Zdrowie

Zbigniew Ziobro
19.05.2024 11:38 Zbigniew Ziobro pokazał się publicznie. Zwrócił się do Polaków

Zbigniew Ziobro zdecydował się ujawnić kolejne informacje na temat swojej choroby. Lider Suwerennej Polski pojawił się w Telewizji Republika, gdzie przyznał, że stwierdzony u niego nowotwór jest “w stanie zaawansowanym”. Polityk zapewnił jednak, że nie chce się poddawać i jest dobrej myśli, choć choroba nauczyła go dystansu do życia. Tradycyjnie, zwrócił się także do Polaków. Z jego ust popłynął bardzo ważny apel.

Zbigniew Ziobro
18.05.2024 09:52 Przejmujące wyznanie Zbigniewa Ziobro. "Nie dają mi dużych szans"

Zbigniew Ziobro przekazał najnowsze informacje o swoim stanie zdrowia. Polityk zdradził, że wyniki badań nie napawają optymizmem. - Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci - podkreślił Ziobro. Były minister sprawiedliwości zaapelował do Polaków.

Zbigniew Ziobro
17.05.2024 21:16 Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. ”Są komplikacje”

Pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Były minister sprawiedliwości zmaga się z nowotworem, a kilka miesięcy temu poddał się operacji w Brukseli. Polityk Suwerennej Polski Michał Wójcik właśnie przekazał, że doszło po niej do komplikacji.

Zbigniew Ziobro
11.05.2024 21:57 Nowe informacje ws. Zbigniewa Ziobry. "Stan się pogorszył"

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry płyną z otoczenia jego partii. Głos w sprawie zabrała Beata Kempa, następnie jej słowa potwierdził Marcin Warchoł – u Zbigniewa Ziobry, który walczy z nowotworem przełyku, miały wystąpić komplikacje. Czeka go najprawdopodobniej kolejny zabieg.

Zbigniew Ziobro
23.04.2024 10:54 Niepokojące wieści o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. ”Pojawiły się powikłania”

Zbigniew Ziobro przeszedł operację w związku ze zdiagnozowanym u niego nowotworem przełyku. Były minister sprawiedliwości wrócił do kraju, a według jego zapewnień przerwał leczenie po tym, jak służby rozpoczęły przeszukanie jego domu. Według ustaleń ”Super Expressu”, stan polityka uległ pogorszeniu.

Zbigniew Ziobro
19.04.2024 20:03 Wyciekły kulisy operacji Zbigniewa Ziobry. Wiadomo, kto zapłacił za jego leczenie

Zbigniew Ziobro miał zdecydować się na pomoc chirurgów z zagranicy. Polityk, który walczy z chorobą nowotworową, według ustaleń jednego z portali, przeszedł operację w Brukseli. Niedawno były minister sprawiedliwości przyznał, że na jego decyzję co do wyboru szpitala wpłynął hejt, który otrzymywała prof. Elżbieta Starosławska.

Izabela Leszczyna, Donald Tusk
17.04.2024 17:35 Zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów. "Zielone światło"

Już niedługo w Polsce wprowadzony zostanie nowy zakaz. Premier Donald Tusk zgodził się na uniemożliwienie sprzedawania jednorazowych e-papierosów. Izabela Leszczyna zdradziła jednak, że nie jest to proste. - Ustawę mam gotową, ale jesteśmy przed podjęciem decyzji - powiedziała szefowa Ministerstwa Zdrowia.

Lech Wałęsa
13.04.2024 15:42 Lech Wałęsa trafił do szpitala. W sieci ukazał się niepokojący wpis

Lech Wałęsa zamieścił w sieci zdjęcie, które wywołało wielkie poruszenie. Widać na nim, że były prezydent ponownie znajduje się w szpitalu, gdzie monitorowany jest stan jego serca. Pytany o szczegóły syn noblisty, nie udziela na razie szczegółowych informacji, ale fani 80-latka są wysoce zmartwieni. Jeszcze kilka dni temu nic nie zwiastowało dodatkowych problemów.

Zbigniew Ziobro
08.04.2024 17:27 Zbigniew Ziobro szczerze o chorobie. Wyjawił nieznane fakty

Zbigniew Ziobro po raz kolejny otworzył się na temat swojej choroby. Cierpiący na nowotwór przełyku lider Suwerennej Polski wyjawił tygodnikowi “Sieci” nieznane wcześniej fakty. Jak powiedział, choć toczy walkę z rakiem, zdążył już przygotować żonę na spełnienie się najgorszego scenariusza. - To były chyba najtrudniejsze chwile - ocenił, ujawniając przy okazji szokujące okoliczności swojego wyjazdu za granicę.

