Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Politycy PiS w Goszczynie. Jacek Kurski zapowiada "wyciągnięcie wniosków"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.05.2024 23:22

Politycy PiS w Goszczynie. Jacek Kurski zapowiada "wyciągnięcie wniosków"

politycy PIS
fot. Goniec

- Wyciągniemy pewne wnioski, których do tej pory, chyba ze zbyt dobrego serca wobec przeciwników nie wyciągaliśmy - zapowiadał dziś w Goszczynie na Mazowszu Jacek Kurski. Kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego trwa w najlepsze, a politycy ruszyli w Polskę. W Tomaszowie Mazowieckim Jarosław Kaczyński ogłaszał plan "7 razy tak" dla Polski. Z kolei jego partyjni koledzy odwiedzili inne miejscowości na Mazowszu.

Trwa kampania wyborcza. Politycy PiS odwiedzili mieszkańców Mazowsza

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentował partyjny plan  "Siedem razy tak". Podkreślał, że Polska musi skupić się na wielkich inwestycjach, kluczowych dla dalszego rozwoju państwa. Zdaniem Kaczyńskiego, są one obecnie hamowane przez rządzących.

Pierwszy z nich to "tak dla rozwoju". "Tak" dla rozwoju to znaczy "tak" dla wielkich inwestycji. "Tak" dla CPK. Dla pogłębienia Odry. Dla portu kontenerowego w Świnoujściu. "Tak" dla atomu. To jest niesłychanie ważne. My musimy mieć energię atomową - mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński razem z innymi politykami PiS zawitał dzisiaj również do Przybyszewa na Mazowszu. Ku rozczarowaniu wielu mieszkańców, na spotkaniu w leżącym nieopodal Goszczynie już się jednak nie pojawił. Tam zawitali z kolei jego partyjni koledzy: Marek Suski, Jacek Kurski, Dariusz Bąk i Stanisław Karczewski.

Zbigniew Ziobro pokazał się publicznie. Zwrócił się do Polaków

"Zaczyna się od tego, że wyprowadza się krzyże"

Stanisław Karczewski, zabierając głos przed nieliczną grupą zwolenników w Goszczynie, podkreślił raz jeszcze, jak ważne są dzisiejsze słowa Jarosława Kaczyńskiego o wolności.

Tak dla wolności. Wolności nas, obywateli, Polaków. To jest nasza godność. Wolność równa się godności i o tę wolność będziemy dalej walczyć - mówił Karczewski. - Tak żeby w Polsce była wolność słowa, ale także wyznania, bo przecież zaczyna się od tego, że wyprowadza się krzyże - dodawał, odnosząc się do decyzji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z ostatnich dni.

ZOBACZ: Jacek Sasin przeprasza. “Na naszych listach znalazły się osoby niegodne zaufania”

Senator PiS Stanisław Karczewski mówił również o Kościele i zmianach w nauczaniu religii w szkołach, jakie zapowiadała obecnie rządząca koalicja jeszcze przed wyborami.

Ta deklaracja jednego z posłów, który został zresztą za to nagrodzony. Mówię tutaj o (Sławomirze – red.) Nitrasie, który jest w tej chwili ministrem sportu. Powiedział, że trzeba opiłować katolików - grzmiał Karczewski.

2.png
fot. Goniec

Politycy PiS w Goszczynie. Jacek Kurski zapowiada wyciągnięcie wniosków

Przed wyborcami w Goszczynie przemawiał także Jacek Kurski. Startujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca listy PiS na Mazowszu zabierając głos, wyraził głęboką nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość już niebawem wróci do władzy. Zapowiedział, że w partii zostaną wyciągnięte wnioski.

Ciągle musimy bronić tej Polskiej wolności, ale myślę, że jesteśmy w dobrym towarzystwie, po dobrej stronie i już te najbliższe wybory, a potem te prezydenckie mam nadzieję przechylą szalę w taką stronę, że Prawo i Sprawiedliwość wróci do władzy. Wyciągniemy pewne wnioski, których do tej pory ze zbyt dobrego serca wobec przeciwników nie wyciągaliśmy - mówił Kurski.

Marek Suski zaapelował z kolei do zebranych mieszkańców Goszczyna o wsparcie i składanie podpisów "przeciw podwyżkom".

Jest społeczna zbiórka podpisów przeciwko podwyżkom. Bardzo proszę o wsparcie - mówił Suski. - Musimy się przeciwstawić tej drożyźnie unijnej - dodawał.

3.png
fot. Goniec
fffr.png
fot. Goniec