Wybory

politycy PIS
19.05.2024 23:22 Politycy PiS w Goszczynie. Jacek Kurski zapowiada "wyciągnięcie wniosków"

- Wyciągniemy pewne wnioski, których do tej pory, chyba ze zbyt dobrego serca wobec przeciwników nie wyciągaliśmy - zapowiadał dziś w Goszczynie na Mazowszu Jacek Kurski. Kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego trwa w najlepsze, a politycy ruszyli w Polskę. W Tomaszowie Mazowieckim Jarosław Kaczyński ogłaszał plan "7 razy tak" dla Polski. Z kolei jego partyjni koledzy odwiedzili inne miejscowości na Mazowszu.

Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia
09.05.2024 10:43 "Przegrałem, ale tylko w sferze emocji". Słynny burmistrz Wielunia wspomina potyczkę z Krzysztofem Stanowskim i snuje plany o potędze

- Po wywiadzie w Kanale Sportowym moi oponenci próbowali zorganizować referendum odwołujące mnie z funkcji burmistrza. W dwa tygodnie zebrali… 350 podpisów. Cóż, internet to bańka - mówi Paweł Okrasa, który ponownie zwyciężył w wyborach. W Gońcu zapowiada: "Chętnie znów porozmawiałbym z Krzysztofem Stanowskim!".

Jacek Kurski
01.05.2024 10:36 Kolejni kandydaci PiS do PE. Wśród nich Obajtek, Kurski i Kamiński

Prawo i Sprawiedliwość powoli odkrywa karty przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. We wtorek poznaliśmy m.in. kandydatów z listy w woj. mazowieckim. Obyło się bez większych zaskoczeń, choć niektórych może dziwić dopiero drugie miejsce byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego. O miejsce w europarlamencie powalczą, jak zapowiadano, także Daniel Obajtek, Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński. Kto jeszcze znalazł się w gronie pretendentów?

Bartłomiej Sienkiewicz
24.04.2024 15:32 Bartłomiej Sienkiewicz rezygnuje ze stanowiska ministra kultury

Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska w rządzie. Minister kultury i dziedzictwa narodowego poinformował w mediach społecznościowych, iż Donald Tusk otrzymał już jego wniosek. Powodem są nadchodzące wybory.

Borys Budka Marcin Kierwiński
24.04.2024 15:11 Wybory do Parlamentu Europejskiego. Oni otworzą listy Koalicji Obywatelskiej

W środę (24 kwietnia) o godzinie 14:00 Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zebrała się, by zatwierdzić oficjalne listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Tuż po obradach gremium głos zabrał premier Donald Tusk, który przedstawił polityków, mających w czerwcu ubiegać się o mandat w Europarlamencie. Choć część nazwisk znana była już wcześniej, nie brakowało także wielkich zaskoczeń. Na kogo więc będą mogli głosować Polki i Polacy? Przedstawiamy pełną listę tzw. “jedynek”.

Mariusz Kamiński, komisja
23.04.2024 15:55 Mariusz Kamiński wyszedł z przesłuchania. "Jest pan świnią"

Mariusz Kamiński wyszedł z przesłuchania komisji ds. wyborów kopertowych. Szef MSWiA opuścił salę po pytaniu Dariusza Jońskiego dotyczącego jego stanu podczas spotkania w willi premiera Mateusza Morawieckiego. - Jest pan świnią - powiedział Mariusz Kamiński. Zapowiedział podjęcie dalszych kroków wobec przewodniczącego komisji.

urna wyborcza
21.04.2024 21:15 Wybory samorządowe 2024. Wyniki exit poll. Kto wygrał?

W niedzielę (21 kwietnia) odbyła się II tura wyborów samorządowych. Chwilę po tym, jak o godzinie 21 zakończyła się cisza wyborcza, podane zostały wstępne wyniki tzw. exit poll. Wiadomo już, kto z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie rządził przez kolejne 5 lat m.in. we Wrocławiu i Rzeszowie. Pewne natomiast, że frekwencja nie zachwyciła.

Jacek Sutryk
21.04.2024 21:06 Wybory samorządowe 2024. Wrocław zdecydował, Jacek Sutryk ponownie prezydentem

Jacek Sutryk został wybrany na kolejną, piątą kadencję na stanowisko prezydenta Wrocławia. W II turze wyborów samorządowych 2024 pokonał kandydatkę popieraną przez Trzecią Drogę Izabelę Bodnar. Dotychczasowemu włodarzowi udało się zdobyć 67,8 proc. głosów. Tym samym to jego druga i ostatnia kadencja.

Łukasz Gibała
19.04.2024 12:55 Walka o prezydenturę w Krakowie. Łukasz Gibała: nie podobało mi się to, że Donald Tusk nie realizował obietnic

- Odszedłem z Platformy, bo jestem idealistą. Nie podobało mi się to, że Donald Tusk nie realizował obietnic - mówi w rozmowie z Gońcem kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała. Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia wyborcy zdecydują w drugiej turze głosowania, komu powierzą władzę w stolicy Małopolski. Głównym rywalem Gibały w walce o to stanowisko jest Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej. 

