Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Przejmujące wyznanie Zbigniewa Ziobro. "Nie dają mi dużych szans"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.05.2024 09:52

Przejmujące wyznanie Zbigniewa Ziobro. "Nie dają mi dużych szans"

Zbigniew Ziobro
fot. Pawel Wodzynski/East News

Zbigniew Ziobro przekazał najnowsze informacje o swoim stanie zdrowia. Polityk zdradził, że wyniki badań nie napawają optymizmem. - Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci - podkreślił Ziobro. Były minister sprawiedliwości zaapelował do Polaków.

Zbigniew Ziobro przekazał najnowsze informacje

Zbigniew Ziobro od wielu miesięcy zmaga się z chorobą nowotworową. Były minister sprawiedliwości zniknął z życia publicznego w grudniu 2023 roku. W marcu w Brukseli przeszedł operację usunięcia większości przełyku i części żołądka. Jego stan zdrowia cały czas jest bardzo poważny. Ziobro przekazał najnowsze informacje na łamach "Super Expressu".

Kiedy bolało mnie pod mostkiem, to robiłem badanie pod kątem zawału. Kiedy nad wątrobą, to myślałem, że jest to skutek hektolitrów wypitej kawy. Kiedy odczuwałem bóle z tyłu pleców, to badałem nerki - mówił. - Nie piłem, nie paliłem, uprawiałem sporty, nie myślałem o żadnym raku. Niestety, ten mój daje symptomy przypominające różne schorzenia - zaznaczył.

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. ”Są komplikacje”

"Nie dają mi dużych szans"

Zbigniew Ziobro zdradził, że wyniki jego badań nie dają powodów do zadowolenia i nie napawają optymizmem. Polityk wciąż jest w bardzo poważnym stanie. Jednocześnie ujawnił, że wyznaczono mu kolejną wizytę na oddziale chirurgicznym w szpitalu.

ZOBACZ: Pierwszy wywiad Ziobry od choroby. Nie mógł dłużej milczeć

Wyniki mam oględnie mówiąc słabe - ujawnił Ziobro. - Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci - podkreślił. 

Ziobro z apelem do Polaków

Zbigniew Ziobro zaapelował także do Polaków. Podkreślił, aby nie zaniedbywać swego zdrowia i nie lekceważyć niepokojących sygnałów, jakie daje nam organizm. Profilaktyka ma ogromne znaczenie, a zdrowie jest najważniejsze.

Badajcie się! Okresowo, profilaktycznie, a każdy niepokojący sygnał konsultujcie z lekarzami. Nie zaniedbujcie tego. Zdrowie jest po prostu ważniejsze od kariery, prestiżu czy zarabiania pieniędzy - podsumował Ziobro.

Źródło: Goniec/Super Express