Zbigniew Ziobro
28.03.2024 22:43 Pierwszy wywiad Ziobry od choroby. Nie mógł dłużej milczeć

Zbigniew Ziobro udzielił w czwartek pierwszego wywiadu telewizyjnego od czasu, gdy zniknął z życia politycznego. Były minister sprawiedliwości w programie "Debata Dnia" na antenie Polsat News przyznał, że "nigdy przed niczym nie uciekał i nie ukrywał się". Zapewnił, że mimo choroby chce stanąć przed komisją śledczą ds. Pegasusa.

książę William, Kate Middleton
20.03.2024 14:13 Dokumentacja medyczna księżnej Kate została wykradziona? Trwa śledztwo

Dokumentacja medyczna księżnej Kate została wykradziona? Szpital, gdzie leczona była przyszła królowa Wielkiej Brytanii, wszczął specjalne śledztwo. Doniesienia o nieprawidłowościach przekazał Daily Mail.

Zbigniew Ziobro
16.03.2024 08:07 Zbigniew Ziobro opublikował zdjęcie ze szpitala. "Codziennie prosiłem Boga"

Zbigniew Ziobro w sobotę 16 marca nad ranem opublikował w mediach społecznościowych długi wpis, w którym przekazał szczegółowe informacje odnośnie swojego stanu zdrowia. Lider Suwerennej Polski dołączył także zdjęcie ze szpitalnego łóżka.  Ziobro poinformował, że przeszedł w ostatnim czasie ciężką operację, ale żyje. - Teraz muszę wrócić do sił. Głęboko wierzę, że niedługo się zobaczymy - napisał Ziobro. Zdradził także okoliczności, w jakich dowiedział się o chorobie.

None
14.03.2024 17:47 Kazachstan na czele IFAS. Tak wygląda plan odrodzenia Morza Aralskiego

Kazachstan przejmuje przewodnictwo w IFAS i zapowiada kontynuację najważniejszych programów, których celem jest zmniejszenie katastrofy ekologicznej w basenie Morza Aralskiego. Działania te wymagają zaangażowania krajów Azji Centralnej i współpracy z międzynarodowymi partnerami.Kryzys ekologiczny w basenie Morza Aralskiego trwa. Przypomnijmy – w ciągu zaledwie 50 lat ZSRR doprowadziło do niemal całkowitego wyschnięcia jednego z największych jezior świata – położony na terenie Kazachstanu i Uzbekistanu akwen jeszcze w latach 60. XX w. zajmował powierzchnię 68 tys. km2, a więc niemal tyle samo, co Litwa. Dziś katastrofa postępuje, a region walczy z niedoborem i zanieczyszczeniem wody, degradacją gleby i pustynnieniem ogromnych obszarów, a także utratą lasów i różnorodności biologicznej. Na wyschniętym dnie Morza Aralskiego powstała nowa pustynia – Aralkum o powierzchni ponad 54 tys. km2, porównywalnej z terytorium Chorwacji.Dotychczas Kazachstanowi przy wsparciu Banku Światowego udało się odtworzyć niewielką część dawnego akwenu. Jezioro Północnoaralskie, tzw. Małe Jezioro to ok. 8 proc. wcześniejszej powierzchni.Degradacja basenu Morza Aralskiego zagraża całej Azji Centralnej i – zdaniem władz Kazachstanu, który właśnie objął przewodnictwo w Międzynarodowym Funduszu Ratowania Morza Aralskiego (IFAS) – konieczne jest wypracowanie nowych mechanizmów rozwoju współpracy w regionie. Jak zapowiada Askhat Orazbay, przewodniczący Komitetu Wykonawczego IFAS, głównym celem trzechletniej kadencji będzie dalsze zacieśnianie współpracy w zakresie ochrony zasobów wodnych, rozwiązywania problemów środowiskowych oraz społeczno-ekonomicznych basenu Morza Aralskiego, a także wprowadzania elementów „zielonej” gospodarki w krajach Azji Centralnej.

Zbigniew Ziobro
12.03.2024 08:10 Zbigniew Ziobro zamieścił wpis. Potwierdził druzgocące doniesienia

Zbigniew Ziobro po raz kolejny w ostatnich dniach zabrał głos za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wtorek (12 marca) rano na portalu X ukazał się najnowszy wpis polityka. Lider Suwerennej Polski potwierdził w nim, że cierpi na nowotwór złośliwy przełyku i poinformował, że przeszedł poważną operację. - Mój stan zdrowia pozwala jedynie na taką drogę komunikacji z Państwem — napisał.

Zbigniew Ziobro
09.03.2024 10:02 Zbigniew Ziobro przerwał milczenie. Dodał emocjonalny wpis

Zbigniew Ziobro przerwał milczenie. Były minister sprawiedliwości, który zniknął ze sceny politycznej w związku z walką z chorobą nowotworową, opublikował długi wpis. Polityk wcześniej nie zabierał głosu, a wszystkie informacje na temat jego stanu zdrowia przekazywane były przez członków jego partii.

papież Franciszek
28.02.2024 13:49 Papież Franciszek trafił do szpitala. Wierni są zaniepokojeni

Kolejne niepokojące doniesienia z Watykanu. Papież Franciszek znów walczy z chorobą. W środę (28 lutego) jego stan pogorszył się na tyle, że Biskup Rzymu musiał trafić do szpitala w stolicy Włoch. Wcześniej ujawnił na spotkaniu z wiernymi, że nie czuje się dobrze i zaniechał odczytania katechezy.