Andrzej Rozenek
09.04.2024 21:07 "Prywatna partia Czarzastego". Andrzej Rozenek o wyniku Lewicy

- Stąd głównie ten wynik. Nie można jechać na narciarza. Albo się jest w rządzie, albo się nie jest i takie cwaniactwo połączone z butą tak się skończyło - tymi słowami w rozmowie z Gońcem Andrzej Rozenek ocenił strategię Lewicy po 15 października, która według niego jest niewłaściwa. - Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, to Lewicy ubywa dużo mandatów, prawie dziewięć czy dziesięć - skwitował Rozenek. 

ręka, głosowanie, wybory
08.04.2024 14:10 Sensacja po wyborach. Exit poll się pomylił, wyniki w tym mieście są inne

Sensacja wyborcza w Rzeszowie. Wyniki exit poll były błędne. Po podliczeniu przez komisję głosów wrzuconych do urn wyłonił się inny kandydat do walki o fotel prezydenta. Jacek Strojny cieszył się zbyt szybko. Różnice w pierwszych szacunkowych wynikach są znaczące.

Donald Tusk
08.04.2024 08:59 Donald Tusk z samego rana skomentował wybory. Martwią go trzy rzeczy

Donald Tusk opublikował w poniedziałek rano wpis, którym podsumował wyniki w wyborach samorządowych 2024. Szef Koalicji Obywatelskiej mimo przegranej z PiS widzi pozytywny aspekt wyniku wyborczego. Wskazał jednak również trzy punkty, które go martwią. Wśród nich “demobilizacja”.

Aleksander Kwaśniewski
08.04.2024 08:19 Aleksander Kwaśniewski mocno o wyborach. Jasno mówi, kto przegrał

Aleksander Kwaśniewski skomentował wyniki wyborów samorządowych 2024. Były prezydent wskazał, iż wynik osiągnięty przez Prawo i Sprawiedliwość powinien. Być “zimnym prysznicem” dla koalicji rządzącej. Polityk wskazał, że jedna z powtarzanych tez dotycząca partii Jarosława Kaczyńskiego okazała się totalnie nieprawdziwa.

None
07.04.2024 21:45 Największy zwycięzca wyborów? Bez wątpienia Rafał Trzaskowski

O ile ostatnie wybory parlamentarne miesiącami rozgrzewały opinię publiczną do czerwoności, to z tymi do samorządów było już zgoła inaczej. A nudna kampania zakończyła się ostatecznie całkiem ciekawymi wynikami. Triumfuje przede wszystkim Rafał Trzaskowski. A PiS po raz kolejny zajmuje pierwsze miejsce.

lokal wyborczy
06.04.2024 10:39 Wybory samorządowe 2024. Jak oddać ważny głos?

Już w niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Głosować będziemy na wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast, a także radnych gmin powiatów i sejmików wojewódzkich. Wszyscy uprawnieni do głosowania otrzymają trzy lub cztery karty. Wyjaśniamy, co należy zrobić, aby oddany przez nas głos był ważny. 

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
05.04.2024 17:43 Ostatni sondaż IBRiS przed wyborami samorządowymi. Zaskakujące wyniki

Sondaż przedwyborczy dowodzi, że walka kandydatów będzie trwała do samego końca. IBRiS zbadał, na jakie poparcie mogą liczyć partie polityczne. PiS, KO oraz Trzecia Droga znajdują się na podium, ale jednocyfrowy wynik nie będzie dla Szymona Hołowni zadowalający.

Mateusz Morawiecki
05.04.2024 09:00 Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Krakowa. Nagle wybuchła awantura

Były premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii samorządowej odwiedził ostatnio Kraków. Polityk spotkał się tam z sympatykami partii, których przekonywał, by głosowali na kandydata PiS w wyborach na prezydenta miasta. W pewnym momencie, filigranowa blondynka próbowała zakłócić przebieg wydarzenia, wykrzykując skandaliczne hasła. Publiczność nie kryła oburzenia.

ksiądz
03.04.2024 22:14 Ksiądz poparł lokalnego polityka. Musiał zainterweniować biskup

Proboszcz wystąpił w filmie polityka PiS, ubiegającego się o stanowisko burmistrza Międzyrzecza Podlaskiego. W ramach rządowego programu odbudowy zabytków parafia proboszcza otrzymała ponad milion złotych. Na doniesienia zareagowała kuria, a materiał szybko zniknął z internetu. 

