Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Lech Wałęsa trafił do szpitala. W sieci ukazał się niepokojący wpis
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 13.04.2024 15:42

Lech Wałęsa trafił do szpitala. W sieci ukazał się niepokojący wpis

Lech Wałęsa
Fot. Kapif

Lech Wałęsa zamieścił w sieci zdjęcie, które wywołało wielkie poruszenie. Widać na nim, że były prezydent ponownie znajduje się w szpitalu, gdzie monitorowany jest stan jego serca. Pytany o szczegóły syn noblisty, nie udziela na razie szczegółowych informacji, ale fani 80-latka są wysoce zmartwieni. Jeszcze kilka dni temu nic nie zwiastowało dodatkowych problemów.

Lech Wałęsa znów ma problemy ze zdrowiem

Lech Wałęsa we wrześniu skończy 81 lat, ale problemy ze zdrowiem ma nie od dziś. Były prezydent już kilka, jeśli nie kilkanaście razy martwił swoich zwolenników pobytami w szpitalach i specjalistycznymi zabiegami, które miały sprawić, że odzyska sprawność i wigor. Cukrzyca i inne schorzenia nie dają jednak za wygraną. 

Polityk i legendarny działacz “Solidarności” już raz wywinął się od groźnych konsekwencji, bowiem w 2021 r. groziła mu amputacja nogi z powodu stopy cukrzycowej. Od 16 lat noblista żyje także z rozrusznikiem serca. W czasach pandemii nie udało mu się ponadto uniknąć zakażenia COVID-19. Ostatnim razem, gdy Wałęsa trafił do placówki medycznej był październik ub.r., kiedy to przeszedł szeroko rozumiane badania kontrolne. Teraz zdaje się, że pojawiły się nowe komplikacje. Czy to coś poważnego?

Wyciekło, ile pieniędzy zarabia się w nowym TVP. Tyle dostaje rekordzista

Były prezydent trafił do szpitala

W sobotę (13 kwietnia) Lech Wałęsa poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku, że znów jest w szpitalu. Przyznał przy tym, że “znowu go trafiło” i dołączył do posta zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Widać na nim, że został podłączony do urządzenia monitorującego pracę serca. Więcej szczegółów nie chciał jednak zdradzić. Media bezskutecznie próbowały skontaktować się z jego bliskimi.

Pytany przez portal o2.pl o stan zdrowia ojca Jarosław Wałęsa jest bardziej niż powściągliwy. Jedyne, co miał do przekazania dziennikarzom, to “nie komentuję”. Telefony zrzuca także bliski współpracownik byłego prezydenta. Pozostaje więc na bieżąco śledzić aktywność samego noblisty w mediach społecznościowych.

Wałęsa radzi obecnemu rządowi. Mówi o "budowaniu solidarności"

Jeszcze nie tak dawno temu, bo w mijającym tygodniu, Lech Wałęsa wydawał się być w świetnej kondycji i udzielał daleko idących rad obecnemu gabinetowi Donalda Tuska. Po mało zadowalającym dla koalicji rządzącej wyniku wyborów polityk zasugerował, że konieczne jest zbudowanie “solidarności na wzór jego Solidarności”.

80-letni Wałęsa od dłuższego czasu powtarza jak mantrę, że jeżeli koalicjanci nie pogodzą się, będą konsekwentnie przegrywać. Samemu premierowi radzi natomiast, by starał się łagodzić spory między swoimi współpracownikami.

Trzeba wszystko zrobić, aby doprowadzić do jedności. Wszystkie siły, które zwyciężyły w parlamencie, mają być razem - uważa.

Źródło: o2.pl, Fakt, Facebook