rzeczy?

Jarosław Kaczyński
07.04.2024 22:38 Jarosław Kaczyński o wyborach. Zacytował słynnego pisarza

Jarosław Kaczyński skomentował wynik swojej partii w wyborach samorządowych 2024. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie krył zadowolenia z faktu, że sondażowe rezultaty wskazują, iż ugrupowanie zdobyło największe poparcie w wyborach do Sejmików wojewódzkich. Już na wstępie polityk ogłosił więc, że jego formacja odniosła kolejne, dziewiąte z kolei zwycięstwo. Wypowiedź zakończył natomiast wiele mówiącym cytatem ze światowej sławy pisarza.

Rafał Trzaskowski i Donald Tusk
07.04.2024 22:23 Kampania bez historii i emocjonujący finisz. Trzy największe zaskoczenia tych wyborów

Dziś najszczęśliwszym politykiem jest bez wątpienia Rafał Trzaskowski, który ponownie zdobył fotel prezydenta Warszawy w pierwszej turze i zdeklasował Tobiasza Bocheńskiego, który typowany był nawet na kandydata prawicy na prezydenta Polski. Choć Jarosław Kaczyński ogłosił triumf w wyborach do sejmików, to powody do zadowolenia ma też Donald Tusk, którego partia zmniejszyła dystans do odwiecznego rywala. Największy orzech do zgryzienia ma za to Włodzimierz Czarzasty. Tym razem Lewica znalazła się za Konfederacją i niebezpiecznie zbliża się do progu wyborczego.

Ryszard Czarnecki
04.04.2024 13:07 Ryszard Czarnecki wyśmiewa komisję ds. Pegasusa “Koguty biją mocniej”

“Na pewno ta runda zdecydowanie dla PiS i dla prezesa Kaczyńskiego” - tak obrady komisji ds. Pegasusa podsumował europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Nasz rozmówca odniósł się także w rozmowie do pierwszych 100 dni rządu Donalda Tuska - “W zasadzie niemal żadne konkrety nie zostały zrealizowane”.

Jarosław Kaczyński
30.03.2024 11:46 Kaczyński złożył Polakom świąteczne życzenia. Mówił o demokracji

Jarosław Kaczyński złożył w Wielką Sobotę 30 marca świąteczne życzenia wszystkim Polakom. Prezes PiS w krótkim nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych swojej partii mówił między innymi o "nadziei na lepszy los dla ojczyzny".

Jarosław Kaczyński
27.03.2024 10:50 Kaczyński komentuje przeszukanie w domu Ziobry. "Całkowicie nielegalne"

Jarosław Kaczyński odniósł się w środę 27 marca do wczorajszych działań służb ABW, które weszły do domu m.in. byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Prezes PiS stwierdził, że "to, co się dzieje, jest całkowicie nielegalne". - Nietrudno sobie wyobrazić, dlaczego to zostało podjęte - skomentował. Kolejne oświadczenie w tej sprawie wydał również sam Ziobro.

Jarosław Kaczyński
23.03.2024 14:15 Polacy ocenili przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego

27,6 proc. Polek i Polaków uważa, że na przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego przed komisją ds. nielegalnej inwigilacji lepiej niż jej członkowie wypadł prezes Prawa i Sprawiedliwości, zaś przeciwnego zdania jest 35,1 proc. pytanych - wynika z sondażu pracowni SW Research na zlecenie portalu Goniec.pl. Lider Zjednoczonej Prawicy odpowiadał na pytania o zakup i użycie Pegasusa w piątek 15 marca i zapewne nie po raz ostatni. Data kolejnego przesłuchania nie jest jeszcze znana.

Tomasz Terlikowski, Jarosław Kaczyński
20.03.2024 11:49 Problemy Kościoła to "zasługa" Jarosława Kaczyńskiego? Mocne słowa Tomasza Terlikowskiego

Tomasz Terlikowski w nowym programie Gońca “Na osobności” nie żałował kościołowi gorzkich słów. Kryzys Kościoła nie jest przypadkowy i wynika z wieloletnich działań hierarchów? Polska znalazła się na prostej drodze do laicyzacji. Dane nie kłamią. W rozmowie niespodziewanie względem problemów Kościoła pojawił się wątek Prawa i Sprawiedliwości. - Jarosław Kaczyński ma w tym swoje niewątpliwe zasługi - mówił Tomasz Terlikowski w rozmowie z Mateuszem Baczyńskim.

jarosław kaczyński
19.03.2024 15:18 Jarosław Kaczyński zostanie ponownie przesłuchany na komisji śledczej. Jest data

Prezydium komisji śledczej ds. wyborów kopertowych podjęło decyzję o kalendarzu przesłuchań. Ujawniono, że według planu ostatnim świadkiem zostanie Jarosław Kaczyński. Według przewodniczącego komisji przesłuchanie prezesa PiS odbędzie się 23 maja.