Artur Soboń
19.03.2024 22:49 Wybory kopertowe kosztowały więcej niż 70 mln? Ujawniono nowe fakty

Wybory kopertowe, które wszyscy pamiętają, choć nikt w nich nie zagłosował, kosztowały jeszcze więcej, niż się wszystkim wydawało. Do tej pory w obiegu funkcjonowała kwota 70 mln zł. Po poniedziałkowym posiedzeniu komisji śledczej badającej te wybory okazało się, że koszty były jeszcze wyższe.

jarosław kaczyński
19.03.2024 15:18 Jarosław Kaczyński zostanie ponownie przesłuchany na komisji śledczej. Jest data

Prezydium komisji śledczej ds. wyborów kopertowych podjęło decyzję o kalendarzu przesłuchań. Ujawniono, że według planu ostatnim świadkiem zostanie Jarosław Kaczyński. Według przewodniczącego komisji przesłuchanie prezesa PiS odbędzie się 23 maja.

Dariusz Joński
12.03.2024 20:05 Znamy datę zakończenia prac komisji kopertowej

Dariusz Joński, przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych, w trakcie rozmowy dla naszego portalu zdradził wszystkie najważniejsze informacje na temat dalszych działań komisji, której przewodzi. Wiemy, kto zostanie wezwany w charakterze świadka, a także znamy datę zakończenia prac komisji.

Andrzej Duda
11.03.2024 14:21 Wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezydent zdecydował, jest data

Jak poinformowała w poniedziałek 11 marca Kancelaria Prezydenta, wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w tej sprawie. Jak dodano, w różnych krajach UE wybory odbędą się w dniach 6 - 9 czerwca.

Rafał Trzaskowski Donald Tusk
28.02.2024 11:59 Donald Tusk kandydatem na prezydenta? Zastanawiające słowa premiera

Już za trochę ponad rok Polacy pójdą do urn, by wybrać kolejnego prezydenta RP. Na ten moment lista kandydatów nie jest znana, bo w partiach wciąż trwają namysły i konsultacje, jednak emocje wokół sprawy już wydają się być ogromne. Ostatnio podkręciły je jeszcze Arleta Zalewska i Aleksandra Pawlicka, które przekazały sensacyjne informacje na temat Donalda Tuska. Czyżby szef polskiego rządu mierzył w Pałac Prezydencki?

Zbigniew Ziobro
19.02.2024 13:09 Zbigniew Ziobro zostanie europosłem? Ozdoba rozwiał wszelkie wątpliwości

Przed nami czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Kwestią szczególnie interesującą media w tym kontekście są potencjalni kandydaci na stanowiska europosłów, w tym m.in. udział w elekcji Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski wycofał się z życia politycznego po tym, jak zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór przełyku. Czy latem wróci na salony? Jego bliscy współpracownicy ujawnili całą prawdę.

wybory ludzie urna wyborcza
15.01.2024 18:14 Decyzja zapadła. Kiedy wybory samorządowe 2024?

Wiadomo już, kiedy odbędą się wybory samorządowe. Datę oficjalnie podał premier Donald Tusk. Kiedy Polacy ponownie ruszą do urn wyborczych? Wiosenny termin zbliża się wielkimi krokami. Było kilka ważnych czynników, których nie można było pominąć przy wyznaczaniu dnia wyborów.

Robert Biedroń
05.01.2024 15:11 Twarde stanowisko Roberta Biedronia ws. wyborów prezydenckich. Koalicjanci mogą nie być zachwyceni

Przed nami cała seria wycieczek do wyborczych urn, którą zwieńczą wybory prezydenckie w 2025 roku. Z pewnością nie wystartuje w nich już obecna głowa państwa, prezydent Andrzej Duda, dlatego pojedynek wydaje się być wyjątkowo pasjonujący. Partie już szykują się do typowania kandydatów, którzy zawalczą o tytuł przywódcy RP, a wybór nie jest prosty. Czy w takiej sytuacji rządząca większość zdecyduje się postawić na tylko jedno nazwisko? Robert Biedroń właśnie naraził się koalicjantom.

Andrzej Duda Szymon Hołownia
10.12.2023 08:33 Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich 2025? Jednoznaczne słowa

Szymon Hołownia zamieni fotel marszałka Sejmu na pałac prezydencki? Lider Polska 2050 ma poważnie myśleć na temat ponownego startu w wyborach prezydenckich 2025. Michał Kobosko skomentował te doniesienia i wcale nie uciął plotek na temat planów politycznych Szymona Hołowni. Niedawno głos w tej kwestii zabrał sam zainteresowany.

Szymon Hołownia
09.12.2023 22:32 Kiedy odbędą się wybory samorządowe? Szymon Hołownia podał konkretną datę

Szymon Hołownia nie zwalnia tempa i obok pełnienia funkcji marszałka Sejmu w pełni wciąż angażuje się w działalność partyjną. W sobotę 9 grudnia lider Polski 2050 wystąpił na konwencji partii w Warszawie, podczas której mówił o przyszłorocznych wyborach samorządowych. Jak zapewnił, walka trwa, a kampania ruszy tuż po świętach Bożego Narodzenia. Ku zaskoczeniu wszystkich, podczas spotkania padła także konkretna, najbardziej prawdopodobna data głosowania.