Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Kaczyński wygłosił pilne oświadczenie. Uderzył w premiera
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 10.05.2024 14:45

Kaczyński wygłosił pilne oświadczenie. Uderzył w premiera

Jarosław Kaczyński
Fot. X/pisorgpl

Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie ws. Zielonego Ładu. Prezes PiS zaatakował w nim Donalda Tuska, zarzucając mu współpracę w forsowaniu znienawidzonych przez rolników przepisów z szefową KE Ursulą von der Leyen. Jednocześnie stwierdził, że projekt ma na celu cofnięcie naszej ojczyzny w rozwoju. - Myśmy wyciągnęli Polskę z trzeciego świata, bo kraj z głodnymi dziećmi to jest kraj trzeciego świata - wskazywał, komplementując rządy Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie

Jarosław Kaczyński w piątek (10 maja) wygłosił oświadczenie, w którym skomentował ostatnie zamieszanie związane z Zielonym Ładem. Wokół pomysłu jego wprowadzenia pojawia się wiele manipulacji i niedomówień, a emocje tylko eskalują. Polscy politycy przerzucają się odpowiedzialnością za przyjęcie Zielonego Ładu przez UE, a przeciwko zmianom protestują rzesze rolników. Jedna z manifestacji odbywa się dziś w Warszawie.

W związku z tymi wydarzeniami prezes PiS postanowił odciąć się od projektu, odczytując na swojej konferencji nazwiska europosłów Koalicji Europejskiej, którzy głosowali “za” dalszymi pracami nad kontrowersyjnymi rozwiązaniami, a także tych przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, którzy byli “przeciw”.

To, jak sądzę, jest najlepszy dowód tego, nie co robi, a co wyprawia Donald Tusk. To stosowanie starej metody. Uciekający złodziej krzyczy: "Łapać złodzieja" - stwierdził, dodając, że Zielony Ład to "szaleństwo klimatyczne indukowane z innych państw Europy do naszego kraju".

Zbigniew Ziobro przeszedł groźną operację. "90 proc. śmiertelności"

Prezes PiS uderza w Zielony Ład i Donalda Tuska

Lider Zjednoczonej Prawicy zasugerował także wprost, że obecny premier współpracuje z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen ws. przeforsowania Zielonego Ładu. Jego zdaniem, “istotą tego programu są opłaty ETS”.

One na początku były mało dolegliwe, ale po wprowadzeniu ich na niemiecką giełdę stały się bardzo obciążające - ocenił.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powtórzył po raz kolejny, że jego partia jest przeciwna Zielonemu Ładowi, argumentując, że jest on "skierowany przeciwko rolnictwu", a jedynie służyć ma wąskiej grupie najbogatszej części społeczeństwa. Zapewnił także, że celem ZŁ jest to, aby Polska zatrzymała się w rozwoju, a nawet cofnęła i nie dogoniła bogatszych państwa Zachodu

Kaczyński: "Wyciągnęliśmy Polskę z trzeciego świata"

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, to rząd prowadzony przez Mateusza Morawieckiego stworzył Polsce realną szansę na rozwój.

Myśmy wyciągnęli Polskę z trzeciego świata, bo kraj z głodnymi dziećmi to jest kraj trzeciego świata. Nam się to udało, pieniądze były, bo przedtem jak wiadomo: "Nie ma i nie będzie" - powiedział.

Poinformował ponadto, że PiS nie zorganizuje własnego marszu, tylko dołączy do inicjatywy “Solidarności”. Jak wskazał, nie zależy mu jednak na “reklamowaniu” jego partii, a jedynie wzięciu przez polityków udziału w manifestacji jako obywatele.

Źródło: Radio ZET