Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński bezlitośnie uderzył w Tuska. Takich słów dawno nie było
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 03.07.2024 16:47

Jarosław Kaczyński bezlitośnie uderzył w Tuska. Takich słów dawno nie było

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
Fot. Wojciech Olkusnik/East News, Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński skomentował wtorkowe spotkanie Donalda Tuska z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Prezes PiS stwierdził, że ”mamy do czynienia z podporządkowywaniem Polski Niemcom pod każdym względem”. Nie szczędził przy tym mocnych słów w stronę polskiego premiera, który miałby stawiać się w pozycji ”parobczańskiej”.

Spotkanie Donalda Tuska z kanclerzem Niemiec

W środę, 3 lipca, Jarosław Kaczyński wystąpił na konferencji prasowej, w której skomentował m.in. ostatnie spotkanie polskiego premiera z kanclerzem Niemiec.

Niemcy są krajem, który nigdy nie uczynił niczego, co by oznaczało takie całkowite przecięcie związku historycznego tego państwa niemieckiego, powstałego po II wojnie światowej, z Hitleryzmem. Bo zapytajmy, czy niemieckie państwo ukarało zbrodniarza hitlerowskich, których było dziesiątki, wręcz setki tysięcy? Nie ukarało, czy powstrzymało się przynajmniej od działań, które prowadziły do tego, że tego rodzaju karanie w świetle prawa było niemożliwe? Nie powstrzymało się – powiedział.

Kuba Wątor w “Donosach”: Filip Chajzer kręci w sprawie swojego kebaba

Kaczyński mówi o pozycji ”parobczańskiej” wobec Niemiec

Prezes Prawa i Sprawiedliwości uderzył w Donalda Tuska sugestiami o przyjmowaniu pozycji ”parobczańskiej”.

Ono (spotkanie Donalda Tuska z Olafem Scholzem - red.) pokazuje to, co jest oczywiste - jeśli ktoś ustawia się w pozycji "parobczańskiej" wobec jakiegoś państwa (...) następnie nie tylko nie jest człowiekiem, którego nie da się ograć, albo człowiekiem, który się liczy, ale jest też traktowany jak parobek – mówił. 

Następnie stwierdził, że obecnie mamy do czynienia ”ze stanem pełnego bezprawia i próbą rozprawienia się z opozycją”, a w Polsce likwidowana jest demokracja.

Likwidowana jest po to, że ma być zlikwidowane państwo polskie. Przecież takie będą skutki stworzenia tego nowego, scentralizowanego mechanizmu europejskiego, który został przedstawiony jako projekt nowych traktatów – dodał.

ZOBACZ: Dramatyczne informacje o Zbigniewie Ziobro. Nie ma innego wyjścia

Kaczyński o młodości Donalda Tuska: był szkolony w Niemczech

Jarosław Kaczyński stwierdził, że obecny premier miał jako młody człowiek ”przejść szkolenie w Niemczech. Zapytany, o jakie szkolenie chodzi odparł, że ”jakieś”.

Przeszedł jakieś szkolenie jako młody człowiek. Zresztą wtedy bardzo wielu młodych ludzi tego typu szkolenia także w Niemczech przechodziło. Ale to na inne rozważania, inny moment, jeszcze kiedyś się wszyscy o tym dowiemy – powiedział.

Prezes PiS został następnie zapytany, czy nie są to insynuację.

To jest pańska ocena, że to jest insynuacja. Z mojego punktu widzenia to jest wiedza – mówił.