Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zbigniew Ziobro pokazał się publicznie. Zwrócił się do Polaków
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.05.2024 11:38

Zbigniew Ziobro pokazał się publicznie. Zwrócił się do Polaków

Zbigniew Ziobro
Fot. YouTube/Telewizja Republika

Zbigniew Ziobro zdecydował się ujawnić kolejne informacje na temat swojej choroby. Lider Suwerennej Polski pojawił się w Telewizji Republika, gdzie przyznał, że stwierdzony u niego nowotwór jest “w stanie zaawansowanym”. Polityk zapewnił jednak, że nie chce się poddawać i jest dobrej myśli, choć choroba nauczyła go dystansu do życia. Tradycyjnie, zwrócił się także do Polaków. Z jego ust popłynął bardzo ważny apel.

Zbigniew Ziobro pojawił się w Telewizji Republika

Jakiś czas temu lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro przeszedł operację związaną ze zdiagnozowanym u niego pod koniec 2023 r. rakiem przełyku. Media szeroko rozpisywały się wówczas o kondycji byłego ministra sprawiedliwości, wskazując, że jego stan musi być poważny, ponieważ polityk zupełnie wycofał się z życia publicznego. On sam rzadko zabierał w ostatnich tygodniach głos, ale teraz zrobił wyjątek. Po wywiadzie dla “SE”, pojawił się również w Telewizji Republika.

Przeszedłem skomplikowany zabieg w jamie brzusznej. Ten typ nowotworu należy do bardzo trudnych, nie ma innych metod, jak tylko radykalne. Stwierdzono u mnie nowotwór w stanie zaawansowanym - wyjawił w prawicowym medium.

Zapytali Kwaśniewskiego o trzecią kadencję. Takiej odpowiedzi nikt się nie spodziewał

Chory na nowotwór polityk wystosował ważny apel

Złośliwy rak przełyku to jeden z tych typów nowotworu, które leczy się bardzo trudno, a zwłaszcza wtedy, gdy wykryty zostanie zbyt późno. Zbigniew Ziobro pomocy szukał u najlepszych specjalistów w kraju, ale po tym, jak mieli oni otrzymywać groźby, zdecydował się na terapię za granicą.

Leczenie przerwał tylko na moment, by pojawić się w Polsce podczas przeszukań jego nieruchomości przez organy ścigania. Inni politycy Suwerennej Polski twierdzą, że działania służb przyczyniły się do pogorszenia rokowań ich szefa. Ten nie ukrywa, że sytuacja jest bardzo zła i dlatego po raz kolejny zaapelował do Polaków. Przyznał również, że “choroba nauczyła go dystansu do życia”.

Namawiam wszystkich do tego, że warto się badać. Wydawało mi się, że rak i ja, to nie są obszary, w których możemy się spotkać. Zabrakło u mnie kompleksowych badań, które mogłyby wykryć - powiedział.

Poruszające słowa Zbigniewa Ziobry: "Mam dla kogo żyć"

Zbigniew Ziobro cały czas próbuje być dobrej myśli i zapewnia, że nie zamierza się poddać. Jego nastawienie jest, póki co, bardzo pozytywne, czego przyczyną jest fakt, iż za politykiem murem stoją przyjaciele i jego najbliższa rodzina.

Ważne, aby się nie poddawać, bo mam dla kogo żyć. Niestety są też takie obszary, gdzie następuje regres, jak funkcjonowanie przełyku i utrata wagi - ujawnił.

Jak już wspomniano, Ziobro udzielił ostatnio wywiadu także na łamach “Super Expressu”. W przejmujących słowach mówił dziennikarzom o sile, jaką dają mu jego własne dzieci. Wyznał jednak też, że lekarze nie dają mu dużych szans.

Źródło: SE, Telewizja Republika