papież Franciszek
24.02.2024 15:02 Papież znów odwołał audiencję. Watykan wydał komunikat

Papież Franciszek ma kolejne kłopoty. Biuro prasowe Watykanu przekazało w sobotę (24 lutego) rano, że Biskup Rzymu zmuszony jest odwołać najbliższą audiencję. Wszystko przez lekki stan grypowy. Media zauważają, że to kolejny już raz w niedługim okresie, gdy 87-letni Franciszek podupada na zdrowiu.

transparent
23.02.2024 14:42 Dr Maciej Socha: Będą łykać pigułkę "dzień po" jak dropsy? Przykro mi, że ktoś w taki sposób obraża polskie kobiety

Liberalizacja przepisów aborcyjnych nie musi oznaczać większej liczby aborcji. Wprowadzenie odpowiednich przepisów w tym zakresie, podobnie jak tych dotyczących pigułki dzień po, jest konieczna. To już czas - mówi w rozmowie z Gońcem ginekolog dr Maciej Socha.

czad
12.02.2024 08:19 Polska lekarka porwana w Czadzie. MSZ wydało komunikat

Jak podała agencja AFP, polska lekarka została porwana w południowym Czadzie. Trwa intensywna akcja poszukiwawcza, w której udział biorą siły lokalne i francuskie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat w tej sprawie. Przekazano więcej szczegółów. 

Zbigniew Ziobro
09.02.2024 15:08 Jaki o chorobie Zbigniewa Ziobry. "Zdarzają się cuda"

Opinią publiczną kilka tygodni temu wstrząsnęły informacje o niepokojącym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski zmaga się z poważnym nowotworem. W najnowszej rozmowie w "Super Expressie" Patryk Jaki zasugerował nawet, że wyzdrowienie Ziobry będzie można traktować w kategoriach cudu.

Król Karol
05.02.2024 19:40 Król Karol III ma nowotwór. Pilny komunikat Pałacu Buckingham

Pałac Buckingham poinformował w wydanym właśnie oświadczeniu, że Król Wielkiej Brytanii Karol III choruje na raka. Nie poinformowano jednak, jakiego typu jest to nowotwór. Z oświadczenia wynika jednak, że monarcha rozpoczął "regularne leczenie".

Mariusz Kamiński
23.01.2024 11:05 Syn Mariusza Kamińskiego zabrał głos. "Walczymy z czasem"

Emocje związane z osadzeniem w zakładach karnych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika wciąż nie opadają. Syn pierwszego z polityków drży o życie ojca, który mimo trudnej sytuacji zdrowotnej, kontynuuje protest głodowy. Kacper Kamiński nie zamierza zresztą kryć swoich obaw i na łamach “Super Expressu” apeluje do ministra Adama Bodnara o natychmiastowe działanie. - Boimy się, każdego dnia może wydarzyć się coś złego - mówi.

akt zgonu
20.01.2024 12:25 Akt zgonu na nowych zasadach z absurdalnym pytaniem. Lekarze alarmują i chcą zmian

Zasady wystawiania aktu zgonu uległy zmianie. Od 1 stycznia 2024 r. lekarze muszą zadać pytanie, które w obliczu śmierci bliskiej osoby wydaje się absurdalne. Padają nie tylko pytania o zasadność potrzeby udzielania lekarzowi tych informacji. Sami medycy wskazują na utrudnienia oraz dramatyczny wzrost biurokracji w momencie śmierci pacjenta.

Zakupy, butelki
25.07.2023 16:33 Gratisy i kuszenie. Marketing alkoholowy w Polsce to problem? Eksperci nie mają wątpliwości

Trwają wakacje – sezon urlopów, wyjazdów, grillów w gronie rodziny i znajomych. Prawdziwa pożywka tak dla producentów alkoholi, jak i dla sieci handlowych. Promocje zachęcające nas do kupowania większych ilości butelek i puszek to w Polsce standard, z promocją 12+12 na czele. Warto przyjrzeć się temu zjawisku w kontekście społecznym i zdrowotnym.

Sala szpitalna
08.07.2023 18:10 Żywienie w polskich szpitalach. W tej placówce pacjenci mogą liczyć na szwedzki stół

Każdy, kto chociaż raz trafił do szpitala, dobrze wie, że jakość podawanych tam posiłków pozostawia wiele do życzenia. Skwaśniały i twardy chleb, śladowe ilości wyrobów masłopodobnych, trudne do zidentyfikowania szarobure zupy i dieta dostosowana do pacjenta tylko "na papierze" uchodzą za normę, z którą od lat nie może poradzić sobie żaden minister zdrowia. Czy te skandaliczne zwyczaje powoli odchodzą w zapomnienie? O tym, że głodówka nie czeka pacjentów wszędzie, opowiedział jeden z naszych czytelników. Podczas hospitalizacji spotkało go spore zaskoczenie, które niewątpliwie jest ewenementem na skalę krajową.